[ad_1]

این آخرین روزهای دونالد ترامپ در کازابیانکاو بنابراین به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده اما دولت او نمی خواهد تسلیم کسی شود. در واقع ، روز گذشته آخرین سو against نیت علیه هواوی وارد شد.

همانطور که گزارش شده است رویترز، وزارت تجارت گفته می شود برخی از مجوزهای فروش اجزای Huawei را لغو کرده است.

وزارت بازرگانی آمریكا به رویترز گفت كه اگرچه نمی تواند درمورد تصمیمات مربوط به صدور مجوز اظهارنظر كند ، اما به كار با آژانس ها و اجرای هرگونه اقدام با هدف “حفاظت از امنیت ملی و منافع سیاسی آمریكا. خارجی” ادامه خواهد داد.

در سال 2019 ، دولت آمریکا تحت نظر ترامپ هوآوی را تهدیدی برای امنیت ملی دانست و فروش تلفن های خود را در ایالات متحده به شدت دلسرد و حامل های آمریکایی را از استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت این شرکت چینی منع کرد. هواوی بعداً در لیست سیاه شرکت هایی قرار گرفت که نمی توانستند با شرکت های آمریکایی تجارت کنند (Entity List). این امر باعث شد هوآوی مجوز خدمات Google را از دست بدهد.
در حال حاضر شرکت های آمریکایی فقط می توانند محصولات هوآوی را با مجوز ویژه از وزارت بازرگانی تهیه کنند.

آنجا انجمن صنایع نیمه هادی اظهار داشت که مطلع شده است که این بخش “قصد دارد تعداد قابل توجهی از درخواستهای مجوز صادرات هواوی را رد کرده و حداقل یکی از آنها را که قبلاً ارسال شده است لغو کند”. اما مجوزهای باطل شده نیز می توانند بیش از یک مورد باشند. طبق آنچه به نظر می رسد ، هشت مجوز از چهار شرکت در واقع لغو شده است.

به گفته رویترز ، شرکت هایی که از معافیت پروانه بهره دریافت کرده اند 20 روز فرصت خواهند داشت تا پاسخ دهند ، پس از آن وزارتخانه باید پاسخ نهایی را طی 45 روز اضافی ارائه دهد. سپس این شرکتها 45 روز دیگر فرصت تجدید نظر خواهی دارند.

با این اوصاف مشخص است که توپ به زودی به رئیس جمهور تازه منتخب جو بایدن می رسد که چند روز دیگر این سمت را به دست خواهد گرفت. خواهیم دید که آیا دولت جدید همان روال ترامپ را دنبال خواهد کرد یا قصد دارد روابط تجاری با چین را تسهیل کند.

خیلی زود خواهیم فهمید[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *