[ad_1]

فرانسه در 23 ژانویه برای پشتیبانی از عملیات علیه شبه نظامیان جهادگر در قالب عملیات بارکلین ، 9 دستگاه خودروی زرهی 6 × 6 ERC-90 تحویل ارتش چادی داد.

وسایل نقلیه در حضور وزیر دفاع چاد ، سرلشکر آبعلی صلاح ، همراه با قطعات یدکی ، از جمله موتورهای اضافی و مهمات تحویل داده شد. دوازده خدمه چادی تا ژوئن 2021 تحت آموزش قرار گرفته اند تا با گروههای زرهی عملیاتی (DIO) مأموریت نظامی فرانسه در گابن (Eléments Français au Gabon – EFG) با این وسایل نقلیه کار کنند.

همکاری نظامی بین فرانسه و چاد قطعاً چیز جدیدی نیست و پاریس قسمت قابل توجهی از نیروی هوایی خود را در ساحل واقع در نودامنا مستقر کرده است. در سال 2013 ، چاد طی عملیات Serval فرانسه نیروهای خود را برای جنگ با جهادگران در شمال مالی اعزام کرد.

France-ERC-90-Sagaie

ارتش چادی همچنین بخشی از سازمان منطقه ای G5 ساحل (موریتانی ، مالی ، بورکینافاسو ، نیجر و چاد) است که از سال 2017 با حمایت فرانسه در حال مبارزه با گروه های تروریستی اسلامی در منطقه است.

EFG نیروهای نظامی را از کشورهای شریک جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای مرکزی (ECCAS) با آموزش تقریباً 10 هزار پرسنل نظامی آفریقایی در سال در بیش از 200 دوره کاملاً تخصصی آموزش می دهد.

ارتش چادی دارای 11 فروند ERC-90 بود که مجهز به یک توپ 90 میلیمتری و دو مسلسل 7.62 میلیمتری بود اما فقط 4 دستگاه در خدمت باقی می مانند.

ارتش فرانسه به تدریج در حال حذف اتوبوس های Panhard ERC-90 به نفع خودروهای شناسایی و جنگی زرهی EBRC جگوار است. از سال 1984 تاکنون 192 ERC-90 دریافت کرده است که از آنها در بسیاری از عملیات ها استفاده می کند ، اما در حال حاضر حدود چهل دستگاه در Armèe de Terre باقی مانده اند.

منبع: سفارت فرانسه در چاد و دیفنس وب

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *