[ad_1]

رجب طیب اردوغان

اردوغان که در بسیاری از مسابقات مهم ، از سوریه گرفته تا مهاجران ، از لیبی تا قفقاز ، با وزن خود تقویت شده است ، اردوغان بازگشت تا تماس بگیرد. “ما جاه طلبی برای عضویت کامل در اتحادیه اروپا را رها نکردیم”

آنکارا – “ما آماده هستیم که روابط خود با اروپا را به مسیر درست برگردانیم. ما باید دریای همکاری را برای منافع مشترک دریای مدیترانه شرقی قرار دهیم ، نه منطقه رقابت. “پس از ماه ها درگیری لفظی و تنش های استراتژیک ، رجب طیب اردوغان نوید سال تحولی را می دهد.

رئیس جمهور ترکیه در مواجهه با سفرای اتحادیه اروپا که در آنکارا مستقر هستند ، شرط می بندد که در یک “برنامه مثبت” با بروکسل شرط بندی کند و امیدوار است که “دوستان اروپایی همین اراده را نشان خواهند داد

کلماتی که در میان هجوم دیپلماتیک دولت وی برای تلاش برای شکستن انزوا به غرب آمده است ، همچنین در پرتو ناشناخته ها روابط آینده با ایالات متحده توسط جو بایدن.

رهبر آنکارا قول داده است که دیوار به دیوار با یونان و قبرس را به دلیل اکتشاف انرژی در آبهای مورد اختلاف مدیترانه و درگیری با فرانسه کنار بگذارد ، که منجر به حملات وحشیانه شخصی به رئیس جمهور امانوئل مکرون شد.

اردوغان که در بسیاری از مسابقات مهم ، از سوریه گرفته تا مهاجران ، از لیبی تا قفقاز ، با وزن خود تقویت شد ، اردوغان بازگشت تا تماس بگیرد. “ما جاه طلبی برای عضویت کامل در اتحادیه اروپا را رها نکردیم. تبدیل 2021 به سال موفقیت آمیز در روابط ما امكان پذیر است. “وی با بیان اینكه كشور وی می تواند خلا left برجام را پر كند ، گفت:

در همین حال ، این اولین نشانه مهم باز بودن را دریافت کرده است: از سرگیری پس از تقریباً پنج سال “گفتگوهای اکتشافی” در مورد اختلافات دو جانبه با یونان ، 25 ژانویه آینده در استانبول. انتظار می رود مذاکرات طولانی و پیچیده باشد ، اردوغان آماده است تا بار دیگر از چشم اندازهای “حداکثر” خودداری کند که هدف آنها “بستن ترکیه در سواحل خود” و درخواست اتحادیه اروپا برای “گزینه های واقع بینانه” برای قبرس ، مانند راه حل “دو ملت ، دو کشور” است.

اما بازگشت به مذاکرات بعد از ترس سال گذشته از تغییرات نظامی ، نقطه عطفی است. و حتی قبل از اینکه با فرستادگان آتن به میز برگردد ، مولوت چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه 21 ژانویه در بروکسل خواهد بود رشته های گفتگو را پیش از شورای اروپا در ماه مارس ، که تهدید می کند طرح تحریم “اقدامات یک جانبه” آنکارا را که در ماه دسامبر مشخص شده است ، عملی کند. “ما – رئیس دیپلماسی ترکیه به سفیران اتحادیه اروپا اطمینان داد – ما آینده خود را در اروپا می بینیم و می خواهیم آن را با هم بسازیم. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *