[ad_1]

پیش از این ، پارلمان اروپا قطعنامه ای را تصویب کرد و از اتحادیه اروپا خواست تا رقیب مادورو را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت بشناسد.

خوان گوئیدو همچنان یک گفتگوی ممتاز است ، اما اتحادیه اروپا دیگر به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا در نظر نخواهد گرفت. اتحادیه اروپا امروز دوشنبه ، پس از شورای وزیران خارجه ، اعلام کرد که رویترز گزارش می دهد.

در این بیانیه آمده است: “اتحادیه اروپا بار دیگر خواستار آزادی (…) آزادی و امنیت همه مخالفان سیاسی ، به ویژه نمایندگان احزاب مخالف منتخب شورای ملی در سال 2015 و به ویژه خوان گوئیدو است.”

27 کشور اتحادیه ، علی رغم اعلام پارلمان اروپا ، رئیس جمهور سابق مجلس شورای ملی را به عنوان یکی از موضوعات مخالفت ونزوئلا به رسمیت می شناسند ، که در قطعنامه مصوب خواستار تشخیص گوایدو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در 21 ژانویه گذشته بود.

وضعیت رئیس جمهور موقت به گیدو امکان دسترسی به وجوه مصادره شده در مادورو توسط دولتهای غربی را می داد و همچنین اجازه می داد تا حمایت بین المللی از جنبش خود و کانالهای ممتاز خارج از کشور را برای کارمندان خود دریافت کند.

قطعنامه پارلمان اروپا خواستار آن شد تشخیص نمی دهد “نه مشروعیت و نه مشروعیت مجلس شورای ملی که در 5 ژانویه 2021 تأسیس شده است” و از شورا و کشورهای عضو خواستار تداوم قانون اساسی با “مجمع ملی قانونی ونزوئلا انتخاب شده در سال 2015 و رئیس جمهور موقت قانونی ونزوئلا خوان گوئیدو” .

رهبر مخالفان ونزوئلا از پارلمان اروپا به دلیل به رسمیت شناختن وی به عنوان رئیس مجلس ملی ونزوئلا ، با این استدلال که انتخابات پارلمانی سال 2020 تقلبی بود ، تشکر کرد.

با این حال ، اتحادیه اروپا پس از پایان دوره ریاست وی به عنوان رئیس شورای ملی ، صحبت درباره گوایدو به عنوان “سرپرست موقت” ونزوئلا را متوقف کرد. اوایل این ماه.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *