[ad_1]

به عنوان بخشی از به اصطلاح “توافق های ابراهیمی” ، امارات متحده عربی و اسرائیل روابط را عادی و پیمان صلح را امضا کردند. سپس امارات از ایالات متحده خواست تا جنگنده های مخفی F-35 را به دست آورد. اگرچه اسرائیل از ورود پرچمدار ارتش آمریكا به سایر كشورهای خاورمیانه استقبال نمی كند زیرا برتری نظامی خود را در معرض تهدید می بیند.

هنگامی که مدت ترامپ ، حامی اصلی توافق ، تنها چند روز دیگر باقی مانده است ، جای تعجب است که آیا قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، قراردادها توسط رئیس جمهور مستعفی امضا می شود؟

دستیار وزیر دفاع به دفاعی نیوز گفت: “همه چیز در آستانه پایان است. و همانطور که قبلاً در مورد آن بحث کردیم ، فروش به وضوح توسط آژانس سازمان یافته است و همچنین به کنگره ما مجوز داده است.” همانطور که توسط The EurAsian Times گزارش شده است ، امور سیاسی-نظامی R. کلارک کوپر.

آژانس همکاری امنیتی دفاعی ایالات متحده (DSCA) در ماه نوامبر اعلام کرد که وزارت دفاع فروش حداکثر 50 جنگنده اعتصاب مشترک F-35A ، 18 هواپیمای بدون سرنشین MQ-9B و سایر سلاح ها از جمله ایستادگی مشترک AGM-154E را تأیید کرده است. سلاح – موشک های کروز با برد گسترده ، به ارزش 23.4 میلیارد دلار.

این قرارداد توسط کنگره آمریکا تصویب شده است ، اما فروش جنگنده های F-35 به امارات متحده عربی به دلیل پیمان دیرینه با اسرائیل برای تأمین مزیت نظامی در منطقه متخاصم ، در کانون بحث و جدال قرار دارد. پیش از این ، واشنگتن برای حفظ QME اسرائیل (مزیت نظامی کیفی) از فروش سلاح به منطقه خاورمیانه خودداری می کرد.

علاوه بر این ، تونی بلینکن ، مشاور ارشد سیاست خارجی جو بایدن ، به روزنامه تایمز او اسرائیل گفت که تعهد ترامپ در فروش F-35 به امارات متحده عربی می تواند “quid pro quo” باشد. “توافق نامه صلح امضا شده بین اسرائیل و امارات متحده عربی.

سفیر امارات در ایالات متحده به دنبال اختلاف بر سر این معاملات هشدار داد که اگر ایالات متحده از تأمین هواپیماهای بدون سرنشین F-35 و MQ-9 Reaper برای وی خودداری کند ، این کشور به “منابع دیگر” روی خواهد آورد.

“ما ترجیح می دهیم بهترین تجهیزات آمریکایی را داشته باشیم یا در یافتن آنها از منابع دیگر تمایلی نداریم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *