[ad_1]

خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید در اروپا با شور و اشتیاق مورد استقبال قرار گرفت ، با توجه به بهبود روابط بین اقیانوس اطلس پس از چهار سال دشوار که با اختلافات واشنگتن و اروپا به ویژه در مورد آلمان همراه بود. بود تابستان 2018 چه زمانی دونالد ترامپ او به سختی به متحدان ناتو حمله کرد و آنها را به عدم هزینه کافی در دفاع و استفاده از ایالات متحده بر این اساس و همچنین در جبهه سیاست تجاری متهم کرد. رئیس جمهور آمریکا یک هفته قبل از اجلاس اتحاد آتلانتیک در بروکسل در تابستان 2018 با یک ضربه بسیار سنگین استدلال کرد: “صبر ایالات متحده تمام می شود”. اکنون با افتتاح جو بایدن ، کشورهای اروپایی امیدوارند که روابط با واشنگتن در حال پیشرفت است. آنگلا مرکل در یک کنفرانس خبری در برلین گفت که “طیف وسیع تری از توافق نامه ها” با بایدن داشته است. وی با تأکید بر اهمیت انسجام در مسائلی مانند آب و هوا و مهاجرت افزود: “اگر فقط مصوبات دیروز را امضا کردید ، می بینید که می توانیم دوباره با هم کار کنیم.”

پسندیدن بار مالی، ورود بایدن به کاخ سفید در آلمان با خیالی آسوده روبرو شد ، که در گذشته به دلیل همه چیز از مازاد تجاری بزرگ خود گرفته تا حمایت از خط لوله گاز Nord Stream 2 از روسیه به اروپا ، مرتبا مورد حمله دونالد ترامپ قرار گرفت. با این حال ، آنگلا مرکل ، به لطف تجربه عالی خود ، اشتیاق آسان بسیاری از مفسران را حفظ کرد و توضیح داد که “فقط هماهنگی” با جو بایدن وجود خواهد داشت. وی هشدار داد: “همچنین بحث هایی در مورد چگونگی انجام کارها برای دو کشور وجود خواهد داشت.”

“آلمان همچنان به مشكل آمريكا ادامه خواهد داد”

حق با آنگلا مرکل است ، زیرا بسیاری از بازی های “خاردار باز” بین واشنگتن و برلین وجود دارد که با خروج سرمایه دار کمرنگ نخواهد شد: از Nord Stream 2 فوق الذکر تا موضوع مهم مازاد تجارت ، تا هزینه های ناتو. علاوه بر روابط تجاری نزدیک با پکن ، که ایالات متحده را بسیار عصبانی می کند. ناگفته نماند که در هفته های اخیر ، اتحادیه اروپا و چین “توافقنامه جامع سرمایه گذاری” (CAI) را اعلام کرده اند ، یک توافق نامه سرمایه گذاری دو جانبه که بازار چین را به روی شرکت های کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز می کند ، توافق نامه ای که در دوران ریاست جمهوری آلمان امضا شده و خشمگین است واشنگتن. همانطور که توضیح می دهد سیاست خارجی، در واقع ، “نشانه های صریح مشکلات فرا آتلانتیک در افق وجود دارد که حتی ورود یک دولت طرفدار اروپا در ایالات متحده نمی تواند آنها را پنهان کند. و این مشکلات از آلمان ناشی می شود. “

Laschet و Nord Stream 2 جای نگرانی دارند

ایالات متحده همچنین نگران همدردی های سیاسی جانشین آنگلا مرکل ، آرمین لاچت است. وی توضیح می دهد كه دومی در واقع یك كاندیدای مناسب در انتخابات سپتامبر و شاید رئیس وزیر بعدی است سیاست خارجی“وی تحت احترام قبلی نسبت به رئیس جمهور روسیه تحت تحقیق است ولادیمیر پوتین و بشار اسد دیکتاتور سوریه. ” به گفته مجله آمریکایی ، این منشا “تقسیمات فرا اقیانوس اطلس” خواهد بود. در مورد Nord Stream 2 ، این پروژه ای است که جو بایدن ، دقیقاً مانند دونالد ترامپ ، به شدت با آن مخالف خواهد بود. از سال 2019 ، تهدید به تحریم های ایالات متحده باعث شد خط لوله Nord Stream 2 حدود 94 درصد تکمیل شود. پس از اتمام ، خط لوله 1230 کیلومتری در لوبمین ، یک دهکده ساحلی در مکلنبورگ-پامرانیا غربی به پایان می رسد. کمی کمتر از دو هفته پیش ، اداره دریایی فدرال آلمان مجدداً تمدید زمان عملیاتی پروژه را تصویب کرد الف به دلیل “تاخیرهای غیر منتظره در خارج از آبهای آلمان”. این تحریم ها متوجه شرکت های خصوصی درگیر در این پروژه خواهد بود. در اوایل این ماه ، دولت ایالتی مکلنبورگ-پامرانیا غربی وی گفت که یک بنیاد عمومی ایجاد کند که می تواند فعالیت های بالقوه تحریم شده را انجام دهد ، زیرا بنیاد “نباید از تحریم ها ترس داشته باشد”. دو سخنگوی وزارت امور خارجه انرژی. در عمل ، آلمان در حال بررسی چگونگی دور زدن تحریم های ایالات متحده است. و این یکی از اولین نقاط قوت اصطکاک با دولت بایدن خواهد بود.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *