[ad_1]

پنتاگون در حال بررسی میزان عقب نشینی نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و افغانستان به دستور ترامپ در آن زمان است. حرکتی که نشانگر یک نقطه عطف استراتژیک برای ایالات متحده است.

لوید آستین ، وزیر دفاع جدید آمریکا ، در حال بررسی یکی از آخرین دستوراتی است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی صادر کرده است و این نیروها در پایگاه هایی که وی به عنوان قدرت اشغالگر در عراق کنترل می کند ، باقی مانده اند. و در افغانستان ، روزنامه روز گذشته گزارش داد روزنامه وال استریت (WSJ) سه شنبه.

بر اساس این گزارش ، این تغییر در برنامه به این واقعیت پاسخ خواهد داد که کاهش نیروهای آمریکایی در این دو کشور کاملاً بر برنامه های استراتژیکی تأثیرگذار است که با ورود جدید مدیریت. آمریکایی توسط جو بایدن.

فرماندهی عالی پنتاگون با چالش های متعددی روبرو است که ایالات متحده چه در داخل و چه در سطح بین المللی روبرو است و در اینجا میراث ترامپ برای عقب نشینی بیش از 3000 نیرو در مأموریت های عراق و افغانستان آورده شده است ، که با خروج آنها دولت مجبور به تجدید نظر در ایالات متحده شده است این مقاله خاطرنشان می کند که مدیریت این دو جنگ طولانی مدت.

هفته گذشته ، WSJ در جلسه تأییدیه خود در سنا ، آستین گفت که او استراتژی ها و منابع استفاده شده در این درگیری ها را بررسی خواهد کرد.

سخنگوی آستین ، جان كربی ، مشاوره رسانه های آمریكایی ، خاطرنشان كرد كه مقامات پنتاگون هنوز تصمیمی رسمی برای بررسی سطح نیروهای نظامی در هیچ یك از كشورها نگرفته اند.

وی به WSJ گفت: “منطقی است که دولت جدید می خواهد وضعیت عملیات در هر دو مکان و منابعی را که برای این مأموریت ها اختصاص داده شده است ، بهتر درک کند” ، سپس افزود که “در آمادگی ما برای محافظت از آمریکایی ها در برابر تهدید تروریسم ضمن اطمینان از اینکه منابع کافی برای استراتژی خود داریم. “

ایالات متحده در سال 2003 به عراق حمله كرد و دومین جبهه بزرگ را در به اصطلاح نار (نار) گشود. “جنگ علیه تروریسم” که دو سال زودتر علیه افغانستان پس از حملات 11 سپتامبر 2001 به خاک آمریکا آغاز شد.

ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق در حدود 18 سال ، به بهانه مبارزه با تروریسم و ​​از بین بردن زرادخانه سلاح های کشتار جمعی موجود نیست که متعلق به رئیس جمهور صدام حسین است ، برای توجیه جنگ با گروه های افراطی مانند القاعده در طول زمان ادامه داشته است. و داعش-داعش ،.

علاوه بر این ، حتی خود ترامپ نیز آگاه است که استقرار ارتش آمریکا در منطقه غرب آسیا به نیاز فوری به غارت منابع طبیعی این کشورها از جمله عراق پاسخ داده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *