[ad_1]

واشنگتن “روز آخر است.” دونالد ترامپ در کاخ سفید: رئیس جمهور حداقل دارای محبوبیت دولت (طبق نظر موسسه گالوپ 34٪ نظر مثبت) دولت را ترک می کند و قبل از انتقال به فلوریدا با یک پیام ویدیویی آمریکایی ها را مخاطب قرار می دهد. جو بایدن او دلاور را به مقصد واشنگتن ترک می کند و آماده می شود که فردا در آمریکای تقسیم شده سوگند یاد کند. ترامپ قبل از عزیمت می توانست ده ها نفر را عفو کند.

جو بایدن در واشنگتن زره پوش در شب با معاون رئیس جمهور آینده شرکت می کند کامالا هریس، در مراسمی در مقابل بنای یادبود به آبراهام لینکولن به احترام قربانیان Covid-19 (تقریباً 400،000 در ایالات متحده).

به دلیل کوید ، کمیته برگزاری این مراسم تعداد میهمانان را محدود کرد و در خیابان بزرگ “مرکز ملی” ، جایی که به طور سنتی هزاران آمریکایی به دیدن رئیس جمهور سوگند می آیند ، بیش از 190،000 پرچم برای نشان دادن مخاطبان غایب نصب شد. مهمترین نگرانی دیگر امنیت است: از 6 ژانویه ، نزدیک به 70 معترض به شرکت در حمله به کنگره متهم شده اند و صدها نفر تحت تحقیق هستند.

اشک های بایدن قبل از ترک دلاور

جو بایدن احساساتی و اشک آور از زبان ویلمینگتون صحبت کرد و گفت قبل از فرود آمدن در واشنگتن برای مراسم تحلیف “از اینکه فرزند دلاور است افتخار می کند”.

بایدن هنگام خداحافظی از دلاور اشک می ریزد.

“دلاور ، تو برای همیشه در قلب من هستی.”

اظهارات وی در مقر گارد ملی در دلاور است که اکنون به نام پسرش سرگرد بو بایدن نامگذاری شده است.

“من فقط برای یک چیز متاسفم. که او اینجا نیست زیرا ما باید او را به عنوان رئیس جمهور معرفی کنیم. ” pic.twitter.com/xPro6mJkJS

– Zach Purser Brown (zachjourno) 19 ژانویه 2021

ترامپ: “ما برای موفقیت دولت بایدن دعا می کنیم ، خشونت قابل تحمل نیست”

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، ما را به “دعا” برای موفقیت دولت بایدن دعوت کرده است: ترامپ گفت: “یک ریاست جمهوری جدید این هفته افتتاح می شود و ما برای موفقیت آن دعا می کنیم تا ایالات متحده همچنان یک مکان امن و مرفه باشد.” همانطور که توسط کاخ سفید گزارش شده است. اینها بخشهایی از یک سخنرانی ویدیویی است که انتظار می رود رئیس جمهور کناره گیری به زودی ایراد کند. ترامپ او ادعا می کند که اولین رئیس جمهور در دهه های گذشته است که دوره خود را بدون جنگ به پایان رسانده و ادعا می کند که سرسختی او با چین ، که خدمت کرده است ، جهان را هرگز در مخالفت با پکن گرد هم آورده است. “همه آمریکایی ها از حمله به کنگره ما شوکه شدند. دونالد گفت: “خشونت سیاسی حمله به هرکسی است که آمریکا را دوست دارد و هرگز قابل تحمل نیست.” ترامپ در بخشی دیگر از فیلم خداحافظی ، طبق برخی از گزیده های منتشر شده در رسانه های آمریکایی.

“در حالی که فردا ظهر آماده می شوم قدرت را به یک دولت جدید تحویل دهم ، می خواهم شما بدانید که حرکتی که ما آغاز کرده ایم تازه آغاز شده است.” با این سخنان ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده کاخ سفید را ترک می کند ، اما همچنین در مورد آینده تعهد سیاسی خود جلسه ای با طرفداران خود دارد. رئیس جمهور یک هفته است کاخ سفید را ترک نکرده و در ملا public عام دیده است و حتی امروز نیز در اقامتگاه رسمی خود باقی مانده است. این ویدئو دوشنبه شب با گروهی از همکاران بسیار نزدیک ضبط شده است.

درگیری در نیویورک بین پلیس و Black Live Matter ، ده ها دستگیری و چندین افسر زخمی

شب گذشته پلیس و گروهی از معترضان Black Lives Matter در مقابل پارک سیتی هال در نیویورک با یکدیگر درگیر شدند: این درگیری با ده ها دستگیری و چندین پلیس زخمی به پایان رسید. صدها نفر از معترضین ابتدا در مقابل مرکز بارکلی جمع شدند ، سپس برای روزی که به این روز اختصاص داده شده بود به سمت پل بروکلین حرکت کردند. مارتین لوتر کینگ جونیور. پس از ورود به منهتن ، پلیس با آنها روبرو شد و هرج و مرج ایجاد شد: ده افسر پلیس زخمی شدند و یکی از تظاهرکنندگان چوب به سمت یک افسر پلیس پرتاب کرد. بسیاری از معترضین همچنین به مسدود کردن ترافیک در اطراف تالار شهر متهم شدند و حداقل 29 نفر دستبند شدند.

در مراسم تحلیف ، دو سرباز گارد ملی در نزدیکی راست افراطی برکنار شدند

دو سرباز گارد ملی که برای اطمینان از ایمنی روز بازیگری وارد واشنگتن شده بودند پس از ارتباط با گروه های راست افراطی و شبه نظامیان برکنار شدند. همه 25000 سرباز ، که به تدریج به پایتخت فدرال می رسند ، تحت نظارت دقیق FBI برای بررسی گذشته خود و اینکه آیا در مرکز فرکانس هستند ، خطرناک ارزیابی می شود. دو سرباز را از بین ببرید ، ارتش و اطلاعات را فراهم کنید ایالات متحده آمریکابا این حال ، این تصمیم فقط به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، بدون آشکار کردن تهدیدهای امنیتی واقعی گرفته شد

بایدن یک زن تراجنسیتی را به عنوان معاون وزیر بهداشت منصوب می کند

رئیس جمهور منتخب جو بایدن یک زن تراجنسیتی را به عنوان دستیار وزیر بهداشت انتخاب کرده است. نامیده می شود راشل لوین ، او یک پزشک متخصص اطفال و پزشک است ، از سال 2017 او وزیر بهداشت ایالت پنسیلوانیا بوده است ، موقعیتی که باعث جلب توجه اکثریت حزب در مجلس سنا ، جمهوری خواه نیز شد ، که به تأیید آن رأی داد. لوین به عنوان یکی از چهره های اصلی در نحوه واکنش پنسیلوانیا به بیماری همه گیر ظهور کرد. بایدن گفت: “لوین رهبری قدرتمند و تجربه اصلی را به ارمغان می آورد.” “

مایک پنس معاون رئیس جمهور در حال خروج در خداحافظی ترامپ شرکت نخواهد کرد

معاون رئیس جمهور در حال خروج مایک پنس او فردا در مراسم خداحافظی دونالد ترامپ در پایگاه اندروز یونایتد شرکت نخواهد کرد. آنرا گزارش کن cbs به نقل از منابع رسمی ، که گفتند چون پنس حضور خود را در مراسم تحلیف جو بایدن تضمین کرده است ، نمی تواند در مراسم موازی رئیس جمهور خارج شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *