[ad_1]

منتشر شده در 31 ژانویه 2021 در 6:30 بعد از ظهر
آفریقا اتیوپی

سکوی آمریکایی Tigray Media House برنامه پخش می کند پیام صوتی منسوب به رهبر جبهه مردمی برای آزادی Tigre (TPLF) Debrecen Gebremihael ، که ادعا می کند از طرفداران خود خواسته است تا در 30 ژانویه دولت فدرال اتیوپی را سازماندهی و مبارزه کنند.

در صوتی منتسب به گبرمیکل ، رهبر TPLF ادعا کرد که دولت فدرال تسلط نظامی موقت دارد ، اما این گروه در برابر آن مقاومت می کند. نیروهای آدیس آبابا به سو ab استفاده هایی مانند تجاوز به عنف و سرقت متهم شده اند ، و موارد دیگری را که چندین گزارش در مورد موضوعی که قبلاً توسط سازمان ملل برجسته شده است ، مورد حمایت قرار داده است ، تکرار می کنند. بعلاوه ، نیروهای اتیوپی با توپخانه سنگین “شبانه روز” بمباران شهرها و مناطق روستایی Tigrei را ادامه می دهند. به همین دلایل ، در صوت ، گبرمیکل از مردم می خواهد که برای “کوتاه کردن عمر دشمن” سازماندهی و مبارزه کنند و از جمعیت Tigray در خارج از کشور می خواهد که برای مبارزه با دولت مرکزی وقت و هزینه کنند. .

تأیید صحت صدا هنوز ممکن نیست ، اما در صورت تأیید ، این ممکن است اولین پیام عمومی منتشر شده توسط گبرمیکل در دو ماه گذشته. به گفته یک کارشناس TPLF که در این گروه تماس های داخلی دارد ، اما کجتیل ترونول ، صدا صحیح است و گبرمی مایکل طی چند روز گذشته با برخی از آشنایان خود مکالمه تلفنی داشته است.

سخنگوی نخست وزیر اتیوپی ابی احمد ، بیلن سجیم به رویترز گفت که نمی تواند از “ناامیدی صفحه فیس بوک یک گروه جنایتکار” صحبت کند. وی سپس TPLF و حامیان خارجی آن را به تلاش برای جلب توجه با اتهامات بی اساس در مورد نسل کشی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات “هولناک” خود متهم کرد و از کشورهای خارجی خواست که آنها را افشا کنند.

در چارچوب درگیری داخلی تحت تأثیر منطقه دجله از 4 نوامبر گذشته ، گبرمیکل همراه با دیگر رهبران TPLF ، در حال فرار از نیروهای دولت فدرال اتیوپی است که سعی در دستگیری همه اعضای گروه دارد.

در این تاریخ ، نخست وزیر اتیوپی ، برنده جایزه صلح نوبل در سال 2019 ، یک کارزار نظامی علیه TPLF آغاز کرد ، که در آن زمان رئیس منطقه بود و ماهها دولت مرکزی آدیس آبابا را به چالش می کشید. عملیات ارتش فدرال اتیوپی در Tigrei پس از اینکه TPLF مسئول حمله به پایگاه نظامی اتیوپی در دانشا برای سرقت تجهیزات نظامی شناخته شد ، آغاز شد. ابی TPLF را به خیانت و تروریسم متهم كرد و برای برقراری نظم در منطقه یك لشكركشی نظامی آغاز كرد كه بعداً اعلام كرد آن را تعطیل اعلام كرده است. 29 نوامبر، با فتح پایتخت منطقه Mekel. از آن زمان گزارش های بیشتری در مورد درگیری های جزئی گزارش شده است و رهبران TPLF همچنان رئیس جمهور اریتره ، ایسایا آفورکی را به کمک به نیروهای اتیوپی متهم می کنند. اتیوپی و اریتره هم علیرغم گزارش های متعددی که در اثبات آن است ، همچنان درگیری دومی را انکار می کنند.

درگیری های تیگره تاکنون باعث کشته شدن هزاران نفر شده و نزدیک به یک میلیون نفر را مجبور به ترک خانه های خود کرده و به منطقه یا سودان همسایه منتقل کرده اند. اکنون یک دولت انتقالی در منطقه ایجاد شده است که بازگشت تدریجی به شرایط عادی را تأیید می کند و کمک هایی را برای دولت مرکزی ارسال می کند ، اما شکایات بیشتری در مورد فاجعه انسانی و قحطی گسترده مطرح شده است.

در همین حال ، دولت اتیوپی تصمیم گرفته است یک گروه کاری برای بررسی نگرانی های فزاینده در مورد خشونت علیه زنان در Tigrei ایجاد کند و وزارت زنان ، کودکان و جوانان قول تحمل صفر را برای هر نوع خشونت جنسی داده است.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کامیلا کانستری

از تحریریه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *