[ad_1]

حوادث ششم ژانویه سال گذشته ، که بعداً منجر به حمله حامیان رنگارنگ (و مسلح) دونالد ترامپ به کاپیتول در واشنگتن شد ، در جهان توبیخ یافت. رئیس جمهور دونالد ترامپ به اتهام تحریک خشونت با کلمات ملتهب از حضور در همه شبکه های اجتماعی منع شده است. لیبرال های هر چهار قاره در اصطلاح “حمله به قلب دموکراسی آمریکا” لباس های خود را پاره کردند. با توجه به اینکه دموکراسی در ایالات متحده بسیار کم است ، یک تعریف تا حدی خطرناک است. اما این س anotherال دیگری است.

با بازگشت به خبر ، خبرنگار آنیا پارامپیل از روزنامه گریزون گزارش داد که اشتیاق زیادی برای روی کار آمدن جو بایدن دموکرات در واشنگتن وجود دارد. هنرمندان پاپ صف کشیده در حزب دموکرات آماده پیوستن به حزب هستند. لیدی گاگا خوانندگی سرود ملی را بر عهده دارد ، در حالی که جنیفر لوپز ، جان لجند ، بروس اسپرینگستین و بسیاری دیگر از مجریان در طول روز به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

سپس مقامات ارشد خارجی هستند. در میان آنها حتی کارلوس وکیو را می یابیم. گلف باز و وكیل سابق اگزون كه در حال حاضر نماینده “گوئیدو موقت” رئیس جمهور موقت شناخته شده توسط ایالات متحده در واشنگتن است. هنگامی که دولت ترامپ در ژانویه 2019 کودتایی علیه دولت ونزوئلا آغاز کرد ، وکیو سفیر گوئیدو شد و به عنوان رهبر فاعلی لابی تبعیدی ایالات متحده معروف به سرنگونی دولت ونزوئلا به رسمیت شناخته شده در سازمان ملل شناخته شد.

تصمیم بایدن ثابت می کند که دولت ایالات متحده به مسیر تغییر رژیم در ونزوئلا ادامه خواهد داد. به این ترتیب ، وی کسانی را که فکر می کردند تغییر دولت می تواند منجر به اختلاف بین ایالات متحده و ونزوئلا شود ، ناامید کرد.

دعوت از رهبر کودتای ونزوئلا ، وکیو ، نیز کنایه خاصی ایجاد می کند ، و همچنین بار دیگر ریاکاری بزرگ لیبرال را تأکید می کند.

در روزهای پس از حمله به پایتخت ، بایدن و متحدانش حمله خشونت آمیز به کنگره را حمله به دموکراسی محکوم کردند و رئیس جمهور جدید خود شورشیان را “تروریست داخلی” اعلام کرد. با این وجود کارلوس وکیو ، متحد گویدو ، دقیقاً مسئول حمله به دموکراسی در وطن خود است – و در حال حاضر به دلیل تحریک حمله به دفتر دادستان کل کاراکاس در ونزوئلا تحت تعقیب است.

این حمله در سال 2014 ، با الهام از وکیو و لئوپولدو لوپز در تظاهراتی که آنها از کلمات اشتعال استفاده کردند باعث کشته شدن دو نفر و خسارات زیادی شد.

حمله به م institutionsسسات عمومی ونزوئلا در فوریه 2014 شبیه همان اتفاقی بود که حدود شش سال بعد در واشنگتن رخ داد ، هنگامی که پس از سخنرانی توهین آمیز رئیس جمهور دونالد ترامپ ، طرفداران وی به سمت پایتخت حرکت کردند و به آن حمله کردند.

چرا این حمله به “قلب دموکراسی” به اتفاق آرا محکوم شد ، در حالی که طی سالها اقدامات خشونت آمیز رهبران کودتای ونزوئلا ، که باعث غم و اندوه بسیاری در کشور آمریکای جنوبی شد ، به عنوان اعمال مردان شجاعی که برای دموکراسی و آزادی می جنگند ارزیابی شد؟

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، آنچه رخ داده را “حمله بی سابقه به دموکراسی ما ، حمله به ارگ ​​آزادی ، به خود پایتخت آمریکا” و “حمله به دولت قانون” توصیف کرد.

آیا این اتفاق در ونزوئلا قابل قبول است؟ هر کسی که از حوادث Capitol Hill ناراحت باشد باید از این واقعیت که کارلوس وکیو ، یک رهبر باسابقه کودتا متحد نیروهای فتنه گر ، افراطی و خشن در وطن خود ، در مراسم افتتاحیه شرکت خواهد کرد ، به همان اندازه ناراحت باشد. بایدن در 20 ژانویه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *