[ad_1]

چند روز دیگر و دونالد ترامپ او دیگر رسماً رئیس جمهور ایالات متحده نخواهد بود.

بر


شاید حتی زمان کمتری هم بگذرد. بعد از حوادث 6 ژانویه، هم دراماتیک و هم گروتسک ، فرضیه های خاتمه زودرس دوره ریاست جمهوری معزول با انتقال قدرت در خارج از کشور شکل می گیرد به حد واسط به معاون مایک پنس برای رسیدگی به پرونده های مداوم مورد نیاز برای اطمینان از انتقال به دولت بایدن.

گزینه های جدول اساساً سه گزینه هستند: استعفا ، استیضاح و استفاده از اصلاحیه XXV. بیایید تک تک آنها را بررسی کنیم.

ترامپ استعفا را رد می کند

ساده ترین راه حل استعفا داوطلبانه خواهد بود در واقع ، این ممکن است راحت ترین گزینه برای خود ترامپ قبل از وقایع در Capitol Hill باشد.. در واقع ، دونالد می تواند از آن برای عفو از پنس استفاده کند برای دادرسی های متعدد علیه او، تقلید از رئیس جمهور سابق جمهوری خواه ریچارد نیکسون ، که مورد حمایت جرالد فورد قرار گرفته است پس از بحران ناشی از رسوایی واترگیت[1].

این فرض است اکنون از روی میز خارج شده است: قسمت حمله به کنگره ، که موجب سرد شدن روابط رئیس جمهور و معاون وی شد ، بسیار جدی بود. البته ، بدون هیچ تضمینی ، ترامپ استعفا نخواهد داد: حتی کسانی هستند که ادعا می کنند که وی در نظر دارد ایده عجیب لطف نفس قبل از انقضا مدت

واضح است که یک فرضیه سورئال است ، اما منطقی است که از برای قرار دادن یک ژاکارد در پایتخت در روز تصویب آرا انتخابات. بنابراین ، هرگز نگو هرگز.

استیضاح جدید ترامپ

روش استیضاح عملاً بی خطر است. او امروز می تواند برود، به شدت مورد حمایت دموکرات ها و به ویژه توسط بلندگو مجلس نمایندگان نانسی پلوسی. این دومین مورد برای دونالد ترامپ است که کمتر از یک سال پیش با موفقیت بر پرونده Zelensky-Hunter Biden غلبه کرد.

عملیاتاستیضاحتحت مقررات ترکیبی ماده 1 اداره می شود (بخش 2 ، بند پنجم و بخش 3 ، بند ششم)[2] و ماده 2 ، بخش 4[3] قانون اساسی آمریکا کاملاً شناخته شده است. هنوز هم ، لازم است به یاد داشته باشید.

رئیس جمهور ایالات متحده (و همچنین هر صاحب منصب عمومی) می تواند ، در صورت خیانت ، فساد و یا سایر جرایم جدی ، اتهاماتی وارد شود توسط مجلس نمایندگان و سپس محاکمه و در نهایت توسط سنا برکنار شد. در مورد خاص رئیس جمهور ، اکثریت مورد نیاز برای برکناری دو سوم سناتورها است.

وقایع Epiphany چنان حیرت آور بود که پایان ناخوشایند رئیس جمهور کناره گیری را نمی توان به طور کامل منتفی دانست ، اما زمان فنی به نفع سرمایه دار. هر سه استیضاح انتخابات ریاست جمهوری که در گذشته برگزار شده بود (اندرو جانسون در 1868 ، بیل کلینتون در 1998-99 و شخص ترامپ در 2019-20-20)[4] چند هفته طول کشید. و طبیعی است که با توجه به ظرافت نهاد و مشارکت هر دو اتاق ، چنین باشد.

البته برخی از مشروطه خواهان استدلال می کنند این روش می تواند حتی پس از اتمام انتقال نیز ادامه یابد و هر گونه تصویباستیضاح که مانع از حضور مجدد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی می شود. در حال حاضر ، به نظر می رسد این بار دستیابی به آن دشوار استو همچنین کمی مجبور.

مسیر اصلاحیه 25

مراجعه به اصلاحیه 25 سریعتر خواهد بود[5]، در سال 1967 به قانون اساسی ایالات متحده اضافه شد. این جانشینی اختیارات ریاست جمهوری را در صورت مرگ ، استعفا یا هر دلیل دیگری که رئیس جمهور دیگر قادر به انجام دوره خود نیست تنظیم می کند. این علاوه بر ماده II ، بخش 1 ، بند ششم منشور است که از قبل موضوع را تنظیم می کند ، اما به نوعی خیلی عجولانه تلقی می شود.

بخش 4 پیش بینی می کند که در صورت عدم توانایی رئیس جمهور برای انجام وظایف خود ، معاون رئیس جمهور ممکن است جایگزین او شود با تصمیمی که همراه با “اکثریت دارندگان بخشهای اجرایی یا سایر ساختارهای تعیین شده توسط قانون کنگره” اتخاذ شده و به صورت کتبی به هر دو اتاق ابلاغ شده است.

لازم به ذکر است که حتی احتمال مخالفت رئیس جمهور با کنگره نیز با توجه به پایان قریب الوقوع دوره ریاست جمهوری وی نمی تواند وی را به جای خود بازگرداند.

با استفاده از این پیش بینی در گذشته توسط برخی از مفسران استفاده می شده است در برابر خود ترامپ ، مانند بسیاری از خدایان بندر در مورد سلامت روان او شک دارد. طبق این تز رئیس جمهور دچار اختلالات رفتاری جدی می شود که مانع انجام وظایف خود با صداقت و دقت لازم می شود. مطابق رسانه های آمریکایی ، آنچه بعداً تحریک آمیز به نظر می رسید اکنون حداقل به یک فرصت تبدیل شده است مایک پنس این موضوع را رد نمی کند.

کشوری برای رفع آن

در اینجا ، هر دو ملاحظات سیاسی و عملی باید در نظر گرفته شود. ترامپ علیرغم خودش متوجه شد که او وارد شده است به نقطه ای بدون بازگشت. و ، احتمالاً توسط یکی از نزدیکانش توصیه شده است ، ویدیویی ارسال کرد که کاملاً آشتی جویانه است. وی حمله به پایتخت را محکوم کرد و با انتقال منظم ، از بروز بیشتر فاجعه ها و ناآرامی های اجتماعی در روزهای آخر دوره ریاست خود جلوگیری کرد. به طور خلاصه ، این بمب های هسته ای ترسناک را پرتاب نخواهد کرد ، همانطور که پلوسی ترسید.

در این مرحله ، چرا پنس و جمهوری خواهان باید به بیرون راندن مردی کمک کنند که اگرچه گم و عصبانی است ، یک قدرت خاص بر انتخاب کنندگان محافظه کار آیا شما هنوز آن را دارید این خطر یک خودکشی سیاسی برای کل حزب است. بهتر است آن را آزاد کنید و منتظر انقضا طبیعی مدت باشید.

سپس ترامپ به حال خود رها می شود و این به رئیس جمهور جدید بستگی دارد جو بایدن ثابت کنید که او می تواند از پس وظیفه ای برآید که بلافاصله کارش بسیار سخت است رهبر دموکرات باید مهارت های صلح طلبی را نشان دهد در یک کشور عمیقا تقسیم شده، همانطور که او در زمان پیروزی در انتخابات حمایت و قول داد.

این چالش با توجه به قسمتهای شرم آور در Capitol Hill که توسط افکار عمومی و رهبران متفقین (از جمله آنگلا مرکل ، جوزپه کنته ، بنیامین نتانیاهو و بسیاری دیگر) محکوم شده است ، برای همبستگی سیاسی و اجتماعی ایالات متحده دشوار است. چهره بد و آسیب رساندن به چهره یک ملت است که اغلب افتخار می کند که بزرگترین دموکراسی در کره زمین است.


[1] http://www.historyplace.com/speeches/ford.htm

[2] https://www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#a1_sec2

[3] https://www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#a2_sec4

[4] https://en.wikipedia.org/wiki/ استیضاح_حرمانه_ایالات متحده

[5] https://www.senate.gov/civics/constitution_item/constitution.htm#amdt_25_(1967)

عکس از تیم از جانب پیکسابای

این مقاله در اینجا منتشر شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.