[ad_1]

خشم دیگری به یاد محقق جولیو رگنی ، پنج سال پیش توسط رژیم عبدالفتاح السیسی کشته شد. پس از ورود به مصر – در 30 دسامبر 2020 – از اولین دو ناو FREMM فروخته شده توسط Fincantieri SpA ، در 6 ژانویه 2021 یک کوروت چند شرکت با موشک ، توپ و اژدر تولید شده توسط شرکت های تحت کنترل Leonardo-Finmecanica ، یک هلدینگ دیگر از مجموعه نظامی-صنعتی ، که تا حدی توسط دولت ایتالیا کنترل می شود.


آن را یک گور کلاس Gowind 2500 می نامند ENS Port Said در اسکندریه ، مصر توسط کشتی سازی های شرکت کشتی سازی Alexandria Shipyard Company ، یک شرکت تحت کنترل وزارت دفاع مصر ، با همکاری گروه صنعتی فرانسه Naval Group ساخته شد. فرمانده کل نیروی دریایی ارتش ، معاون دریادار احمد خالد حسن ، در مراسم تحویل واحد Epiphany شرکت کرد.

از طرف دیگر ، سیستم های تسلیحاتی نصب شده بر روی این کوروت در فرانسه و ایتالیا طراحی و ساخته شده است: علاوه بر دو اسلحه 20 میلیمتری دریایی از “Nexter Narwhal” فرانسوی ، به ویژه تفنگ “Oto Melara 76/62” ، ساخته شده در کارخانه Leonardo-Finmeccanica در La Spezia ، 16 موشک زمین به هوا VL MICA SAM و 8 موشک سطح به سطح “Block-3” Exocet MM40 “از کنسرسیوم صنعتی اروپا MBDA ، کنترل شده توسط گروه ایرباس و سیستم های BAE (75٪) و از لئوناردو ایتالیایی (25٪). دو پرتابگر اژدر سه گانه زرادخانه مرگ را تکمیل می کنند ، که هیچ اطلاعات بیشتری در مورد آن ارائه نشده است ، اگرچه این احتمال وجود دارد که سیستم ضد زیردریایی MU-90 کنسرسیوم EuroTorp ، 50٪ تحت کنترل WASS از لیورنو ، نیز متعلق به گروه لئوناردو باشد.

“ما افتخار تحویل گور را داریم بندر گفت از کلاس Gowind ، که از امروز قادر به خدمت به ناوگان مصر برای انجام مأموریت های جنگی خود خواهد بود. ” “من کار میکنم برای بندر گفت در سپتامبر 2018 به فضا پرتاب شد و اولین کشتی جنگی است که به لطف همکاری مثمر ثمر و انتقال فناوری با فرانسه به نمایندگی از این شرکت کشتی سازی Naval Group ، با حرفه ای بودن مصر ساخته شده است. این کوروت مجهز به هلی کوپتر ، هواپیمای بدون سرنشین و خدمه 65 نفره است و مأموریت های نظارتی ، جنگ زمینی و زیر آب ، حفاظت و اسکورت نیروی دریایی ، پلیس در برابر قاچاق و دزدی دریایی را انجام خواهد داد. ویژگی های فنی و تسلیحات مدرن آنها همچنین به وی امکان می دهد تا تمام مأموریت های رزمی احتمالی را در دریا انجام دهد و از نیروهای زمینی مستقر در مناطق ساحلی حفظ و محافظت کند ، توانایی های نیروهای دریایی و حفاظت از امنیت ملی مصر را افزایش دهد. “


کوروتهای کلاس Gowind 2500 (یا به گفته نیروی دریایی مصر “ال فاتح”) 102 متر طول و 16 متر عرض ، جابجایی 2600 تن ، حداکثر سرعت 25 گره و دامنه عملیاتی آن 3700 مایل است. دریا این قرارداد که در ژوئن 2014 توسط نیروهای مسلح مصر و شرکت فرانسوی Naval Group امضا شد ، تحویل چهار واحد به ارزش تقریبی یک میلیارد یورو را در نظر داشت که به آن هزینه سیستم های تسلیحاتی موجود در هواپیما که 700 میلیون یورو تخمین زده می شود ، اضافه می شود. اولین کوروت “Gowind” ENS ال فاتح به طور کامل در کارخانه های کشتی سازی Lorient در منطقه فرانسه در بریتنی ساخته شد و در اکتبر 2017 به مصر تحویل داده شد. ENS Port Said، تحویل واحد سوم تا پایان سال 2021 پیش بینی می شود (ENS المعز) از کشتی الكساندیا ، در حالی كه تولید چهارمین كوروت (ENS Luxor) در اواسط ماه مه سال 2020 راه اندازی شد.

چند ماه پیش ، مطبوعات مصر اعلام کردند که سیستم های موشکی تولید شده توسط کنسرسیوم MBDA همچنین چهار ناوچه جدید Meko A200 را که برای رژیم السیسی دیکتاتور طراحی شده است مسلح می کند: به ویژه آنهایی که دارای ضدهوایی عمودی و شعاع متوسط VL -MICA. MBDA همچنین در حال مذاکره با نیروی دریایی مصر برای فروش نسخه دریایی موشک هدایت شونده برد کوتاه نسل پنجم MMP است ، در حالی که پیش از این موشک های چند منظوره هوا به هوا MICA را برای مسلح کردن بمب افکن های رزمی به نیروی هوایی عرضه کرده است. رافال است میراژ 2000-5. سرانجام ، حداکثر سفارش برای تأمین سیستم های دفاع هوایی و ساحلی پیچیده وجود دارد.

تجارت چند میلیون دلاری MBDA و Oto Melara / Leonardo نیز به لطف سفارش دو ناوچه کلاس FREMM که Fincantieri با مصر تأمین کرده بود ، علیرغم درخواست تحریم سازمانهای غیر دولتی و انجمن های حقوق بشر در پی قتل عام وحشیانه جولیو رگنی ، تأمین شد. . توافق نامه صادرات FREMM در واقع پیکربندی واحدهای حمل توپ سبک Leonardo 127/64 ، توپ 76/62 میلیمتری توپ چند منظوره Super Rapido Otobreda (هنوز لئوناردو) و سیستم دفاع زمینی به هوای MBDA SAAM را فراهم می کند ESD. قابلیت شلیک موشک به خانواده “Aster” ، همچنین از تولید MBDA.

طبق سایت آفریقای جنوبی متخصص امور نظامی وب دفاعی، پیش بینی می شود ناوچه دوم FREMM تا پایان امسال توسط Fincantieri تحویل شود. سایر سفارشات میلیاردرها با رژیم مصر در چشم انداز بخش نظامی – صنعتی ایتالیا خواهد بود: ناوچه های جدید با بسیاری از مأموریت ها ، حدود چهل یوروفایتر Typhoon جنگنده بمب افکن و مربیان جنگی M346 ، و حتی یک ماهواره نظارتی زمینی که می توانند به آن اضافه کنند. مبلغ 871 میلیون یورویی که لئوناردو برای تحویل بیست و چهار بالگرد AW149 و هشت AW189 در قاهره دریافت کرد ، برخی از آنها سوار کشتی های جنگی جدید مصر می شوند.

این مقاله در اینجا منتشر شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *