[ad_1]

به دنبال تصمیم لندن برای رد وضعیت دیپلماتیک نماینده اتحادیه اروپا در انگلیس ، بروکسل دیدار با سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا لیندسی کرویسدال-اپلبی را لغو کرد

کرویزدیل-اپلبی مجبور بود با فردریک برنارد ، رئیس کابینه چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا دیدار کند و در مورد نقش جدید خود به عنوان نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا بحث و گفتگو کند. با این حال ، احتمالاً در پاسخ به تصمیم لندن برای رد وضعیت دیپلماتیک سفیر اتحادیه اروپا در انگلیس ، جلسه لغو شد.

تصمیمی که توسط لندن اتخاذ شد ، رابطه پر تنش Brexit را از قبل آزمایش می کند. یک نماینده اتحادیه اروپا گفت با توجه به برخورد متفاوتی که سفیر اروپا در انگلیس نسبت به همتایان خود در سایر کشورها دارد ، قبل از شروع جلسات دیپلماتیک به توضیحات سیاسی از لندن نیاز است.

کمیسار انرژی اتحادیه اروپا ، ماروش شفوویچ ، که روابط تجاری آینده با انگلستان را رهبری می کرد ، گفت که “مطمئناً نگاه لندن و دسترسی مناسب به سفیران خود برای لندن بسیار مهم است. اتحادیه اروپا در انگلیس نیز همین است. “

شفچوویچ هشدار داد وزیران خارجه اروپا در جلسه اخیر این موضوع را مطرح کرده اند و افزود: “ما قطعاً نمی خواهیم موضوع را نمایشی کنیم ، اما همکاران و شرکای انگلیسی ما باید بدانند که این موضوعی است که امیدواریم با گفتگو حل شود.” انگلستان به خوبی می داند که ما فقط یک سازمان بین المللی نیستیم. “

این تصمیم انگلیس در حوزه داخلی نیز مورد انتقاد قرار گرفته است و چندین عضو مجلس لردها آن را “انتقام جویانه و توهین آمیز” خوانده اند. اگرچه از سوی برخی منابع دولتی تأیید مجدد تعهد برای ادامه همکاری با اروپا تأیید شد ، دولت انتقادات هر دو طرف سیاسی را دریافت کرده و خواستار گام برداشتن به سوی راه حل است.

انگلیس و اروپا هنوز در مورد تاریخ اولین جلسه شورای مشارکت توافق نکرده اند که اجرایی شدن توافق نامه های تجاری پس از Brexit توافق شده قبل از پایان سال 2020 است. وضعیت ظریف دیپلماتیک باید قبل از آن حل شود.

قسمت های قبلی

این بحث هفته گذشته هنگامی آغاز شد که انگلستان از ارائه اقدامات کامل دیپلماتیک به سفیر اتحادیه اروپا در پرتغال ، جوآوواله د آلمیدا از پرتغال خودداری کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیک راآب اصرار دارد که با نماینده اتحادیه اروپا به عنوان نماینده یک سازمان بین المللی رفتار کند و نه به عنوان سفیر یک کشور ملی.

با این حال ، اتحادیه اروپا یادآوری کرد که 143 کشور در جهان وجود دارند که به جای آن وضعیت دیپلماتیک فرستاده اروپا را به رسمیت می شناسند ، به همین دلیل است که این اقدام لندن پس از اختلافات Brexit به عنوان یک مانور خصمانه تلقی می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *