[ad_1]

بانک مرکزی ترکیه در ماه ژانویه نرخ بهره را افزایش نداد ، اما اعلام کرد که در صورت لزوم آماده است و اعلام کرد دیرتر از آنچه پیش بینی می شد ، کاهش آنها را آغاز خواهد کرد. در اصل ، در بیشتر سال جاری ، حداقل در سطح فعلی باقی خواهند ماند. علاوه بر این ، در ماه دسامبر ، تورم یک شوخی بد بازی کرد و به 14.6 درصد افزایش یافت ، که ظاهرا بالاتر از پیش بینی های همان موسسه و اکثر تحلیلگران بود. با این وجود ، به لطف افزایش اخیر قیمت ، احتمالاً به اوج خود می رسد لیر ترکیه، که بیش از 13٪ از پایینترین سطح تاریخی در برابر دلار تقویت شده است. امروز در منطقه 7.3770 معامله می شود.

ترکیه دیروز نرخ بهره را افزایش نداد ، اما استاندار بازارها را متقاعد کرد

بازگشت از ارتباط با این حال ، حاکمان هنوز عقب نشینی نکرده اند. پیشنهاد ده ساله 13.22٪ است که بالاترین میزان از ابتدای ماه نوامبر است و دو ساله 14.80٪ است ، همچنین در این مورد در بالاترین سطح تقریبا سه ماهه. منحنی عمیقا معکوس شده است ، نشانه این است که بازار جای خود را به قوی ترین می دهد سخت گیری پولی در ماه های اخیر و در دراز مدت شاهد کاهش تورم هستیم.

ما هنوز در این مرحله نیستیم که بتوانیم بگوییم که برای اوراق قرضه ترکیه به نقطه پایین رسیده است. این احتمال وجود دارد اما موارد زیادی به رفتار رئیس جمهور در هفته های آینده بستگی دارد اردوغان، که پس از ماهها حمایت از استراتژی نرخ بهره توسط نازی آگبال ، فرماندار جدید ، دوباره علیه این سفت و سخت صحبت کرد ، با این استدلال که تورم با کاهش نرخ بهره مبارزه می کند.

بازگشت کند سرمایه خارجی

واقعیت این است که از سطح 3.3٪ رسیده در ماه نوامبر ، درصد اوراق قرضه ترکیه نگهداری می شود سرمایه گذاران خارجی به 4.4٪ رسید.

به خصوص در مقایسه با سایر اقتصادهای در حال ظهور ، از جمله روسیه (24٪) ، آفریقای جنوبی (30٪) و مکزیک (48٪) ، این میزان بسیار کم باقی مانده است. ترکیه خود نیز در سپتامبر 2018 ، در بحبوحه طوفان مالی که باعث فروپاشی بورس شد ، 20٪ خوب خود را به رخ کشید. اما به نظر می رسد حداقل روند به نفع آنکارا تغییر کرده است.

ورود سرمایه خارجی برای لیر ترکیه که در دهه گذشته 80٪ ضرر کرده است ، خوب است. و به نوبه خود ، تقویت انتظار می رود نرخ ارز ، سرمایه گذاران را به چشم انداز سود حاصل از سهام به ارز محلی جلب کند. اما ما هشدار می دهیم که در حال حاضر هیچ شرایطی برای فرضیه تغییر قریب الوقوع نرخ هر پوند در بازارهای ارز وجود نخواهد داشت. آنجا تراز تجاری به طور مزمن منفعل باقی می ماند ، و همچنین تعادل فعلی. و تا زمانی که علامت مثبت را نبینیم ، این بدان معناست که اقتصاد ترکیه رقابتی نیست و سرمایه کافی برای جبران کسری تجاری را جذب نمی کند ، بنابراین پوند به تضعیف خود ادامه می دهد.

چگونه می توان جهت اوراق را درک کرد؟ اگر قرار باشد تورم در چند ماه اول سال جدید کند شود و بانک مرکزی برای حفظ نرخ بهره با ثبات ، نرخ واقعی آنها افزایش یابد و بازارها متقاعد شوند که سرانجام احتمال بازگشت سرمایه به اوراق قرضه آناتولی وجود دارد. ، مهمترین دلیل آن این است که عملکرد بسیار بالاتری نسبت به تقریباً همه بازارهای بزرگ در حال ظهور ارائه می دهد. در این مرحله ، این موسسه می تواند سیاست پولی را بدون تأثیر منفی بر نرخ ارز شروع کند و در واقع ، بهبود قیمت اوراق قرضه را ترجیح می دهد.

ترکیه اوراق قرضه 5 و 10 ساله دیگری با حق بیمه نسبت به اوراق قرضه برجسته منتشر می کند

[email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *