[ad_1]

“خداحافظ ، ما به نوعی برمی گردیم.” در روزهای اخیر ، دونالد ترامپ حداقل در پایان چهار سال بحث برانگیز کاخ سفید را با این کلمات ترک کرده است. و این دقیقاً همان چیزی است که “ما به آن باز خواهیم گشت” حول هر آنچه در سیاست ایالات متحده اتفاق می افتد ، حداقل از روزهای پس از انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر ، می چرخد. به نظر می رسد روشن است که هدف ترامپ از همان ابتدا تحکیم مواضع خود در قبال گروه منتخبان و وفادارانش ، تغذیه داستان رای دزدیده شده و وادار کردن حزب جمهوری خواه به ماندن در آن بود و وسوسه چریکی را دفع می کرد.

سپس محاصره تپه کاپیتول بود. در ذهن ترامپ ، نشان دادن قدرت و رهن برای آینده جمهوری خواهان ، در واقع یک تلاش کودتا بود. اتفاقی که خطر به خطر انداختن پروژه های سیاسی رئیس جمهور پیشین را به خطر می اندازد. مشاور وی ، جیسون میل ، در روزهای اخیر گفته است که او هنوز تصمیم نگرفته است كه آیا مجدداً نامزد شود و در سال 2024 نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. اگر این گزینه را انتخاب كند ، یك احتمال واقعی وجود دارد كه او بار دیگر به استیو بانون ، حق قبلی خود اعتماد كند – استراتژیست فوق العاده بال. ، که توسط ترامپ در آخرین روز حضور خود در کاخ سفید بخشیده شد.

اکنون برای همه روشن شده است که کنار گذاشتن ترامپ به عنوان مورد تحریف لحظه ای یک سیستم درخشان دموکراتیک غیرممکن است. Capitol Hill ثابت می کند که بخشی از کشور ، مهم نیست که چطور می خواهید در مورد آن قضاوت کنید ، با آن همراه است. و واضح است که پرورش تئوری تقلب در انتخابات به مدت چهار سال و احساس انتقام از “بیایید مال خود را پس بگیریم” می تواند منافع شخصی را برای ترامپ به ارمغان بیاورد و آمریکا را که دارای بخشهای مختلفی است ، بیشتر تقسیم کند. که به نظر نمی رسد قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر هستند.

و این بازی سیاسی استیضاح دوم است. این یک مجازات رسمی یا یک اقدام تجارتی نیست که برای رئیس جمهور که دیگر رئیس جمهور نیست ، به موقع انجام نشده است. نامزدی مجدد احتمالی برای سال 2024 تعیین شده است. در صورت محکومیت ، در واقع ، ترامپ در آینده نمی تواند مقام های دولتی را دوباره اداره کند.

دموکرات ها باید مراقب باشند که بدون تغذیه قربانی ترامپ دقیق عمل کنند. جای تعجب نیست که بایدن در ابتدا نسبت به استیضاح دوم تردید داشت و همچنان به این واقعیت استناد می کند که این تصمیم توسط قانونگذاران و سناتورها به طور کلی گرفته خواهد شد ، نه دموکرات ها. با این حال ، دیگر سخنرانان آبی پر سر و صدا تر هستند ، شروع از نانسی پلوسی ، که صریحاً گفت ترامپ “همدست قتل” برای حوادث Capitol Hill است.

با یک نتیجه منفی برای روند استیضاح ترامپ ، خطر این است که پیروان وی حتی از سیاست های آمریکا جدا شده و مورد آزار و اذیت قرار گیرند ، زیرا آنها دوست دارند “تاسیس” بنامند. دونالد دیگر نمی توانست در دفتر بیضی بنشیند ، اما راست گرایان تندرو آمریکایی دولت بایدن را حتی بیشتر به عنوان یک دولت غیرقانونی می بینند که در اولین فرصت علیه آن مخالفت می کند.

با این حال ، ورق زدن به حزب جمهوری خواه واقعاً دشوار خواهد بود. چهره جاه طلبانه دیگری که در سال 2024 مشاهده شد و مدافع وفادار ترامپ در سیاست خارجی ، یعنی مایک پمپئو ، قبلاً شمارش معکوس را در توییتر آغاز کرده است: “1384 روز”.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *