[ad_1]

امروز ، سازمان ملل ابراز نگرانی شدید نسبت به افزایش خشونت در اردوگاه الحال سوریه کرده است. [in area sotto controllo delle milizie filo-statunitensi e in area interdetta alle forze governative siriane – nota VP News]جایی که بیش از 60،000 پناهنده ، اغلب زنان و کودکان ، پناه گرفته اند. آنها بدون وسایل اساسی برای بقا زندگی می کنند و از گرسنگی و سرما می میرند. علاوه بر این ، اخیراً موارد قتل در اردوگاه بیشتر شده است.

“دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل به طور جدی از وخیم شدن اوضاع امنیتی در اردوگاه الحال نگران است … بین 1 تا 16 ژانویه ، سازمان ملل گزارش هایی از کشته شدن 12 سوری ساکن در اردوگاه دریافت کرد ، از جمله یک پناهنده عراقی. در نتیجه این حمله یک نفر دیگر به شدت زخمی شد “، در بیانیه دفتر آمده است.

اردوگاه الحال ، واقع در شمال شرقی سوریه و در نزدیکی مرز با عراق ، 62000 نفر را در خود جای داده است. بیش از 80٪ آنها زنان و کودکانی هستند که از مناطق آزاد شده از داعش فرار کرده اند. جمعیت ال هال 48 درصد پناهجویان عراقی ، 38 درصد سوری ها و 14 درصد زنان و کودکان در 60 کشور جهان را شامل می شود. به طور کلی ، کودکان زیر 18 سال 66 درصد ساکنان اردوگاه را تشکیل می دهند.

در هنگام اسکان مجدد ، بسیاری از آنها به علت خشونت آسیب دیده اند. اما حتی امروز نیز افراد در اردوگاه در مقابل دیگر پناهندگان کشته و معلول شده اند. وضعیت اردوگاه به قدری خطرناک است که توانایی سازمان ملل و شرکای آن در آژانس بشردوستانه را در ارائه کمک های ایمن به ساکنان ، که در ماه های سرد زمستان ضروری است ، تضعیف می کند.

آژانس های بشردوستانه سازمان ملل متحد در حال همکاری با شرکای خود برای تهیه وسایل بهداشتی ، آب ، چادر ، پتو و غذا و مراقبت های پزشکی فوری برای ساکنان اردوگاه هستند.

هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سوریه عمران ریزا و هماهنگ کننده بشردوستانه منطقه ای مهند هادی امروز بیانیه مشترکی را صادر کردند و خواستار حمایت از مردم در الحال و ایجاد یک محیط امن برای امدادگران شدند.

همچنین بر لزوم انتقال افراد از اردوگاه تأکید شد ، از جمله سرعت بخشیدن به بازگشت به خارج ، ضمن اطمینان از داوطلبانه بودن بازگشت آنها به خانه.

اخبار گلوب

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *