[ad_1]

رابرت وود ، پیام آور ایالات متحده در یک کنفرانس خلع سلاح در ژنو ، روز پنجشنبه گفت که چین “نظاره گر” توسعه سیستم های تسلیحاتی دریایی خودمختار و هواپیماهای هسته ای است و هشدار می دهد که اگر پکن در این مسیر قدم بگذارد ، ثبات استراتژیک به هم می خورد.

همانطور که گزارش شده است آسوشیتدپرس (AP)، دیپلمات گفت که چین هنوز برنامه ای برای تولید این سلاح ها تنظیم نکرده است یا هنوز قادر به استفاده نظامی از این فن آوری نیست. با این حال ، اظهارات وی نشان می دهد که پکن به “سلاح های هسته ای عجیب” مانند زیردریایی و موشک های کروز با هسته ای علاقه مند است ، روسیه او قبلاً نشان داده است كه قادر به رشد است. وود گفت: “این چیزی است که آنها برای آن تلاش می کنند.” “اگر آنها مجبور به تولید این نوع سلاح ها و سیستم های هوایی بودند ، ابزار لازم را برای تغییر پویای استراتژیک در اختیار دارند.”

وود ، با اشاره به پیشرفت چین در کیفیت و کمیت سیستم های تسلیحاتی خود ، همچنین گفت که سطح آنها دیگر از 10 سال پیش نیست ، با تکرار اینکه وی گفت پکن به دنبال سلاح های مشابه برخی از حامل های هسته ای است که روسها در حال توسعه هستند.

مرجع در اینجا پاراگراف است موشک کروز پترل و دیگران اژدر فوق العاده پوزیدون، توسط رئیس جمهور برای اولین بار در جهان اعلام شد ولادیمیر پوتین در مارس 2018 هنگام سخنرانی سالانه ایالت فدراسیون روسیه. “اکنون شما به ما گوش خواهید داد ،” سخنان پوتین بود هدف ایالات متحده و سپر موشکی آن است که چتر آن نیز به لطف سیستم در اروپا وجود دارد اجیس در ساحل واقع در رومانی و لهستان. مسکو واقعاً ابراز نگرانی کرده است که چنین حمایتی می تواند تضعیف شود ظرفیت بازدارندگی از نیروهای هسته ای استراتژیک خود ، گرچه واشنگتن همیشه اصرار داشته است که سیستم ضد موشکی آن برای محافظت از ایالات متحده و اروپا در برابر موشک های کره شمالی و ایران ، نه روسیه یا چین طراحی شده است.

در واقع ، اگر به موقعیت جغرافیایی نگاه کنیم جی ام دی (محافظت از میان دوره بر اساس Groud) ، که سیلوهای پرتاب آن در آلاسکا و کالیفرنیا واقع شده است ، می توان گفت که حامل های آن نمی توانند ICBM هایی را که از روسیه می آیند و به سواحل شرقی و قسمت مرکزی ایالات متحده منتقل می شوند ، رهگیری کنند ، که تقریباً قطبی دنبال می شود. از طرف دیگر ، دو Eegis Ashore اروپایی می توانند در برابر حمله موشکی به قاره کهن م effectiveثر واقع شوند و احتمال خنثی سازی ناوهای بین قاره ای پرتاب شده به ایالات متحده را داشته باشند.

تکامل سلاح های روسی

موشک کروز هسته ای بوروستنیک (9M730 یا SSC-X-9 “Skyfall” در کد ناتو) برای پرتاب از واحدهای هواپیمایی و دریایی طراحی شده است و به لطف سیستم پیشرانه خاص خود دارای برد نامحدود است. بردار که به نظر می رسد در گروه فراصوت قرار دارد زیرا گفته می شود دارای سرعتی بیشتر از 5 ماخ است ، برای اولین بار معرفی شد. در جولای 2019 در یک فیلم کوتاه ، ارزیابی اندازه و خطوط کلی آن را امکان پذیر می کند.

همین فیلم همچنین ابر اژدر هسته ای پوزیدون (که قبلاً با نام Status-6 شناخته می شد) را نشان می دهد: یک سلاح انتقام جوی استراتژیک که می توان از آن شلیک کرد زیردریایی بلگورود، یک Ssgn اصلاح شده از کلاس Antey (یا اسکار دوم برای ناتو) ، که اخیراً اولین آزمایش های دریایی خود را انجام داده است. اژدر بزرگ در اصل یک وسیله بدون سرنشین هسته ای و بارگیری شده است که می توان چنین چیزی را در نظر گرفت مهمات چرخان، یعنی یک سیستم اسلحه اتوماتیک با قابلیت انتظار بی وقفه. اعتقاد بر این است که ممکن است پوزیدون پروفایل مأموریت متفاوتی از آنچه از یک زیردریایی پرتاب می شود داشته باشد: برخی از تحلیلگران بر این باورند که ممکن است توسط یک کشتی پشتیبانی “او را” بگذارند و تا زمانی که در دریا بی حرکت بماند در حالت تعلیق بمانند.

بنابراین این ویژگی ها باعث می شود ما علاقه چین به سیستم های خودکار سلاح های هسته ای را درک کنیم: درست است تغییر دهنده ی بازی در میدان نبرد ، پیوستن به کلاهک های هسته ای جدید مافوق صوت (HGV) ، همان موشک های کروز مافوق صوت و انبوه هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به آموزش خودکار هوش مصنوعی (فراگیری ماشین) در حال حاضر ، ایالات متحده برنامه ای برای ساخت موشک های هسته ای (یا اژدر) ندارد ، اگرچه ایده اصلی آنها بود: پروژه پلوتو متولد دهه 1960 و به دلیل پیامدهای سیاسی و برخی مشکلات فنی به سرعت توسط واشنگتن رها شد ، هرچند که فعال بود. بنابراین ، نگرانی های ایالات متحده درباره احتمال دیده شدن این نوع سلاح در دست چین ، دشمن اصلی آن در این مرحله تاریخی ، کاملاً واضح است.

وزن تبلیغات

همیشه AP گزارش می دهد که وقتی از وی خواسته شد در مورد اظهارات وود در مورد علاقه چین به تولید موشک های کروز و زیردریایی های هسته ای استفاده کند اظهار نظر کرد هانس کریستینسن، مدیر پروژه اطلاعات هسته ای فدراسیون دانشمندان آمریکایی ، گفت که او از هیچ مقام دولت ایالات متحده چنین ادعایی را نشنیده است. “تعجبی ندارد ،” کریستنسن افزود ، “اینکه چین در حال توسعه و تحقیق در مورد فن آوری هایی است که دیگران می بینند کار می کند” ، با اشاره به اینکه در حال توسعه فن آوری های جدید تسلیحاتی است و سپس آنها را به جای استفاده از آنها در قفسه رها می کند ، ” یک علامت تجاری قدیمی چینی “.

مثل همیشه ، وقتی رقابت شدیدی بین بسیاری از سطوح بین کشورهای جهان وجود دارد ، برخی از اظهارات دیپلماتیک باید به دقت سنجیده شوند تا بفهمیم که چقدر تبلیغات پشت آن است مطمئناً چین در بعضی از بخشها و همچنین روسیه از ایالات متحده پیشی می گیرد ، که در هر صورت به سرعت خلا the را پر می کند (به عنوان مثال ، فراصوت) ، اما همچنین باید در نظر داشت که اغلب تبلیغات خاصی برای گسترش تزریق لنفاوی جدید به دستگاه نظامی – صنعتی و افزایش نقش ارتش در سیاست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *