[ad_1]

آمریکا می داند که نمی تواند روسیه را با متحدان خود در اروپا شکست دهد

آمریکا و متحدانش نمی توانند روسیه یا چین و متحدان آنها را در یک جنگ منطقه ای با سلاح های معمولی شکست دهند. به همین دلیل است که ایالات متحده در صورت وقوع یک جنگ قریب الوقوع منطقه ای تلاش می کند تا افکار عمومی جهان را مبنی بر اینکه روسیه یا چین نیروهایی هستند که به سلاح های هسته ای متوسل شده اند ، مطرح کند.

سرلشکر پیشین میتار کواچ ، مدیر مجمع امنیتی اوراسیا ، به اسپوتنیک-صربیا گفت که ایالات متحده باید برای جنگ هسته ای علیه روسیه یا چین آماده شود ، به گفته دریادار ریچارد ، فرمانده برجسته ارتش ایالات متحده.

به ویژه ، ریچارد در مقاله ای در ژورنال رسمی م Instituteسسه دریایی آمریکا گفت كه پنتاگون نباید پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی درگیری نظامی مستقیم با یك هسته ای را در نظر می گرفت ، اما در حال حاضر اوضاع تغییر كرده و ” اگر اثبات کند که تهدیدی برای سیستم سیاسی یا کشور پس از حمله تسلیحاتی متعارف وجود دارد ، روسیه و چین قادر به سرعت درگیری هسته ای خواهند بود و امکان واقعی بحران منطقه ای وجود ندارد.

مانترا جدید آمریکایی: همیشه روسیه و چین را سرزنش کنید

کواچ معتقد است که ایالات متحده باید به خود و مردم اذعان کند که تنها نیرویی نیست که مشکلات اساسی استراتژیک جهان مدرن را حل می کند.

هدف آمریکایی ها ، طبق استراتژی فعلی خود ، مخالفت ، حرکت و حتی تحریک جنگ با چین در اروپا و خاور دور است. از این رو این اظهارنظرها و ارزیابی ها توسط افسران ارشد ارتش ایالات متحده انجام می شود که برخی از گزینه های غیرواقعی عینی را برجسته می کند. من فکر می کنم آنها همچنین می دانند که نه روسیه و نه چین حتی نباید از موشک های هسته ای استفاده کنند زیرا آنها واحدها و منابع کافی برای محافظت از حاکمیت و تمامیت ارضی و منافع ژئواستراتژیک خود را در مناطقی دارند که معمولاً متعلق به آنها است. “

نیروهای آمریکایی

واشنگتن به دنبال بهانه است

از این نظر ، كواكس افزود ، هدف از چنین كارزار آمریكایی و انتشار اطلاعاتی كه مبتنی بر تخمین های واقع بینانه نباشد ، بیش از روشن است.

ایالات متحده و متحدانش در اروپا هیچ شانس شکست دادن روسیه و متحدانش را در جنگ منطقه ای با استفاده از روش های متعارف که ممکن است از سناریوهای مختلف ناشی شود ، ندارند. آنها این را می دانند و در تمریناتی که در منطقه انجام می دهند ، جزئیات آن را تأیید کرده اند ، جایی که مشکلات عمده ای را در مورد اطمینان از مشارکت گروه های ملی اعضای ناتو در این تمرین ها می بینند ، چه برسد به اینکه برخی از اهداف استراتژیک را با استفاده از روش متعارف محقق کنند.

از آنها آنها می فهمند که برخی از اهداف استراتژیک به معنای منطقه ای تنها با استفاده از هسته ای قابل دستیابی است ، به طوری که این گزارش ها اتهاماتی علیه سایر قدرت های بزرگ “از قبل” است ، بنابراین در صورت بحران نظامی منطقه ای آنها می توانند نظر جامعه جهانی. از اینکه روسیه و چین مقصر هستند حمایت کنند. “

منبع: جبهه خبر

ترجمه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *