[ad_1]

ایالات متحده هنوز در آشفتگی است و انتظار دارد که رئیس جمهور منتخب بایدن در سیاسی ترین تنش کنونی در 50 سال اخیر رئیس جمهور شود.

دموکرات ها در راه آغاز یک رویه استیضاح جدید علیه دونالد ترامپ هستند ، این دومین روند در کمی بیش از یک سال است. حزب جو بایدن این بار با داشتن اکثریت در مجلس نمایندگان و به تازگی پیروزی آن در مجلس سنا ، قدرت آزادی زیادی دارد: اما هنوز هم یک بازی بسیار طلبکارانه است ، نتیجه آن به دور از وضوح است.

تصمیم در مورد غیرقابل کنترل بودن کشور

به همین دلیل اگر مایک پنس ، معاون رئیس جمهور درخواست دموکرات ها برای برکناری رئیس جمهور ترامپ را بپذیرد ، بسیار آسان تر خواهد بود. نمایندگان پارلمان اروپا برای رای گیری در مورد قطعنامه ای خواستار این گام بنیادی خواهند شد.

کافی است به فوریت به بیست و پنجمین متمم قانون اساسی ایالات متحده مراجعه کنیم ، پس از آن معاون رئیس جمهور و وزرای مهم – یا بهتر بگوییم کسانی که باقی مانده اند ، همانطور که بسیاری از آنها استعفا را انتخاب کرده اند – باید ترامپ را بی اعتبار اعلام کنند. برای رئیس

آشفتگی های پنس

اما در حال حاضر مواضع پیرامون ترامپ درباره این موضوع چندان روشن نیست. مایک پنس ، وفادارترین فرد سرمایه دار حزب جمهوری خواه ، از حمله به کاپیتول چهارشنبه گذشته واقعاً شوکه شده بود و به نظر می رسد این دو از آن بعد از ظهر باورنکردنی هیچ ارتباطی نداشته اند که اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها را به شدت خشمگین کرده است. با این حال ، پنس برای بازی در نقش قوچ بسیار مشتاق به نظر می رسد ، که مجبور خواهد شد ترامپ را از نظر جسمی از روی صندلی برکنارد.

اتهام جدیدی؟

وقتی مجلس نمایندگان سرانجام این مصوبه را تصویب کرد ، که احتمال آن بسیار زیاد است ، پنس 24 ساعت فرصت دارد تا تصمیم بگیرد. در صورت لزوم ، وی باید 10 روز آینده کلیدهای دفتر بیضی را برداشته و در آنجا اشغال کند ، تا زمانی که ورود رسمی جو بایدن از 20 ژانویه برنامه ریزی شود.

اگر برعکس ، معاون رئیس جمهور از پیروی از سرعت حزب دموکرات امتناع ورزد ، بلافاصله روند جدید “استیضاح” آغاز می شود ، زیرا سندی که رئیس جمهور کناره گیری را قبلاً تهیه کرده بود ، همانطور که نانسی پلوسی سخنگوی مجلس اعلام کرد.

پلوسی – پیش از این در اولین تلاش برای استیضاح ، که در سال 2019 به دلیل اکثریتی که جمهوری خواهان در مجلس سنا داشتند ، هیچ چیز به پایان نرسید – اکنون ترامپ را “تهدید قریب الوقوع” برای دموکراسی آمریکا می داند.

استعفا ، منطقی ترین پایان بسیاری از جمهوری خواهان است

در همین حال ، رئیس جمهور مستعفی ابزار تبلیغاتی مورد علاقه خود را از دست داده است ، حسابی که اخیراً توسط توییتر مسدود شده است: اما او هنوز هم برخی منابع را در اختیار دارد.

به همین دلیل او قصد دارد برای فردا (سه شنبه) به تگزاس سفر کند تا سعی کند روحیه را برای آخرین بار روشن کند و در درجه اول سیاست مهاجرت خود را روشن کند. اما چندین مقام منتخب جمهوری خواه که سرانجام از سر و صدا خسته شده اند معتقدند که رئیس جمهور باید داوطلبانه دوره خود را به پایان برساند.

به عنوان مثال آدام کینزینگر ، نماینده جمهوری خواه ، گفت: “بهترین کار برای وحدت کشور استعفا دادن وی است.” سناتور جمهوری خواه پت تامی همچنین معتقد است که استعفای دونالد ترامپ “بهترین گزینه” است. تشخیص وی در این زمینه بدون ابهام است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *