[ad_1]

اتحادیه اروپا: وقت آن رسیده است که سیاست “حداکثر فشار” بر ایران را با “حداکثر دیپلماسی” جایگزین کنید

اتحادیه اروپا با یادآوری تضعیف واشنگتن از توافق هسته ای سال 2015 میان ایران و قدرت های جهانی از طریق این روش ، زمان آن است که سیاست “حداکثر فشار” دولت سابق بر ایران را به نفع تعامل و تعامل دیپلماتیک لغو کند.

ژوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قبل از سفر روز پنجشنبه به مسکو به خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت: “ما باید از” حداکثر فشار “به” حداکثر دیپلماسی “از طریق کمیسیون مشترک برویم.

به طور خلاصه ، او به برنامه جامع اقدام مشترک ، نام رسمی توافق هسته ای منعقد شده بین ایران و کشورهای 1 + 5 – ایالات متحده ، انگلستان ، فرانسه ، روسیه و چین – در وین در همان اشاره کرد سال … . مقام اتحادیه اروپا با اشاره به کمیته مشترک ، به مکانیزمی اشاره کرد که نمایندگان امضا کنندگان به آن تعلق دارند و نظارت بر اجرای توافق نامه را بر عهده دارد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا ، تحت سیاست مشخص “فشار حداکثر” خود بر ایران ، یک جانبه واشنگتن را از توافق تاریخی خارج کرد و تحریم های اقتصادی را که لغو کرد ، بازگرداند. همچنین ایالات متحده تهدید کشورهای ثالث را در صورت نقض ممنوعیت های آمریکا به “تحریم های ثانویه” آغاز کرده است.

ترامپ علی رغم ماهیت چند جانبه و تصویب آن در قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل ، این توافق را کنار گذاشت.

این مقام اروپایی اذعان کرد: “خروج آمریکا از PAIC و سیاست” حداکثر فشار “، از جمله تحریم های ثانویه ، تأثیر منفی داشته است.” وی افزود: “PAIC حتی در زمینه اقتصادی نیز نتوانسته است به پتانسیل كامل خود برسد.”

جوزپ بورل

وی افزود: سیاست ترامپ باید کنار گذاشته شود تا “تلاش کند جنبش مثبت جدید ایجاد کند و بار دیگر اجرای کامل توافق نامه ، از جمله از ایران را تضمین کند”.

در همین حال ، بورل با یادآوری چگونگی آمادگی جو بایدن ، جانشین ترامپ ، برای بازگشت ایالات متحده به PAIC ، اظهار داشت: دولت جدید ایالات متحده به روشنی روش جدیدی را نشان داده و همه شرکت کنندگان در PAIC آماده مشارکت هستند.

ایران می گوید بازگشت احتمالی آمریکا به برجام تنها در صورتی می تواند مثر باشد که واشنگتن تمام تحریم های ظالمانه ای را که علیه ملت ایران اعمال کرده است ، لغو کند.

جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هنگامی که در مسکو بود ، جلسه ای را با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه آغاز کرد و گفت روابط ما دوران سختی را پشت سر می گذارند. “

جلسه جمعه در مسکو اولین جلسه ای بود که پس از چهار سال با یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در خاک روسیه برگزار شد.

ناالنی تحریک کننده توسط سرویس های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا آموزش دیده و بودجه آن را تأمین می کرد

این دو دیپلمات گفتند که اواخر این هفته کار خود را از سر می گیرند و هر دو ابراز تمایل کردند که کانال های گفتگو را باز نگه دارند.
در مورد اتهامات اتحادیه اروپا علیه روسیه در پرونده ناوالنی مشکلاتی وجود داشت ، که وزیر لاوروف كاملاً آنها را رد كرد و دوباره تأكید كرد كه آنچه برای ناوالنی ایجاد شده بود یك تهمت علیه روسیه بود ، به ویژه توسط سرویس های اطلاعاتی آمریكا و انگلیس تهیه شده است. روسیه شواهد دقیق آن را دارد .

منابع: تلویزیون را فشار دهید DW.com

ترجمه و خلاصه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *