[ad_1]

داعش و القاعده آنها در حال برنامه ریزی برای “حملات تروریستی به اهداف غربی” هستند. این توسط Mirror اعلام شده است.

او می نویسد که طبق وزارت خزانه داری آمریکا ، داعش گفته می شود که وی برای تحریک شورش 100 میلیون پوند به اردوگاه های بازداشت سوریه پر از جهادگران قاچاق می کند. محققان همچنین دریافتند که القاعده ، تحت حمایت طالبان ، در حال بازسازی سنگر خود در افغانستان است.

و این در مقابل ادعاهای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا مبنی بر تضمین توافق صلح با اصولگرایان است. ترس از این است که ایمن ظواهیری ، رهبر القاعده ، که هم اکنون در مرزهای پاکستان و افغانستان پنهان شده است ، روابط نزدیکتر با طالبان ایجاد کرده است.

با نبرد غرب با بیماری همه گیر ، هر دو گروه می توانند در سوریه و افغانستان تشدید شوند و تهدید به وحشیگری دیگر در 11 سپتامبر را تقویت کنند.

آیا داعش و القاعده در حال برنامه ریزی برای حملات جدید به غرب هستند؟ زنگ خدمات آمریکایی

برخی گزارش ها ادعا می کنند که داعش از “مراکز لجستیکی در ترکیه” برای جابجایی پول در سراسر جهان ، از جمله بین عراق و سوریه استفاده می کند.

گزارش آمریکایی می گوید پیک های داعش قاچاق پول و استفاده از “مشاغل خدمات پولی” برای انتقال وجوه هستند که برخی از آنها در اردوگاه آوارگان الحول در شمال سوریه قرار می گیرند.

دولت آمریکا در تلاش برای از بین بردن امور مالی این شبکه ، از سال 2014 تاکنون حدود 92 واسطه مالی را به عنوان تروریست گزارش کرده است. اما اعتقاد بر این است که داعش هنوز هم می تواند در آسیا و آفریقا پول توزیع کند. وزارت خزانه داری آمریكا مظنون است كه گروههای وابسته به طالبان در مورد تشكیل یك واحد مشترک جدید از جنگجویان مسلح مشترك كه توسط القاعده تأمین مالی شده صحبت كرده اند.

یک مأمور اطلاعاتی سابق ارتش انگلیس گفت: “وقتی سازمان های تروریستی بر روی زمین پیروز می شوند و بر آن تسلط پیدا می کنند ، می توانند حملات را برنامه ریزی کنند. “این پیامدهای مهمی در خطر حملات در سراسر اروپا و به ویژه در انگلستان دارد.” (منبع: آینه)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *