[ad_1]

ارتش اوکراین بمباران جمهوری دونتسک را شدت می بخشد: غیرنظامیان زخمی شده ، هشت خانه آسیب دیده است

توسط کریستل نینت.

ارتش اوکراین از 2 تا 3 فوریه 2021 بمباران مناطق DNR (جمهوری خلق دونتسک) را شدت بخشید و خمپاره هایی با کالیبر بزرگ به مناطق مسکونی در نقاط مختلف جبهه شلیک کرد و غیرنظامیان را زخمی کرد و به هشت خانه آسیب رساند. این تشدید بمباران غیرنظامیان ارتش اوکراین در جمهوری دموکراتیک خلق کره در جریان جلسه گروه تماس سه جانبه صورت گرفت.

در 24 ساعت گذشته ، ارتش اوکراین شش بار آتش بس را نقض کرده و 40 گلوله مهمات از جمله 22 گلوله 120 میلیمتری و 82 میلی متری را به خاک DNR شلیک کرده است. از 30 ژانویه ، ارتش اوکراین 52 گلوله خمپاره 120 و 82 میلی متری به سمت DNR شلیک کرده بود ، تقریبا دو برابر تعداد گلوله های شلیک شده در هفته گذشته ، در حالی که هفته تمام نشده بود.

ارتش اوکراین نه تنها بمباران های سنگین خود علیه DNR را تشدید می کند ، بلکه مرتبا مناطق مسکونی را هدف قرار می دهد.

از اوایل 2-3 فوریه 2021 ، ارتش اوکراین عمداً مناطق مسکونی را در شهرهای سیگنالنو و گورلوکا هدف قرار داد.

ارتش اوکراین از صبح روز 2 فوریه آتش سوزی در روستای سیگنالویه را آغاز کرد. این شلیک ها به پنج خانه آسیب رساند ، اما خوشبختانه تلفات غیرنظامی منجر نشد.

عکس های گرفته شده توسط مرکز کنترل و هماهنگی مشترک آتش بس (CCCC) را در سایت مشاهده کنید:

ساکنان سیگنالنو توسط روزنامه نگار آندره رودنکو مورد بازجویی قرار گرفتند عکسهایی که به این دهکده برخورد کردند در واقع از ارتش اوکراین بود. آنها همچنین خواستند تأكید كنند كه برخلاف ارتش اوكراين ، سربازان DNR شليك نمي كنند و بدين ترتيب به شدت از دستورات آتش بس اطاعت مي كنند.

CCCC و روزنامه نگاران بازدید کننده آناتولی تاراننکو ، یک سرباز اوکراینی را که به تازگی به DNR پیوسته است ، با خود آوردند. دومی تأیید کرد که ارتش اوکراین به روستای سیگنالنو شلیک کرده است و در مناطق بمباران شده هیچ پست ، سلاح و سربازی وجود ندارد ، بلکه فقط غیرنظامیان و عمدتا زنان ، کودکان و مادربزرگها هستند.

توپخانه به خانه های غیرنظامیان حمله می کند

سپس ، در شب 2-3 فوریه ، ارتش اوکراین به روستای معدن 6/7 در حومه گورلوکا تیراندازی کرد و به سه خانه آسیب رساند و یک غیرنظامی سنگین را زخمی کرد. L’home de 65 ans and شکستگی uuverte de avant-bras gauche ، des côtes frakturées ، un pneumothorax ، une blessure au crâne و une thomes به دلیل سوفله انفجار دبلیو مورتیر تا آرامگاه موجود در خانه. وی به بیمارستان اعزام شد و در آنجا تحت جراحات وارده تحت مداوا است.

این تشدید بمباران توسط ارتش اوکراین علیه DNR در طی جلسه گروه تماس سه جانبه با کنفرانس ویدیویی صورت گرفت. جای تعجب نیست که مذاکرات از نظر امنیت ، جنبه سیاسی حل منازعات ، جنبه انسانی و اقتصادی نتیجه مثبتی نداشته است.

در طول مذاکرات در زیر گروه در مورد مسائل امنیتی ، نمایندگان اوکراین همه پیشنهادهای سازنده DNR را رد کردند که می تواند بازسازی تضمین های امنیتی و از سرگیری فعالیت های تعمیر و بازسازی در خط لوله شاخه کراسنوگورووکا-مارینکا را امکان پذیر کند. مقامات اوکراین نیز بار دیگر اظهار داشتند که نیازی به مشخص یا اجرای اقدامات نظارت بر آتش بس بیشتر ، به ویژه سازوکار هماهنگی نمی بینند.

گلوله های توپخانه ای روی خانه ها

مذاکرات در بخش سیاسی حل اختلافات دیگر موفقیت آمیز نیست. در حقیقت ، هیئت اوکراینی همچنان از پیش نویس نقشه راه ارائه شده توسط جمهوری های مردمی چشم پوشی می کند و بی فایده تلاش می کند روسیه را در تهیه این سند مشارکت دهد ، حتی اگر طرف درگیری نباشد ، همانطور که اسناد بسته مینسک نشان می دهد . .

هیئت اوکراینی با مسدود کردن بحث و گفتگوهای بیشتر در مورد این موضوع ، پیشنهاد بحث در مورد سایر موارد را در دستور کار قرار داد که بدون اطمینان از آمادگی اوکراین برای اجرای کامل توافق نامه های مینسک ، قابل حل نیستند. با این حال ، نقشه راه مشترک گامی ضروری برای تأیید رسمی تعهد اوکراین برای اجرای توافق نامه های مینسک است. تا زمانی که مذاکرات در مورد پیش نویس نقشه راه ادامه پیدا نکند ، سایر نکات از جنبه سیاسی حل منازعه نمی توانند به جلو حرکت کنند.

مذاکرات در مورد جنبه بشردوستانه و به ویژه در مورد سازماندهی تبادل بعدی زندانیان نیز متوقف شده است و هیئت اوکراینی از بررسی پیشنهادات جمهوری های خلق در مورد مرخصی قضایی زندانیان تبادل شده خودداری می کند. به طور کلی ، نمایندگان اوکراین نمی توانند موضع ثابت در مورد موضوعات مربوط به روش تبادل زندانیان و گشودن گذرگاه های مرزی جدید تنظیم کنند.

از نظر اقتصادی ، DNR از اوکراین خواست اولین قدم را بردارد و حداقل میزان حقوق معوقه کارمندان راه آهن را محاسبه کند. متأسفانه ، ما باید ترس داشته باشیم که ، همانطور که در مورد شرکت آب Donbass وجود دارد ، DPO سرانجام کارمندان را بابت حقوق عقب افتاده اوکراین بازپرداخت خواهد کرد.

با توجه به عدم تمایل کیف به تعیین سازوکار هماهنگی که اقدامات بیشتری را برای کنترل آتش بس و تنش های سیاسی و اجتماعی فزاینده در اوکراین انجام می دهد ، این نگرانی وجود دارد که شدت بمباران ارتش اوکراین علیه DNR ادامه یابد. و تلفات غیرنظامیان و تخریب خانه ها افزایش خواهد یافت.

کریستل نیل

منبع: دونباس اینسایدر

ترجمه: جرارد تروسون

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *