[ad_1]

تاریخ انتشار 28 مه 2021 در ساعت 4:55 بعد از ظهر
آفریقا اتیوپی

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) وی گفت جمعه ، 28 ماه مه ، پس از اخباری مبنی بر اینکه برخی از سربازان اتیوپیایی و اریتره ای صدها نفر را از حداقل چهار اردوگاه آوارگان در منطقه تیگرای شمالی برده اند ، “به شدت نگران” هستیم. به گفته سازمان ، چنین مکان هایی باید پناهگاهی امن باشد.

این خبر در اوایل هفته جاری توسط سه امدادگر و یک پزشک محلی پخش شد. به گفته منابع ، گروهی از سربازان اریتره و اتیوپی بیش از 500 زن و مرد جوان را از چهار اردوگاه آوارگان در شهر شیر ، Tigrei دستگیر و به زور بردند. “ما بار دیگر درخواست خود را از همه طرفها برای اطمینان از حمایت از غیرنظامیان ، از جمله آوارگان داخلی ، تکرار می کنیم. بابر بالوک سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان پناهندگان در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: ضروری است که همه طرف های درگیر ماهیت غیرنظامی و بشردوستانه مکان های اسکان مجدد را تشخیص دهند. پس از طرح آژانس موضوع با مقامات اتیوپی ، برخی از مهاجران دستگیر شده آزاد شدند اما تعداد آنها اعلام نشد. بلوچ افزود: “وضعیت نه تنها برای بستگان مفقودان ، بلکه همچنین برای تمام جوامع آواره ساکن شیر ، آسیب زا و نگران کننده است.”

هنوز مشخص نیست که جوانان بازداشت شده به کجا منتقل شده اند. بر اساس گزارش اخیر دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (OCHA) ، از زمان آغاز درگیری در Tigrei هزاران نفر کشته شده اند ، 2 میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود شده اند و 91٪ از تقریبا 6 منطقه میلیون نفر از ساکنان ، به کمک بشردوستانه نیاز دارند.

در همین حال ، یک مقام ارشد آمریکایی روز پنجشنبه (27 مه) گفت که دولت بایدن در صورت ادامه حملات به غیرنظامیان در منطقه تیگرای ، آماده اعمال تحریم های اضافی علیه اتیوپی و اریتره خواهد بود. علاوه بر این ، منبع گفت ، واشنگتن همچنین بررسی می کند که آیا آنها بودند مرتکب جنایات جنگی شد در زمان درگیری. “خشونت در Tigrei وحشتناک است. این وجدان را به لرزه در می آورد “. رابرت گودک معاون وزیر خارجه ایالات متحده گفت. ایالات متحده از کشورها خواسته است به خشونت پایان دهند ، اجازه دسترسی بشردوستانه و پایان دادن به نقض حقوق بشر را بدهند. گودک گفت: “اگر شاهد پیشرفت فوری در این جبهه ها نباشیم ، تحریم های اضافی را اعمال خواهیم کرد.”

23 مهآنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده بود محدودیت های ویزا برای مقامات اتیوپی و اریتره متهم به دخالت در درگیری Tigrei ، گفت: کسانی که تحت این اقدام قرار گرفته اند “اقدامات مهمی برای پایان دادن به خصومت انجام نداده اند”. وزیر امور خارجه در بیانیه ای گفت: “مردم در Tigrei همچنان از نقض حقوق بشر ، سو ab استفاده ها و قساوت ها رنج می برند و کمک های بشردوستانه فوری مورد نیاز توسط نیروهای اتیوپی و اریتره و دیگر بازیگران مسلح مسدود می شود”. وی افزود: “علیرغم تلاش های قابل توجه دیپلماتیک ، طرفین درگیری در تیگره اقدامات مهمی برای پایان دادن به خصومت ها یا حل و فصل صلح آمیز بحران سیاسی انجام نداده اند.” به ویژه ، محدودیت های ایالات متحده “مقامات دولت اتیوپی یا اریتره ، اعم از اینکه در دفتر باشند یا نباشند ، اعضای نیروهای امنیتی یا سایر افراد ، از جمله نیروهای منطقه ای و غیر منظم آمهارا و اعضای آزادی مردم تیگره را هدف قرار دهد. بحران در تیگرینیا “. اتحادیه اروپا ، به نوبه خود ، در پی گزارش های مربوط به تجاوزهای دسته جمعی ، قتل عام غیرنظامیان و غارت گسترده در منطقه شمال اتیوپی ، پرداخت حمایت بودجه را به حالت تعلیق درآورده است.

گودك روز پنجشنبه در یك سخنرانی در مجلس سنا گفت كه دولت بایدن كمكهای اقتصادی و امنیتی خود به اتیوپی را كه یك متحد قدرتمند آمریكا در منطقه محسوب می شد ، به حالت تعلیق درآورده و تلاش می كند تحریمهای جدیدی اعمال كند. مقامات نظامی دولت های اتیوپی و اریتره. Blinken اطمینان داد ، اقدامات محدودكننده تأثیری بر كمكهای بشردوستانه در بخشهایی مانند بهداشت ، غذا و آموزش نخواهد داشت.

دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره ایالات متحده در محکوم کردن آنچه در Tigrei اتفاق می افتد متحد هستند. قانون گذاران خواستار تحریم تسلیحاتی بین المللی علیه کسانی که در درگیری و تحریم های اقتصادی هدف قرار گرفتند. سناتور باب منندز گفت: “بسیاری از ما در واقع معتقدیم که این جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.” منندز افزود: “ما نمی توانیم پشت کنیم وقتی چنین اتفاقاتی در جهان می افتد” ، از دولت بایدن و سایر همکارانش خواست تا با قاطعیت بیشتری فشار وارد کنند و دولت اتیوپی را تحت فشار قرار دهند و او را متقاعد کنند تا به درگیری پایان دهد. .

ایالات متحده حدود 305 میلیون دلار کمک بشردوستانه جدید به Tigrei ارائه داد و بایدن جفری فلتمن را به عنوان نماینده ویژه شاخ آفریقا منصوب کرد. در تاریخ 26 مه ، رئیس جمهور خواستار عقب نشینی نیروهای اریتره و قومی آمهارا از منطقه Tigray شد و گفت دسترسی سریع انسان دوستانه باید تضمین شود تا از قحطی گسترده در منطقه ویران شده درگیری جلوگیری شود. بایدن در بیانیه ای گفت: “جنگنده ها در منطقه تیگره باید آتش بس اعلام كرده و به آن بپیوندند و نیروهای اریتره و آمهارا عقب نشینی كنند.”

نخست وزیر ابی پس از آنکه TPLF به برخی از اردوگاه های نظامی فدرال در منطقه حمله کرده بود ، در 4 نوامبر سال 2020 دستور عملیات نظامی در منطقه شمال تیگری را صادر کرد ، اظهاراتی که دولت تیگرینیا همیشه صریحاً آنها را انکار می کند. جبهه مردمی برای آزادی Tigrei مدتهاست که حداقل از سال 1991 ، نیروی مسلط در ائتلاف حاکم ، به اصطلاح جبهه انقلابی دموکراتیک مردم اتیوپی (EPRDF) ، یک اتحاد چند قومی از چهار حزب است که کشور را برای تقریباً 30 سال قبل از نخست وزیری رهبری می کرد. وزیر ابی در 2 آوریل 2018 به دلیل احساسات گسترده ضد دولتی ملی در قدرت بود. سال گذشته ، TPLF پس از امتناع از ادغام با سه حزب دیگر ائتلاف در حزب تازه تاسیس رفاه (PP) ، تحت رهبری Abiy ، از EPRDF جدا شد.

قرار بود اتیوپی انتخابات ملی را در آگوست سال 2020 برگزار کند ، اما انتخاب کنندگان این کشور در مارس سال گذشته حکم دادند که به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا ، همه آرا به تعویق می افتد. نمایندگان سپس به تمدید دوره مأموران رأی دادند ، که در اوایل ماه اکتبر منقضی شد ، در حالی که رهبران Tigray از پذیرش این تصمیم امتناع ورزیدند و انتخابات منطقه ای را در سپتامبر از سر گرفتند. با این حال ، این رای گیری توسط دولت ابی “غیرقانونی” شناخته شد.

انتظار می رود از زمان آغاز درگیری ، هزاران نفر از مردم ، مبارزان و دیگران کشته شوند. این با وجودجامعه بین المللی بارها خواستار پایان فوری درگیری ها و کاهش آنها شده استتشدید، گفتگو و دسترسی بشردوستانه.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کیارا جنتیلی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *