[ad_1]

از سرگیری عملیات نظامی اسرائیل در لبنان ، سوریه و عراق

از استراتژی 51.

اسرائیل با بهره گیری از آشفتگی سیاسی در ایالات متحده كه وی در آن شركت داشت ، و بهره برداری از اوضاع بسیار نابسامان محیط ژئوپلیتیك فوری خود ، بزرگترین كار خود را برای حملات هوایی و عملیات ویژه علیه لبنان ، سوریه و عراق انجام می دهد ، بدون هیچ مقاومتی ندارید

این بار هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی به حدی مطمئن بودند که از پرواز بر فراز لبنان در ارتفاع بسیار کم جلوگیری نمی شود. دیروز هواپیماهای اسرائیلی با سرعت مافوق صوت و در ارتفاعات بسیار پایین بر فراز مناطق مسکونی پرواز کردند و باعث وحشت بسیاری از مردم لبنان شدند. اندکی پس از آن ، حمله اسرائیل به شرق سوریه ، نزدیک مرز با عراق ، گزارش شد. میدان های دیرالزور و ابوکمال دو بار پشت سر هم بمباران شدند. شهرهای مرزی عراق نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند. ساعاتی بعد ، حملات اسرائیل از جولان جنوب سوریه را هدف قرار داد ، جایی که تبادل آتش بین سربازان سوریه و اسرائیل بیشتر می شود.

به گفته منابع سوری ، هواپیمای دشمن که به شرق سوریه حمله کرده از عراق آمده است. روش عملی کاملاً شناخته شده و اثبات شده در گذشته نه چندان دور. این حملات تأیید می کند که برخلاف غرب سوریه ، تمام مناطق شرقی سوریه از هیچگونه دفاع هوایی عاری است. دومی از عملیات ویژه مورد حمایت سرویس های ویژه اسرائیل نجات پیدا نکرد: یک سری حملات تروریستی به بیمارستان های نظامی و اتوبوس های ارتش سوریه اصابت کرد و بیش از 50 نفر کشته شدند. بیست و پنج نفر از آنها در حمص درگذشتند.

تعجب آورترین نکته در مورد این حوادث این بود که هیچ کس فکر نمی کرد از یک تپانچه DCA یا یک موشک قابل حمل زمین به هوا در هنگام عبور بی امان هواپیماهای کم پرواز دشمن از بالای لبنان ، جنوب سوریه یا عراق استفاده کند. بخش غربی و تنها این واقعیت میزان ضعفی را که این کشورها در ابتدای سال 2021 در آن قرار دارند ، نشان می دهد. وضعیت نگران کننده ای که نشان دهنده نزدیک شدن سایر بلایا است.

نیروی هوایی اسرائیل

شاهین های اسرائیلی بازگشت حزب جنگ و زبان اصلی در واشنگتن را بسیار مثبت ارزیابی می کنند. به گفته یک تحلیلگر عرب ، علی رغم “همه امتیازات احتمالی از دونالد ترامپ به اسرائیل ، وی سرانجام توسط نتانیاهو بسیار فرصت طلب به عنوان یک فاجعه برکنار شد. که مرحله بعدی استراتژی آمریکا برای خاورمیانه را بازسازی بدترین سالهای رژیم اوباما می داند.

اکثر تحلیلگران اتفاق نظر دارند که هیچ جنگی با ایران وجود نخواهد داشت ، روابط وی با برخی از عناصر دولت عمیق ایالات متحده شدت خواهد گرفت ، به ویژه پس از انتصاب ویلیام جوزف برنز به عنوان رئیس CIA. برخی از نخبگان ایران ، به ویژه کسانی که مخالف خامنه ای هستند ، به اشتباه معتقدند که هنوز هم می توان توافق نامه ای را با واشنگتن تنظیم و مذاکره مجدد کرد. از طرف دیگر ، مبارزه برای نفوذ در امتداد هلال به اصطلاح حاصلخیز ادامه خواهد یافت و کشورهایی مانند لبنان ، سوریه و عراق به عنوان میدان های نبرد نیابتی بین نیروهای منطقه ای و بین المللی باقی خواهند ماند.

به عبارت دیگر ، دیگر هیچ جنگ و ویرانی در دنیای توتالیتر وجود ندارد که ادعا کند حفاظت از محیط آلوده را به یک فرقه جدید امپراتوری ارتقا می دهد. نمایش در چشم انداز …

منبع: https://strategika51.org/

TYraduzioe: دریاچه L.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *