[ad_1]

اورشلیم – در حالی که دولت اسرائیل تصمیم گرفت فرودگاه تل آویو را به مدت یک هفته علیه ویروس کرونا ببندد ، در ساعات اخیر درگیری ها بین مردم و پلیس Haredim در بسیاری از مناطق کشور آغاز شده است. Haredim یهودیان ارتدوکس هستند که از قوانین بسیار سختگیرانه ای در زندگی پیروی می کنند ، به ویژه در برابر اجتناب از اجتناب از تجمعات برای جلوگیری از Covid-19. بعد از آن روزها ، امروز در اورشلیم ، اشدود و دوباره در بنی برک ، نه چندان دور از تل آویو ، درگیری هایی صورت گرفت.

در بیت المقدس ، در محله حریمم Mea Shearim ، صدها نفر با پلیس درگیر شدند که می خواستند یشیوا (مدرسه مذهبی) غیرقانونی باز شده را ببندند. مأموران پلیس با فریادهای “نازی” پرتاب زباله و سایر موارد را هدف قرار دادند. صحنه های مشابه در اشدود ، یک شهر ساحلی در جنوب کشور ، جایی که چهار افسر پلیس در حوادثی که هنگام تلاش پلیس برای قطع درس های یک مدرسه ابتدایی مذهبی باز وجود داشت ، مجروح شدند.

حتی در شهر Bnei Brak ، شهری با شیوع بالای Haredim – که در حال حاضر صحنه درگیری در روزهای اخیر است – پلیس سعی کرده است یک مدرسه مذهبی مرتبط با خاخام Hasidic Wiznitz را تعطیل کند.

در همین حال ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در جلسه هفتگی دولت تصمیم گرفت فرودگاه بن گوریون را برای پروازهای ورودی و خروجی به مدت یک هفته تعطیل کند. به گفته دفتر نخست وزیر – این بسته سازی “برای جلوگیری از ورود جهش های دیگر ویروس به اسرائیل بود.”

در 24 ساعت گذشته ، 2394 عفونت جدید در مقایسه با 30832 آزمایش (در مقادیر کمتر ، مثل همیشه در تعطیلات شنبه) با درصد مثبت 8٪ شمارش شده است.

با توجه به واکسن ، تصمیم گرفته شد که مصونیت برای جوانان 16 تا 18 ساله افزایش یابد تا اجازه داده شود – توضیح داده شد – از سرگیری فعالیت های مدرسه و زندگی تقریباً طبیعی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *