[ad_1]

مخصوصاً برای آفریقا اکسپرس
Cornelia I. Toelgyes
17 ژانویه 2020

و جنگ در Tigrei ادامه دارد، که از 4 نوامبر سال 2020 آغاز شد. اینترنت و تلفن تا به امروز قطع شده است ، مگر در برخی مناطق در مناطق جنوبی و غربی منطقه.

اوضاع بشردوستانه فاجعه بار است. بر اساس اعلام سازمان ملل ، 2.3 میلیون نفر از جمعیت 7 میلیون نفری نیاز فوری به کمک های بشردوستانه دارند. سازمان های بین المللی بار دیگر نگرانی هایی را مطرح کرده و خواستار دسترسی آزاد به کل منطقه شده اند.

در 8 ژانویه ، OCHA (خدمات بشردوستانه سازمان ملل متحد) تأکید کرد که ده ها و هزاران نفر در نتیجه درگیری خانه های خود را ترک کرده اند. اگرچه چندین نفر از اهالی آلاماتا ، مهونی و مکل به خانه خود بازگشتند ، بسیاری از خانه ها تخریب و یا غارت شد. ساختمانهای عمومی ، بیمارستانها ، مدارس و سایر افراد نیز به همین دلایل خالی از سکنه می مانند. بسیاری از مناطق فاقد خدمات اولیه ، برق و ارتباطات از راه دور هستند. حتی بیمارستان ها تخریب شده اند و بسیاری از آنها هنوز بسته هستند و این نیز به دلیل کمبود کادر پزشکی است.

آوارگان در Tigrei ، اتیوپی

بیش از 55000 نفر از ابتدای درگیری در Tigrei در سودان همسایه محافظت کرد.
تأمین غذا در منطقه اتیوپی بسیار محدود باقی مانده است. فقط مواد غذایی تولید محلی وجود دارد و قیمتها به شدت جهش کرده اند. از ابتدای درگیری ، بیش از 77000 نفر از کمک های بشردوستانه ، عمدتا ساکنان ماکاله (پایتخت Tigrei) و مناطق اطراف آن و 25،000 پناهنده از دو اردوگاه پناهندگان (مای آینی و آدی هاروش) بهره مند شده اند. قسمت اعظم شمال غربی ، شرقی و مرکزی Tigrei مانند دو اردوگاه پناهندگان دیگر (Hitsats و Shimelba) تقریباً غیرقابل دسترسی است.

و آخرین تصاویر ماهواره ای ارسال شده توسط شبکه باز DX برای اهداف غیر انتفاعی مستقر در انگلستان در خبرگزاری آسوشیتدپرس (AP) حملات نظامی جدیدی را در اردوگاه شیملبا نشان می دهد ، یکی از چهار موردی که در مجموع 96000 پناهنده اریتره را پذیرفته است. عکس ها نشان می دهد 400 خانه تخریب شده و غیرقابل استفاده است. پنجشنبه گذشته ، فیلیپو گراندی ، رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به عدم دسترسی دو اردوگاه اشاره کرد و گفت “نشانه های مشخصی از نقض قوانین بین المللی وجود دارد”.

OCHA همچنین از شیوع همه گیری وحشت دارد، با توجه به اینکه کنترل در این زمینه شکسته شده است ، و علاوه بر جنبش های گسترده ای که مردم آواره را مجبور به زندگی در شرایط بهداشتی ناامن می کند ، بسیاری از موارد جدید Covid-19 ممکن است بوجود آید.

جوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه امور خارجه و سیاست های امنیتی

به طور خلاصه ، بالاترین قیمت را پرداخت کنید مثل همیشه جمعیت غیرنظامی این فاجعه انسانی از اتحادیه اروپا فرار نکرد و ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست های امنیتی را خشمگین کرد. اتحادیه اروپا چند روز پیش اعلام کرد که کمکهای 88 میلیون یورویی برای بحران دجله تا دسترسی کامل آژانسهای بشردوستانه بین المللی به منطقه متوقف خواهد شد. بورل گفت: “ابی احمد ، نخست وزیر اتیوپی اکنون باید خود را به جایزه نوبل که در سال 2019 به وی اعطا شد ، ثابت کند و برای جلوگیری از درگیری در Tigrei همه تلاش خود را انجام دهد.”

ببرها ، که حدود 6٪ از جمعیت را تشکیل می دهند ، بر صحنه سیاسی و نظامی کشور تا زمان ورود ابی ، اورومو ، که در آوریل 2018 به قدرت رسید ، تعیین شده توسط ائتلاف حاکم ، تسلط داشت ،جبهه انقلابی مردم خلق اتیوپی، پس از استعفای هیلماریام دسالن ، سلف خود. دولت جدید رهبری قدیمی را که بیشتر متعلق به TPLF بود ، برکنار کرد و آنها را به فساد و اختلاس متهم کرد. دیگران به جرم هایی مانند شکنجه و قتل به زندان افتاده اند.

اختلاف نظر بین آدیس آبابا و ماکاله آنها در ماه سپتامبر هنگامی که Tigrei آرا regional منطقه ای را بر خلاف نظر دولت مرکزی اعلام كرد و ابی پس از حمله TPLF به یك پایگاه در ماكاله حمله به منطقه شورشیان را تشدید كرد.

Cornelia I. Toelgyes
[email protected]
cotoelgyes
(1- ادامه)

جنگ و ناامیدی در اتیوپی: اولین کاروان بشردوستانه وارد تیگری می شود

مجله گرد و غبار Tigray: سربازان اتیوپی عاملان سازمان ملل را شلیک و دستگیر می کنند

اتیوپی مسدود شده است: تأیید آنچه در Tigrei اتفاق می افتد دشوارتر می شود

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *