[ad_1]


لوئیجی فراسکا

ده روز پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن در کاخ سفید ، حزب دموکرات در حال بحث در مورد سرنوشت دونالد ترامپ پس از حمله طرفداران این سرمایه دار بزرگ به پایتخت است. متن استیضاح آماده است ، اما هنوز تردیدهایی در مورد زمان بندی وجود دارد. به منظور جلوگیری از به تاخیر انداختن کار دولت بایدن در بحث سنا در مورد کیفرخواست ، این فرضیه شکل گرفت که متن فقط پس از 100 روز نخست دولت جدید به مجلس بالا ارسال شود. به گزارش سی.ان.ان ، رئیس جمهور منتخب که به طور رسمی در مورد حمایت از برکناری ترامپ سخنی نگفته است ، در واقع در پشت صحنه با دستیاران خود و سخنگوی مجلس نمایندگان نانسی پلوسی در تلاش است تا راه حلی پیدا کند که بدون تحریف در دستور کار این سرمایه دار مجازات شود.

جیمز کلیبرن ، رهبر گروه اکثریت پارلمانی توضیح داد که نمایندگان می توانند از سه شنبه یا چهارشنبه به استیضاح رای دهند و سپس تحویل متن به سنا را به تأخیر بیندازند. با این حال ، ایده اقدام علیه ترامپ در میان این کلمات غالب بود ، اگرچه کاخ سفید هشدار داد که این روش می تواند منجر به افزایش اختلاف در کشور شود. پلوسی در نامه ای به همکاران خود نوشت: “بسیار مهم است که کسانی که به دموکراسی ما حمله کرده اند پاسخگو باشند.” رئیس جمهور منتخب بایدن در پیام وحدت در توئیتر نوشت: “باید پذیرفت که این هتک حرمت توسط رئیس جمهور تحریک شده است.”

در همین حال ، اختلافات داخلی در حزب جمهوری خواه ادامه دارد. طبق گزارش رسانه ها ، مایک پنس معاون رئیس جمهور استفاده از متمم بیست و پنجم برای برکناری ترامپ را در صورت نشان دادن این سرمایه دار برای نشان دادن بی ثباتی بیشتر ، منتفی نکرده است. از طرف خود ، رئیس جمهور كنار رفته اظهار داشت كه اطمینان دارد كه متحد وفادار و اعضای كابینه جرات خیانت به وی را ندارند. اما روابط با پنس پس از حمله به پایتخت و امتناع معاون رئیس جمهور از لغو رأی ابراز شده توسط کالج انتخاباتی که به بایدن پیروزی بخشید ، به طور قابل توجهی سرد شد. نه تنها این ، به گفته رسانه های آمریکایی ، نماینده مجلس تصمیم گرفته است تا در روز روی کار آمدن شرکت کند. جدایی دیگر با ترامپ که در روزهای اخیر اعلام کرده است در مراسم تحلیف حریف شرکت نخواهد کرد. در صفوف حزب بزرگ بزرگ ، صداهای انتقادی علیه سرمایه دار بسیار بالا می رود. پس از سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی ، سناتور پنسیلوانیا پات تومی نیز خواستار استعفای ترامپ شد و آن را بهترین کار برای این کشور خواند. به گفته تومی ، رئیس جمهور نقض استیضاح را مرتکب شد ، اما صریحاً نگفت که اگر چنین است ، آیا به استیضاح رای مثبت می دهد یا خیر.

در این شرایط دشوار ، بحث بر سر مدیریت امنیتی کاپیتول هیل و تحقیقات داخلی پلیس برای بررسی اینکه آیا مأموران نیز در این راهپیمایی دخیل بوده اند ، ادامه دارد. یک افسر پلیس که هوارد لیبنگود نام داشت و وظیفه دفاع از سنا را داشت ، چهار روز پس از حمله به کنگره در حین انجام وظیفه درگذشت. در حال حاضر شرایط مرگ یا ارتباط آن با شورش مشخص نیست.

پاپ فرانسیس نیز در بحران آمریکا مداخله می کند. تصاویر حمله طرفداران ترامپ به پایتخت در واشنگتن جهانیان را نگران کرده است ، از جمله برگگلیو ، که از آنجلوس “سلام مناقصه ای را به مردم ایالات متحده می فرستد ، که از محاصره اخیر کنگره متزلزل شده است ، برای کسانی که جان خود را از دست داده اند دعا می کنم.” پنج نفر او را در آن لحظات چشمگیر از دست دادند. ” برگولیو تکرار می کند که “خشونت همیشه خود تخریبی است. با خشونت هیچ چیز بدست نمی آید و این همه از دست نمی رود “، و بیش از هر چیز” مقامات ایالتی و کل مردم را به حفظ احساس مسئولیت بالا برای دلجویی از روح ، ارتقا promote آشتی ملی و محافظت از ارزش های دموکراتیک ریشه در جامعه آمریکا فراخواند. “. پانتیفوس از ما می خواهد که” فرهنگ دیدار ، فرهنگ مراقبت به عنوان اصلی ترین راه برای ایجاد منافع مشترک “را زنده نگه داریم.” هشداری که می توان از جو بایدن ، که در ماه نوامبر با فرانسیس مکالمه تلفنی داشت ، گرفته شود ، پاپ انتخاب وی را تبریک گفت ، در حالی که رئیس جمهور آینده “تمایل خود به همکاری” را ابراز داشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.