[ad_1]

نیویورک به دنبال تصمیم مجلس ، استیضاح دونالد ترامپ به سنا می رود ، اما تنها پس از روی کار آمدن جو بایدن در 20 ژانویه. سنگ بنای اصلی این پرونده می تواند سناتور جمهوری خواه میچ مک کانل باشد که به صورت خصوصی فاش کرده است که از استیضاح اخم کرده است (اگرچه او رسما اعلام کرده است که هنوز تصمیم نگرفته است که چگونه رأی دهد). از طرف دیگر ، در مجلس ، 222 دموکرات رأی دهنده به استیضاح 10 عضو حزب بزرگ بزرگ قدیمی به آنها پیوستند ، حتی اگر در واقعیت تصور می شد که ممکن است حدود بیست نماینده حزب مردم در حزب موافق باشند. در این حزب شکاف هایی وجود دارد ، اما سنا برای تصویب استیضاح به اکثریت دو سوم نیاز دارد ، آستانه ای که دستیابی به آن دشوار است مگر اینکه تعداد جمهوری خواهانی که می خواهند به ترامپ پشت کنند به طور قابل توجهی رشد کند.

در همین حال ، سرمایه دار بزرگ ، اولین فرمانده کل قوا در تاریخ ایالات متحده که دو بار متهم شده است ، توسط منابع اداری به طور فزاینده ای منزوی ، خفقان آور و انتقام جویانه توصیف شده است. کمتر از یک هفته قبل از انقضای دوره ریاست جمهوری وی خشمگین خواهد بود که نزدیکترین متحدانش ، از معاون رئیس جمهور مایک پنس تا سخنگوی کیلی مک انانی ، از مشاور داماد جارد کوشنر تا مشاور اقتصادی لاری کودلو ، از مشاور اقتصادی لاری کودلو تا رئیس کابینه مارک میدوز – پس از حمله به پایتخت از او به اندازه کافی محافظت نکرد. و حتی رابطه با یکی از وفاداران وی ، وکیل شخصی رودی جولیانی ، متزلزل خواهد شد. به گزارش واشنگتن پست ، دونالد به دستیاران خود دستور داده است كه هزینه های جولیانی را پرداخت نكنند و از آنها می خواهد كه در هنگام سفر به ایالت های مورد مناقشه ، برای پرداختن به نتایج انتخابات ، شخصاً بازپرداخت هزینه های وكیل را تأیید كنند. بعلاوه ، او هزینه ای را که شهردار سابق نیویورک از او می گرفت 20000 دلار در روز برآورد نمی کند (رقمی که او را به عنوان بهترین وکیل پردرآمد جهان تبدیل می کند).

با این حال ، برای اولین بار ، ترامپ “بی چون و چرا” خشونت حمله به کنگره را محکوم کرد و آمریکایی ها را به “غلبه بر حرکت” دعوت کرد. وی با بیان اینکه “شرکت کنندگان در حملات با عدالت روبرو خواهند شد” ، گفت: “شما چه در جناح راست باشید و چه از جناح چپ ، از دموکرات ها و یا از جمهوری خواهان ، هیچ وقت نمی تواند بهانه ای برای خشونت باشد. بدون توجیه ، بدون استثنا “. برای رئیس سابق FBI جیمز کومی ، رئیس جمهور منتخب “حداقل باید به بخشش” فکر کند تا ترامپ “تلاش کند تا کشور را آشتی دهد و به او اجازه دهد روی چیزهای مهم تمرکز کند.” همانطور که جرالد فورد در سال 1974 علیه ریچارد نیکسون برای رسوایی واترگیت انجام داد. کومی گفت: “ترامپ” باید به زندان برود “(در ابتدای دوره خود توسط سرمایه دار بزرگ اژدر شد) اما” پیگرد مسئولیت های او به صلاح ملت نیست “. بایدن همانطور که با قطار قسم خورده در واشنگتن برنامه ریزی کرده بود ، به همان روشی که 30 سال به عنوان سناتور سفر کرد ، نخواهد رسید. برخی منابع به دنبال حمله به کنگره و تهدید به اعتراضات مسلحانه جدید ، نگرانی های امنیتی CNN را مطرح کرده اند. اقدامات شدید اضطراری در پایتخت برای جلوگیری از خشونت بیشتر اتخاذ شده است: یک منطقه امنیتی در مرکز ایجاد شده و بیش از 20،000 سرباز گارد ملی فراخوانده شده اند. کل مرکز خرید ملی ، جایی که شهروندان برای شرکت در بازیگری روز در آن جمع می شوند ، برای عموم بسته خواهد بود و مقامات در حال بررسی ممنوعیت ورود حتی در روزهای گذشته هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *