[ad_1]

سرنوشت غم انگیز اسلمش ولدسلازی ، بی رحمانه با بدن خودش ، برای نشان دادن وحشیگری درگیری هایی که به طور چرخشی کوههای دجله اتیوپی را خونریزی می کردند ، کافی بود. از سال 1975 ، هنگامی که در هنگام بمباران رژیم آدیس آبابا در جبهه خلق برای آزادی Tigrei (Tplf) ، مسیحیان تیگرین که این شخص به آنها پیوسته بود ، اسلمش با انفجار بمب کور شد. همانهایی که در سال 1991 برای سرنگونی دیکتاتوری وحشی منگیستو هایل ماریام به آدیس آبابا رفت. در سال 1998 ، هنگامی که جنگ با اریتره آغاز شد ، آسملش در یک حمله هوایی علیه ماکاله ، پایتخت Tigrei ، بازوی خود را از دست داد. و چند هفته پیش ، مجدداً مجبور شد که در کنار مردم Tplf در کوهها پنهان شود ، اسمالش به همراه سایر کهنه سربازان ، از جمله وزیر امور خارجه سابق سیوم مسفین و وزیر امور سابق ، توسط ارتش فدرال کشته شد. فدرالی ، آبای تسخای.

اکنون ، برای فرماندهی حمله نظامی عظیم که اسلمش و همرزمانش جان خود را از دست دادند ، این نخست وزیر اتیوپی ابی احمد ، عضو ائتلاف دولتی به رهبری Tplf تا زمان انتخاب در سال 2018 بود. اکنون ، احمد به جای آن ، شبه نظامیان ببر را به عنوان بدترین دشمن آن در کنترل منطقه ای با اهمیت استراتژیک است زیرا همسایه سودان و اریتره است و یک محل تجارت به دریای سرخ است.

رئیس جمهور اریتره ، ایسیاس افورکی نیز اخیراً نیروهایی را به تیگره فرستاد برای حمایت از متحد جدید خود در اتیوپی ، ابی احمد ، که با او صلح را در سال 2018 امضا کرد ، اما مهمتر از همه برای یافتن و بازگرداندن مخالفان تاریخی رژیم خود در میان ده ها هزار نفر از اریتره ای است که طی سالها فرار کرده اند. به حدی که هم دولت های اتیوپی و هم اریتره ورود نیروهای آسمارا به Tigray را انکار می کنند ، در حالی که بقیه افراد آن را تأیید می کنند. واقعیت این است که علی رغم سقوط ماکاله در 28 نوامبر سال گذشته و پیروزی اعلام شده توسط نخست وزیر ابی ، Tplf هنوز 250،000 نفر مصمم است که اسلحه خود را زمین نگذارند.

علل مرگ اسامه الله ، سیوم و عبایی ، هر سه در سن 60 سالگی ، هنوز مشخص نیست. طبق برخی شهادت ها ، آنها با خونسردی کشته شدند ، به گفته برخی دیگر ، از ارتش اتیوپی آمده بودند ، کهنه سربازان Tigrinya پس از امتناع از تسلیم در غاری کشته شدند. خبر کشته شدن آنها با دستگیری سایر اعضای برجسته TPLF از جمله سبحات نگا که با دستبند ، با ریش بلند و بین دو سرباز ، مانند دزدی از گذشته ، در دوربین نشان داده شده بود ، نشان داده شد. این فقط باعث افزایش میهن پرستی Tigrinya شده است ، زیرا مردم محلی قبلاً هم برای Asmelash (“تیراندازی به یک فرد نابینا”) و هم برای Sebat (“قرار دادن قهرمان ما در زنجیر”) شهید کردند.

درست است ، TPLF به شدت توسط جنگنده ها و هواپیماهای بدون سرنشین جنگی بمباران شده و توسط ارتش فدرال اتیوپی و اریتره از زمین مورد حمله قرار گرفته است ، در سه ماه گذشته افراد و موقعیت ها را از دست داده است. اما این پرچم سفید را برافراشته نخواهد کرد. وی با حمله هدفمند ، کامیکازا و کمین در شهرهای تازه گمشده ، برای پنهان شدن در حومه شهر ، در کوه ها و تپه های Tigray ، جایی که در حال آماده سازی برای شروع یک جنگ رباخوار است ، بازگشت. در همین حال ، گفته می شود که دولت مرکزی از گرسنگی به عنوان سلاح جنگ علیه برخی از روستاها استفاده می کند که پناهگاه میهن پرستان تیگرین است. در میان پناهندگان سودان ، کسانی هستند که می گویند افراد وفادار محصولات خود را می سوزانند ، از ورود اشکال دیگر غذا و کمک های بین المللی به منطقه جلوگیری می کنند. به گفته یک منبع محلی ، در حال حاضر افرادی در گرسنگی در یک بحران انسانی بی سابقه در تاریخ Tigrei ، که در آن 4.5 میلیون نفر (75 of از کل) از کمبود مواد غذایی رنج می برند و 2.5 میلیون آواره داخلی نیز در حال مرگ هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *