[ad_1]

جهان

URL کوتاه

به گفته پکن ، خروج روسیه از “آسمان های آزاد” به دلیل نگرشی که ایالات متحده نسبت به این موضوع داشت ، وضعیتی اجتناب ناپذیر است.

چین گفته است که به عقیده وی ، عقب نشینی فدراسیون روسیه از پیمان آسمان باز اکنون به دلیل موضع ایالات متحده در این زمینه اجتناب ناپذیر شده است.

پیش از این ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا این کار را کرده بود تایید شده خروج مسکو از پیمان به دلیل اوضاع ناپایدار پس از کنار گذاشته شدن توسط ایالات متحده.

آنها گفتند: “ما به یك رویكرد سازنده از كشورهای غربی امیدوار بودیم ، كه این اطمینان را داده بود كه آنها به تعهدات خود در قبال پیمان آسمان باز احترام می گذارند. با این حال ، روابط سیاسی آنها با ایالات متحده مهمتر از حفظ یك ابزار امنیتی مهم اروپا بود.” بیانیه.

روسیه ، زاخارووا اطمینان داد ، از زمان کنارگذاشتن ایالات متحده ، همه اقدامات ممکن را برای زنده نگه داشتن پیمان آسمان باز انجام داده است ، اما کشورهای عضو ناتو فرضیه اطمینان از عدم انتقال داده ها در مورد روسیه به ایالات متحده را رد می کنند ، کشوری که ریاست آن اتحاد آتلانتیک ، در واقع توسط پیمان کنترل نمی شود ، زیرا دیگر یک طرف قرارداد آن نیست.

خروج ایالات متحده از توافق نامه

در ماه مه سال 2020 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، با اشاره به نقض بدون مدارك روسیه اظهار داشت كه این كشور از پیمان آسمان باز خارج خواهد شد. در پاسخ ، الكساندر گروشكو معاون وزیر روسیه خاطرنشان كرد كه مسكو هرگز توافق نامه را نقض نكرده است. دولت ترامپ در 22 نوامبر رسماً مشارکت خود در این توافق را خاتمه داد.

از آن زمان ، مسکو بارها از طرف های دیگر توافق نامه خواسته است تا بار دیگر تعهد خود را برای رعایت کلیه مقررات و ارائه تضمین های قانونی برای محرمانه بودن داده های به دست آمده در طول پروازهای نظارتی تأیید کنند.

روسیه تضمین های لازم را دریافت نکرده است. به گفته سخنگوی دیمیتری پسکوف ، رئیس جمهور روسیه ، خروج آمریکا این معاهده را غیرممکن کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *