[ad_1]

پس از تأیید مجلس نمایندگان ایالات متحده ، دونالد ترامپ رسماً اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است که دو بار استیضاح شد. مجلس با 232 رأی موافق ، از جمله 10 جمهوری خواه و 197 رأی مخالف ، به تعداد لازم برای پذیرش کیفرخواست علیه رئیس جمهور به دلیل “تحریک قیام” رسید. این رویه اکنون مورد توجه سنا قرار خواهد گرفت که مجبور است دادگاهی علیه ترامپ برگزار کند.

>> همچنین بخوانید: بحران دولت ، ماتارلا می خواهد به سرعت بیرون بیاید: سه سناریوی ممکن

میراث بز

استیضاح ترامپ ، دومین بار در یک سال گذشته

ما در مورد استیضاح صحبت می کنیم زمانی که نیاز به حذف شخصی باشد که آن را از سمت خود منصرف کرده است. این یک دادگاه واقعی نیست ، بلکه یک محاکمه سیاسی است: در واقع ، هیچ مجازات ، مجازات یا جریمه ای وجود ندارد. شما به سادگی از پست خود حذف می شوید. در مورد رئیس جمهور ایالات متحده ، قانون اساسی تصریح کرده است که اگر کنگره وی را به جرم “جنایات جدی و تخلفات” مقصر تشخیص دهد ، این اتفاق می افتد. برای اولین بار ، دونالد ترامپ در ژانویه 2020 با یک پرونده استیضاح روبرو می شود.. به همین مناسبت ، وی رئیس جمهور اوکراین را تحت فشار قرار داد تا تحقیق در مورد جو بایدن را آغاز کند.

امروز تاریخ تکرار می شود. این اتهام از طرف دموکرات ها ، و بسیار واضح است. ترامپ می گوید “قیام را تحریک کرد” که در 6 ژانویه سال گذشته صدها نفر از طرفداران خود را به حمله به کنگره ایالات متحده هدایت کرد ، در عین حال انتخاب جو بایدن رئیس جمهور جدید را تأیید کرد. با این حال ، برای دریافت پاسخ باید چند روز دیگر صبر کنیم. در واقع ، سنا در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده است و باید به جلسه خود در 19 ژانویه برگردد. درست یک روز قبل از پایان دوره ترامپ. در واقع ، به نظر نمی رسد میچ مک کانل رهبر جمهوری خواهان بخواهد سناتورها را فرا بخواند قبل از پایان دوره رئیس جمهور سابق روند را پیش ببرد. با این حال ، روزنامه های آمریکایی مک کانل را مخالف حمله به کاپیتول توصیف کردند ، به همین دلیل رسانه ها از امکان رای گیری به نفع استیضاح قدردانی کردند.

و او تنها جمهوریخواه نخواهد بود که از این پیشنهاد حمایت می کند. در حقیقت ، به نظر می رسد تعداد جمهوری خواهان حاضر به رأی دادن بین 10 تا 20 نفر باشد. طبق گزارش CNN ، این رقم حتی می تواند بیشتر باشد. اما این احتمال وجود دارد که برخی ترجیح دهند به آن رای ندهند زیرا از امنیت خود می ترسند.

حمله به پایتخت آمریکا

جمهوری خواهان نیز مخالف ترامپ هستند

در روزهای اخیر ، در واقع ، چندین قانونگذار جمهوری خواه در ملا public عام مورد حمله لفظی طرفداران ترامپ قرار گرفته اند. و احتمال واکنشهای خشن منتفی نیست.

دموکرات ها سپس می گویند که تحریک طرفداران آنها برای حمله به کنگره دلیل توجیه است دومین دادگاه استیضاح علیه دونالد ترامپ در یک سال گذشته. به گفته رسانه های آمریکایی ، به نظر می رسد کاخ سفید برای مدیریت این روش کاملاً آماده نیست. در حقیقت ، دوره ترامپ ظرف چند روز به پایان می رسد و در روزهای اخیر رئیس جمهور سابق در واقع توسط چندین متحد رها شده است. علاوه بر این ، این واقعیت است که ممکن است قیام های جدیدی رخ دهد. >> تمام اخبار از UrbanPost


نمایش پست ها:
79[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *