[ad_1]

منتشر شده در 7 ژانویه 2021 در 7:04 بعد از ظهر
اتیوپی سودان

اتیوپی نیروهای ارتش سودان را به کشتن “بسیاری از غیرنظامیان” در میان درگیری ها در مناطق مورد مناقشه در مرز بین دو کشور متهم کرده است. دینا مفتی سخنگوی وزارت امور خارجه اتیوپی با تأکید بر اینکه نیروهای سودانی با مسلسل و کاروان های زرهی حملات مرزی را آغاز می کنند ، گفت: “بسیاری از غیرنظامیان کشته یا زخمی شده اند.” برخی از مزارع اتیوپی در منطقه مورد مناقشه الفشقه نیز غارت خواهد شد ، همانطور که روزنامه The New Arab گزارش داده است.

هفته هاست که نیروهای اتیوپی و سودانی در دشت حاصلخیز الفشکا با یکدیگر درگیر شده اند ، منطقه ای که سودان تحت صلاحیت خود می داند اما کشاورزان منطقه آمهارا در اتیوپی حقوق خود را مطالبه می کنند. هنگامی که نیروهای دولت محلی علیه نیروهای دولت فدرال به رهبری ابی احمد نخست وزیر قیام کردند ، پس از درگیری در شمال ایالت Tigrei در اتیوپی ، تنش ها افزایش یافت. پس از اینکه نیروهای اتیوپی از منطقه مرزی برای جنگ در Tigrei خارج شدند ، شبه نظامیان قومی سودان و آمهارا که در الفشکا بسیج شده بودند جنگ هایی را که ماهها در انتظار بود آغاز کردند. دولت آمهرا ادعا می کند که مناطقی از منطقه که خارطوم معتقد است تحت معاهدات دوران استعمار در سالهای 1902 در مرزهای آن قرار دارند سودان به کشاورزان آمهارا اجازه داده تا در این منطقه برای مالیات زندگی و کار کنند. به دولت خارطوم.

در 22 دسامبر ، دو طرف آغاز شد مصاحبه برای بحث در مورد تعیین مرز مشترک خود. این جلسه یک هفته پس از تیراندازی در منطقه مرزی برگزار شد. با این حال ، گفتگوها درباره تقسیم الفشقه هنوز پایان نیافته است. به گفته عمر کمارالدین ، ​​وزیر خارجه سودان ، خارطوم طی دو هفته گذشته این کار را انجام داده است او کنترل خود را بازیابد در بیشتر مناطق مورد مناقشه.

پیش از آغاز مذاکرات در 22 دسامبر ، دیمکه مکونن ، وزیر امور خارجه اتیوپی گفت که ارتش سودان از 9 نوامبر حملات خود را به مرز انجام داده است. به گفته وی ، چندین غیرنظامی کشته یا زخمی شدند ، محصولات کشاورزی اتیوپی از بین رفت و اموال آنها خراب شد. در همان زمان ، سودان در عوض از کشته شدن 4 سرباز و زخمی شدن 20 نفر دیگر در اصطلاح “کمین” توسط نیروهای اتیوپی و شبه نظامیان آنها “در داخل سودان” خبر داد.

مرز مشترک دو کشور حدود 1600 کیلومتر است. در سال 1902 توافق نامه ای برای مشخص کردن مرز بین انگلیس بزرگ ، قدرت استعماری سودان و اتیوپی ، امضا شد ، اما این سند فاقد شناسایی خطوط مشخص تقسیم بود. مکالمات اخیر در مرز سودان و اتیوپی در تاریخ 29 مه سال 2020 در آدیس آبابا برگزار شد. پیش از این ، جلسات منظمی بین دو کشور بین سال های 2002 و 2006 برای بحث در مورد موضوع تعیین مرز وجود داشت.

“منطقه درگیری در اتیوپی یک منطقه مرزی است و به سودان ، اریتره و سودان جنوبی نزدیک است. بنابراین این می تواند بر روی کل شاخ آفریقا و منطقه دریای سرخ تأثیر بگذارد. ” برخی نیز نگران تنش هایی هستند که پناهندگان تازه وارد به کشور سرایت می کنند و این کشور در تلاش است تا پس از دهه ها نزاع داخلی و یک بحران طولانی اقتصادی بهبود یابد. اعتقاد بر این است که تقریبا 50،000 اتیوپیایی به سودان پناهنده شده اند.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ایتالیایی را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، بخوانید

کیارا جنتیلی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.