[ad_1]

F-35 ، آخرین جنگنده نسل منتخب ایالات متحده و بیشتر کشورهای ناتو “هواپیمای متر …”. نه ، این یکی از بحثهای زیادی نیست که از آن زمان در مجامع نظامی در سراسر جهان صورت گرفته است جنگنده مشترک خدمات عملیاتی خود را آغاز کرد. آنها کلمات هستند کریستوفر میلروزیر دفاع موقت فعلی ایالات متحده که سه روز دیگر مقام خود را ترک خواهد کرد.

اظهارات نگران کننده (تا حدی …) رئیس پنتاگون در مورد F-35

اگر مطبوعات ایالات متحده در تأیید فصل فعلی پنتاگون متوقف شوند ، “من نمی توانم صبر کنم تا آنجا را ترک کنم” ، نشانه نارضایتی آشکار از دولت فعلی ، متحدان غربی واشنگتن (از جمله ایتالیا) باید نگران اظهارات وی در مورد جنگنده چند منظوره F-35 “Lightning II”، به عنوان “صفحه m” تعریف شده است. همه اینها برای یک واحد قیمت است که طبق نسخه های مختلف از 82 میلیون تا 103 میلیون دلار برای هر هواپیما متفاوت است. اگرچه برای نسخه کوتاه برخاست ، نمونه ای که توسط نیروی هوایی مستقر (از جمله جز air هوایی ناوگان ایتالیایی) استفاده خواهد شد ، اما برای هر واحد 122 میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

همه اینها از رونویسی چت غیررسمی ناشی می شود که روز پنجشنبه با خبرنگاران برگزار شد ، توسط وزارت دفاع منتشر شد و توسط CNN از سر گرفته شد. در بازگشت از سفر به نبراسکا ، تنسی و کلرادو ، شماره یک پنتاگون فعلی در یک سری بهترین نظرات قرار گرفت. از میلر در مورد F-35 ، گرانترین برنامه نظامی تاریخ ، که در میان کشورهای تولید کننده (از طریق لئوناردو) و مصرف کنندگان نیز ایتالیا را حساب می کند ، با 90 واحد سفارش شده از انواع F-35A برای نیروی هوایی ایتالیا و F-35B برای نیروی دریایی ، از او خواسته شد. هواپیمایی.

“خوب. من نمی توانم صبر كنم كه این شغل را ترك كنم ، باور كن” ، فرض او بود. پس از آنچه بدون درخواست تجدید نظر برای مبارز جدید به نظر می رسید رد می شود: “دیروز با یک سرهنگ دوم یا یک سرهنگ صحبت کردم ، از او پرسیدم” با چه چیزی پرواز می کنی؟ “او گفت ،” F-35 ” ، جدی ، درباره آن به من بگویید “، متن سخنان او با خبرنگاران است. میلر در 9 نوامبر به عنوان وزیر دفاع منصوب شد و جایگزین مارک اسپر شد که توسط دونالد ترامپ از طریق توییتر اخراج شد.

اما آیا F-35 واقعاً “هواپیمای متر …” است؟ ایتالیا 90 خواهد داشت

بله ، شما می توانید یک جنگنده “هواپیمای متر …” آخرین نسل را تعریف کنید که تقریباً تمام منابع سرمایه گذاری هواپیمایی ایالات متحده و تعهد طراحان برتر ارتش در بخش هواپیمایی نظامی مانند لاکهید مارتین در مدت 18 سال صرف شده است؟ نیازی به گفتگو برای همکاری با دو غول دیگر ، Bae Systems انگلیس و Leonardo ایتالیایی ، برای تولید F-35 در اروپا نیست.

از نظر فنی ، آنها همه رنگ ها را شنیده اند. F-35 که یک جنگنده پنهان کار است ، یعنی با دید کم رادار ، کاملاً متولد نشده است. با این حال ، معماری سازنده آن ، از هر لحاظ بسیار پیشرفته ، از مواد گرفته تا آیرودینامیک ، فاصله زیادی با سایر پروژه های جنگی معتبر نسل قبلی را نشان نمی دهد. ما به عنوان مثال مراجعه می کنیم به Eurofighter Typhoon، که F-35 به آن هواپیمای ناتو خواهد پیوست ، که قیمت واحد بسیار کمتری (63 میلیون دلار) دارد. حتی اگر هواپیمایی با پروازهای زیاد (حداقل روی کاغذ) مانند F-35 نباشد ، Typhoon دارای یک موتور دوگانه است: ویژگی ای که نه تنها امنیت داخلی بیشتری را ارائه می دهد ، بلکه نسبت وزن / قدرت را نیز به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

چند ماموریت سوئدی ساب گریپن است، یک جنگنده سبک چند منظوره که اگرچه متعلق به نسل قبلی است ، در جدیدترین و قدرتمندترین نسخه (Gripen-E) عملکردی استثنایی با قیمتی نصف قیمت F-35 (61 میلیون دلار) ارائه می دهد. به گفته تحلیلگران دیگر ، “لایتنینگ” از نظر قدرت مانور حتی کمتر از رافال فرانسه است ، هواپیمایی با کانسپت بسیار قدیمی تر ، اما قادر به مقاومت در برابر مانورهای شتاب دهنده تا 8 گرم است ، در حالی که در F-35 6 گرم است. اما این انتقادی است که یک واقعیت بسیار ساده را در نظر نمی گیرد: F-35 به عنوان یک جنگنده چند منظوره متولد شد ، نه برتری هوایی. بنابراین یافتن سازش بین قدرت مانور ، ظرفیت تحمل بار و خودمختاری عملیاتی ضروری بود.

این کاربرد عملیاتی برای نمایش نهایی حسن پروژه F-35 خواهد بود: این چیزی است که آنها در ایتالیا می گویند

استفاده عملیاتی بالاخره حسن پروژه F-35 را نشان می دهد. تا کنون ، ما فقط می توانیم یاد بگیریم که چگونه در سالهای اول استفاده در نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) ، در تمرینات مختلف Lightning II هرگز تابش چندانی نداشته است. در نبردهای هوایی ، پایین تر از F-16 قدیمی اما هنوز معتبر و کاملاً کمتر از F-22 Raptor تخصصی و مدرن است. طبق گفته Rand Corporation ، یک شرکت تجزیه و تحلیل استراتژیک که از نزدیک با وزارت دفاع ایالات متحده همکاری می کند ، F-35 قادر به رقابت با Su-35 روسی در نبردهای هوایی نخواهد بود. عدم موفقیت با شبیه سازی هایی که در آن شرکت یک رهبر جهانی است.

و در ایتالیا در مورد F-35 چه می گویند؟ در مصاحبه با مجله تخصصی “حفاظت آنلاین” فرمانده 32 درجه استورمو ، سرهنگ داویده مارسینوتو ، که سالهاست این برنامه را دنبال می کند ، در ایتالیا و ایالات متحده ، از زمان تعیین نیاز عملیاتی دستگاه ، نگاه جالبی به F-35 کرد. مارچینو گفت: “انقلابی که F-35 نشان می دهد به دلیل DNA” همه کاره “آن است ،” هواپیما می تواند همزمان چندین مأموریت را انجام دهد بدون اینکه برای پیکربندی مجدد به پایگاه برگردد. ” شاید ارزش عملیاتی همه اینها بلافاصله برای همه روشن نباشد. من می توانم به شما اطمینان دهم که این چیزی انقلابی است “و” وقتی در پرواز هستید ، درک بیشتری از آگاهی ارائه شده توسط حسگرها چشمگیر است: شما دنیا را باز می کنید و بی زبان می مانید. در یک رویارویی هوایی ، یک بار ملاحظاتی مانند “اینجا ، من می کنم …” ، “اینجا ، من بازی می کنم …” یا “من باید اینجا مراقب باشم” وجود داشت. در هواپیمای F-35 ، فکر فقط می تواند این باشد “مرد فقیری که در آن طرف است کشور !!! ” سوالات UrbanPost


نمایش پست ها:
311[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.