[ad_1]

آنجا گویان یک کشور کوچک از استآمریکای جنوبیهم مرز با دو کشور مهم قاره: ونزوئلا است برزیل.

مهم نیست که این قلمرو چقدر کوچک است این مکان به یکی از مهمترین مکانهای جهان تبدیل شده است برای حفاری روغن. در 5 سال گذشته اکسون موبیل گل زده است کشف میادین بزرگ نفتی و شرکتهای دیگر برای استخراج نفت می آیند.

کشور بسیار فقیر ، با برکت کره

کشور کوچک و بسیار فقیر سرانجام با موجی از خوش بینی در مورد امکان دریافت کوتاه می شود منافع اقتصادی این هجوم اخیر طلای سیاه. خوش بینی در تضاد کامل با نارضایتی و کینه همسایه قدرتمند او ، ونزوئلا، که مدتها ادعای یک استان را داشته است اسکیبو.

داستانی شبیه به آن دیوید در برابر جالوت، با توجه به اینکه ونزوئلا دارای بزرگترین ذخایر اثبات شده روغن در جهان است (حدود 304 Bbbl) ، در حالی که کسانی که از گویان من جگر هستم (9-10 Bbbl) با این حال ، تنها اعداد و ارقام نیستند که در پشت تصمیمات و رفتار افراد قرار دارند.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور یک کشور ناامید و نگران ، قول داده است که دوباره پیروز شود اسکیبو. آنجا گویان به عنوان شرکت ملی نفت ونزوئلا یکی پس از دیگری کشف عمده اضافه می کند (PDVSA) با بحرانی روبرو است که وجود آن را زیر سوال می برد.

در این زمینه ، نگرانی است که ونزوئلا تصمیم به درگیری مسلحانه می گیرد برای تسخیر قلمرو مورد مناقشه ، آنها پایه های محکمی دارند.

اختلافات مربوط به سال 1840 است

اختلاف تمام شد اسکیبو است میراث استعماری که مربوط به سال 1840 است ،امپراطوری بریتانیا مرز بین بکش گویان انگلیس و ونزوئلا. با وجود داوری ها و مذاکرات ، این سوال که چه کسی باید منطقه را کنترل کند؟ اسکیبو حل نشده باقی مانده است ، اما از آن زمان تاکنون هیچ کس وسوسه نشده است که استدلال های خود را تحمیل کند این منطقه عمدتا خالی از سکنه و بدون هیچ ارزش اقتصادی بود. اما در سال 1966 ، گویان او خود را مستقل اعلام کرد و کاراکاس استقلال کشور را به رسمیت می شناسد. متعاقباً ، روابط خوب همسایگی دوران چاوز همه تنش ها را در سرزمین های اسکیبو.

اما اکتشافات نفت از یک شرکت بزرگ چند ملیتی مانند اکسون موبیل، در ترکیب با تحریم های اقتصادی ایالات متحده علیه ونزوئلا، آنها دوباره احیا شدند محافظت از درگیری مسلحانه احتمالی.

اما پشت گویان ، ایالات متحده قرار دارد

ایالات متحده آنها سعی خواهند کرد از دارایی های اکسون موبیل که در گویان. بیهوده نیست ، اوایل امسال تمرینات نظامی مشترکی در ساحل برگزار شد آمریکا-گویان. همچنین به نظر می رسد که دولت از گویان با هدف تقویت روابط نظامی با ایالات متحده، از جمله خرید اسلحه.

در حال حاضر سوال اسکیبو توسط توسط تأیید می شود دادگاه قضایی از جانب ملل متحدکه فرض می شود ارزیابی خود را بین سالهای 2023 و 2024 بیان خواهد کرد. اگر تصمیم به نفع باشد گویانکه بسیار محتمل به نظر می رسد ونزوئلا ممکن است در مورد پاسخ نظامی تصمیم بگیرد.

مطمئناً ، از این به بعد اتفاقات زیادی رخ خواهد داد مادورو و دولت جدید بایدنکه می تواند پیدا کند روش های جدید برای مقابله با معمای ونزوئلا.

METALLIRARI.COM © برخی از حقوق محفوظ است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *