[ad_1]

برنامه ثابت است امشب ساعت 7.30 شب ، وقت ساحل شرقیاتاق برای رای گیری در مورد این مصوبه تشکیل می شود حذف دونالد ترامپ از کاخ سفید از طریق تغییر 25. صبح چهارشنبه ، نمایندگان مجلس برای اظهارنظر درمورد این درخواست به اتاق بازمی گردند استیضاح. سپس متن به سناکه دادگاه را علیه ترامپ برگزار خواهد کرد – به ریاست قاضی ارشد دیوان عالی کشور جان رابرتز – احتمالاً از 19 ژانویه همانطور که می بینید ، اوقات بسیار محدود است. 20 ژانویه جو بایدن او به عنوان رئیس جمهور سوگند یاد می کند و از این رو اطمینان دارد که روند سنا با روزهای اول ، شاید هفته های اول دولت او همزمان می شود. فرضیه ای که بایدن به هیچ وجه دوست ندارد.

مراحل بعدی و تقسیم بین دموکرات ها – نانسی پلوسی است چاک سومر آنها قبلاً گفتند که ترامپ باید از کاخ سفید برکنار شود ، اما آنها همچنین سعی کردند استعفا دهند با استفاده از اصلاحیه 25 (که حاوی بندی است که معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه می توانند رئیس جمهور را در شرایط استثنایی برکنار کنند) . تاکنون آزمایش موفقیت آمیز نبوده و طی چند ساعت آینده موفقیت آمیز نخواهد بود. عصر گذشته مایک پنس و ترامپ برای اولین بار از آن زمان ملاقات کرد حمله به کنگره (که در آن طرفداران رئیس جمهور فریاد می زدند “پنس را آویزان کن!”) و به نظر می رسد که بدون شور و شوق آنها موفق شده اند آب و هوایی را که حداقل شایع است بازیابی کنند.

بنابراین ، رای گیری در اتاق امشب بیش از هر چیز رسمی است. دموکرات ها که اکثریت دارند ، دوباره از پنس می خواهند که وارد عمل شود و ترامپ را برکنار کند. پنس این کار را نمی کند ، بنابراین ما به رای استیضاح فردا خواهیم رفت (دومین رأی منفی برای ترامپ). در شرایط عادی ، همانطور که در اولین استیضاح اتفاق افتاد ، کمیته دادگستری با شنیدن شاهدان ، مدارک را جمع آوری و سپس برای رأی دادن به اتاق ارسال کرد. در زمان استیضاح اول ، این مرحله نزدیک به سه ماه به طول انجامید. حالا همه چیز فرق کرده است. هیچ شاهد وجود ندارد، عدم جمع آوری شواهد، یک رأی واحد درباره متن کیفرخواست (اکثریت ساده کافی است) ، که برای محاکمه واقعی در سنا برگزار می شود.

در این مرحله ، اولین مشکلات دموکرات ها آغاز می شود. سنا تا زمان روی کار آمدن عملاً بسته است. بنابراین ، روند کار به طور حتم با اولین اقدامات جو بایدن ، به ویژه رای گیری در مورد انتصابات دولت وی ، همزمان خواهد شد. و در اینجا بایدن نشان داد که او این کار را دوست ندارد. از یک سو ، وی علناً اظهار داشت که “این رئیس جمهور نباید در کاخ سفید باشد. از طرف دیگر ، وی به طور خصوصی مخالفت کامل خود را با آغاز کار در اواسط سال اعلام کرد پاندمی است بحران اقتصادی، با یک سیرک سیاسی-رسانه ای دیگر ، ساخته شده توسط / از دونالد ترامپ. مشکل این است که بخشهای بزرگی از حزب وی ، به ویژه چپ ، خواستار محاکمه هستند ، آنها خواهان استیضاح هستند. بنابراین ، نانسی پلوسی باید یک بار دیگر مهمانی را گردهم آورد که به نظر می رسد روح او اغلب باهم اختلاف نظر دارد.

یادداشت جانبی احتمال محکومیت ترامپ در سنا صفر است. برای این کار ، i طول می کشد دو سوم سناتورها. و حتی اگر برخی از جمهوری خواهان حاضر به رای دادن علیه ترامپ باشند ، این اکثریت در آنجا نیست.

مردم جمهوری اسلامی چه خواهند کرد – چند هفته گذشته حزب جمهوری خواه را در یک بحران عمیق رها کرده است. طوفان ترامپ برخورد کرد مهمانی قدیمی بزرگ، آن را تقسیم کنید ، ضعیف کنید ، در نهایت به شدت آسیب دیده است. این معما نیست که میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواه سنا ، ترامپ را مسئول شکست مضاعف در گرجستان، و بنابراین برای از دست دادن اکثریت سنا. در هفته های اخیر ، بیشتر جمهوریخواهان به صراحت از رئیس جمهور خود فاصله گرفته اند. پت تامی، سناتور پنسیلوانیا که همچنین از انتخاب مجدد ترامپ در سال 2020 حمایت کرد ، اکنون می گوید: “او در حدی از جنون افتاده است که تا همین اواخر غیرقابل تصور بود.” اکنون تومی از ترامپ می خواهد که کنار برود.

اما مسئله این جاست كه تومی ، یك جمهوری خواه معتدل ، و همه افراد دیگر وقتی بودند كه رئیس جمهور مدتها قبل از انتخابات نظریه های توطئه را منتشر می كرد و صریحاً می گفت در صورت از دست دادن نتیجه انتخابات را نمی پذیرد و “میهن پرستان” خود را به اقدامات هیجان انگیز برای دفاع از ادعا دعوت می كند وی گفت: “مردم سخنرانی كردند. من هرگز تصور نمی كردم چنین چیزی را ببینم.” میک مولوانی، به عنوان مثال. رئيس ستاد ترامپ و اکنون نماینده ویژه ایرلند شمالی پس از حمله به کنگره در هفته گذشته. این شوخی ، حیرت بسیاری از مهمانی را که مدت زیادی است با “آتش” ترامپ بازی می کند و اکنون تعجب کرده است ، نشان می دهد زیرا این آتش به آتش تبدیل شده است.

واقعیت این است که حزب جمهوری خواه ، به استثنای بسیار کمی (میت رامنی ابتدا و تا حدی سناتورها سوزان کالینز است لیزا مورکوکی) ، او سرانجام بدون تردید زیاد از ترامپ حمایت کرد: از راحتی سیاسی ، از ترس ، تا حد زیادی و از توافق ایدئولوژیک. فقط به پرونده سه سناتور برجسته نگاه کنید – رند پاول، لیندسی گراهام، تد کروز – که در طول مبارزات انتخاباتی 2016 گفت ترامپ یک “دلقک” ، “یک دروغگو آسیب شناس” ، “تهدیدی برای دموکراسی” است و در سال های اخیر آنها از هر آنچه ترامپ گفت و حمایت کرد ، آنها را به عنوان تخیل کنار گذاشتند از اتهامات لیبرال پاراگراف سرمایه دار اقتدارگرایی و تهدیدی برای دموکراسی.

میچ مک کانل ، که اکنون ترامپ را مقصر شکست در جورجیا می داند ، هفته ها نیز صبر کرد تا پیروزی جو بایدن را تصدیق کند. در آن هفته ها ، ترامپ ویروس سوicion ظن را کاشت ، اعتماد به رای و نهادها را تضعیف کرد و سرانجام از پیروان خود خواست “به مجلس” رژه بروند. مک کانل ، مانند بسیاری دیگر از اعضای حزب خود ، مخلوطی از راحتی سیاسی و در ترس. راحتی سیاسی همان چیزی است که جمهوری خواهان در سال های اخیر از ترامپ برای هر آنچه خواسته اند و امیدوارند داشته باشند: بیا کاهش مالیات تا صدها جلسه در قضات فدرال محافظه کار. از طرف دیگر ترس احساسی است که بسیاری از جمهوری خواهان در جریان اندیشه جنجال عمومی ترامپ ، از محکومیت رفتار وی احساس کردند. در واقع ، کسانی که در واقع اغلب خود را در حال عبور از رودخانه سو abuse استفاده می بینند – و احتمالاً از دست دادن حمایت از آنها دوباره آمریکا را عالی کنید.

به احتمال زیاد ، این فقط مسئله مصلحت اندیشی سیاسی و ترس نیست. حزب جمهوری خواه تغییر کرده است، جهان معتدل قدیمی ناپدید شد یا در حال حاضر به طور دموکراتیک رأی داده شد و در نهایت محور سیاسی CSO بیشتر و بیشتر به سمت راست تغییر جهت داد. روز چهارشنبه ، هنگامی که کنگره پس از حمله “سربازان” ترامپ به هم پیوست ، تقریباً 150 قانونگذار و سناتور هنوز دلایلی را برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات یافتند. و اگر رئیس جمهور اکنون تا حدودی با همه کسانی که مسئول اغتشاش هستند رفتار می کند ، فقط تصویر سناتور میسوری را بخاطر بسپار ، جاش هاولی، یکی از سرسخت ترین و حیله گری ترین متحدان ترامپ ، مشت گره کرده خود را به معترضان نشان می دهد. به عبارت دیگر ، بسیاری از کسانی که طی سالهای اخیر علناً از ترامپ حمایت کرده اند ، از ترس یا علاقه این کار را نکرده اند. آنها این کار را کردند زیرا آنها واقعاً ایمان آوردند.

در نهایت ، پیمان فاوست GOP با دونالد ترامپ قطعاً م worksثر است (برای دهه ها ، قضات محافظه کار با تصمیمات خود بر جامعه آمریکا تأثیر می گذارند) ، اما این نیز تمام محدودیت های آن را نشان می دهد. بالاتر از همه ، یک چیز: مطلق عدم محدودیت های لفاظی و سیاسی از طرف ترامپ او بیش از حد پیش رفته است ، تا آنجا پیش رفته است که بسیاری از ملت در حال شکست هستند و نمی خواهند او را دنبال کنند. و سپس فاصله گذاری آغاز شد. اولین شکایات کم و بیش جسورانه ظاهر شد. اولین جمهوری خواهانی بودند که حمایت خود را از استیضاح اعلام کردند. هنگامی که نانسی پلوسی 13 ماه پیش استیضاح نخست را درخواست کرد ، حتی یک نماینده جمهوریخواه نیز برای رای دادن وجود نداشت. این بار ممکن است چندین باشد. بین آنها آدام کینزینگر، یک قانونگذار از ایلینوی و دیگران پیتر مایر، یک جمهوریخواه از میشیگان ، و احتمالاً همان لیز چنی، در میان رهبران حزب در اتاق. چشم دیگران متوسط ​​است: جان کاتکی، فرد آپتون، برایان فیتزپاتریک. حتی در سنا نیز برخی از جمهوری خواهان به استیضاح ترامپ رأی می دهند. دوباره میت رامنی ، سپس لیزا مارکوفسکی (که او نیز به فکر ترک حزب است) ، و سپس بن ساسه، سوزان کالینز و پت تومی.

صرف نظر از اینکه چه کسی و چگونه به استیضاح رأی دهد (که ، همانطور که دیدیم ، یک اتفاق بسیار بسیار دور باقی مانده است) ، دشواری های واقعی برای جمهوری خواهان پس از خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید آغاز می شود. زیرا ما باید به اشتباهاتی که مرتکب شده ایم فکر کنیم. ما علاوه بر جذب جهانی محافظه کارتر (که همانطور که دیدیم ، دیگر حتی در کشورهایی مانند گرجستان نیز کارساز نیست) ما مجبوریم یک ائتلاف را از نو بسازیم. اول از همه ، ما باید بفهمیم که با میراث دونالد ترامپ چه کنیم.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *