[ad_1]

اسرائیل: آماده حمله پیشگیرانه به ایران. ایران: “اگر این اشتباه را مرتکب شوید ، ما آماده س Telال از تل آویو و بندر حیفا هستیم”

توسط لوسیانو لاگو

بیانیه مقامات اسرائیلی جای هیچ شک و تردیدی باقی نمی گذارد: ما برای حمله به ایران یک برنامه نداریم ، اما چندین برنامه داریم ، اجازه نمی دهیم ایران به بمب هسته ای اورانیوم غنی کند و به ایران حمله خواهیم کرد … اگر ایالات متحده عقب نشینی کند و به توافق هسته ای بازگردد ، ما حمله خواهیم کرد.
این سخنان کلمه به کلمه توسط ژنرال اسرائیلی ، رئیس ستاد کل ارتش ، آویو کوچاوی اعلام شد: ما در حال سفارش دادن برنامه های مختلف برای آماده سازی حمله به ایران هستیم.
پاسخ ایران: اگر اسرائیلی ها این کار را انجام دهند ، پایتخت تل آویو و بندر حیفا و تاسیسات هسته ای در گرد و غبار فرو خواهد رفت.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح ایران اضافه کرد: اگر اسرائیلی ها این اشتباه را انجام دهند ، رژیم اسرائیل فقط باید برای فروپاشی خود آماده شود … ما قدرت کافی برای دفاع از خاک ایران را داریم …
در همین حال ، بمب افکن های B52 آمریکایی در حال پرواز بر فراز خاور میانه برای نشانه گذاری به ایران …

وضعیت با افزایش تنش
به گفته تحلیل گران نظامی ، یک سابقه قابل توجه این واقعیت است که اسرائیل از یوروکام (توافق ناتو با شرکای خارجی) برای پیوستن به CENTCOM با فرماندهی واحد در ایالات متحده ، توسط ژنرال مچنزی به دستور ترامپ ، حذف شد. موساد اسرائیلی نیز در این ماجرا دخیل است.
با آخرین اعلامیه های نظامی ، اسرائیلی ها تأیید می كنند كه آنها از “دكترین اولیه” قدیمی پیروی می كنند ، یكی كه حملات پیشگیرانه را ایجاد می كند ، و با ضربه زدن به ساختار سازمانی دشمن ، مانند كشتارهای كنترل شده ، ویروس های رایانه ای و عملیات پنهانی ، مانند قبل در گذشته علیه عراق و سوریه اتفاق افتاده است.
هسته اصلی این معامله توافق هسته ای است که ایالات متحده به طور یکجانبه از آن خارج شد و ایران می خواهد از قبل تحریم ها را لغو کند.. این امر برای این است که ایران بتواند به میز مذاکره برگردد و برای احیای پیمان ، احیای شرایط قبلی ، خواستار آن شود.
اسرائیل اراده دقیق خود را برای سرپیچی از هرگونه قانون و حملات پیشگیرانه دارد ، اما اسرائیل فراموش می کند که ایران عراق و سوریه نیست ، بلکه یک کشور مسلح قدرتمند است و تسلیم استکبار صهیونیست نخواهد شد.

وزیر دفاع ایران امیر خاتمی

وزیر امور خارجه بلینکن امروز گفت که ایران باید قبل از انجام توافق هسته ای ، توافق هسته ای را رعایت کند.

ایران گفته بود که در صورت لغو تحریم های ایالات متحده ، زیرا ایالات متحده برای اولین بار این توافق نامه را نقض کرده بود ، به آن عمل خواهد کرد.
آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه گفت ، این بدان معناست که ایالات متحده از لغو تحریم ها علیه ایران فاصله زیادی دارد و خاطرنشان کرد که تا زمانی که ایران به نظم نرسد (کاهش غنی سازی اورانیوم) ایالات متحده به توافق هسته ای برنخواهد گشت.
بلینکن روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “رئیس جمهور بایدن کاملاً واضح بود که اگر ایران به تعهدات JCPOA خود کاملاً عمل کند ، ایالات متحده نیز همین کار را خواهد کرد.”

“اما ما از آن نقطه فاصله داریم. ایران از تعدادی از جبهه ها اطاعت نمی کند. و باید مدتی طول بکشد … تا به موقع برگردم تا ببینم آیا او کار خود را انجام می دهد یا نه “.

اظهارات بلینکن پس از آن اعلام شد که جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت ایالات متحده باید اولین قدم را بردارد. ظریف هفته گذشته که در امور خارجه نوشت ، از رئیس جمهور بایدن خواست در صورت جدی برای بازگرداندن برجام ، تحریم ها را بدون قید و شرط لغو کند.

استدلال ظریف این است که از آنجا که ایالات متحده اولین نقض توافق نامه را با اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران در سال 2018 بر عهده واشنگتن است که می تواند برجام را از سر بگیرد. ایران پس از یک سال انتظار برای تحریم های دیگر امضا کنندگان دیگر ، به تدریج شکستن توافق را در سال 2019 آغاز کرد.

لاوروف در کنار ظریف وزیر ایران

ظریف و دیگر مقامات ایرانی به صراحت اعلام کرده اند که این تخلفات به راحتی قابل برگشت هستند و در صورت تحریم مجازات های آمریکا علیه ایران ، آنها به سرعت از این توافق پیروی می کنند.

اصلی که ایران به آن اشاره می کند اصل قانون روم است: “pacta sunt servanda”. اصلی که واشنگتن به آن اشاره می کند اصل مارکیز دل گریلو است: من من هستم و تو نیستی …….

واشنگتن ایران را به عدم پیروی از توافق نامه ها متهم می کند ، اما فراموش می کند که اولین کسی بود که این توافق نامه ها را نقض کرد (که توسط پنج کشور دیگر امضا شد) و به بن بست فعلی منجر شد. علاوه بر این ، واشنگتن در تلاش است تا ایران را وادار به مذاکره در مورد شرایط جانبی توافق نامه ، مانند محدودیت های قدرت موشکی کند ، در حالی که ایالات متحده صدها میلیارد دلار سلاح در اختیار دشمنان ایران ، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی و اسرائیل قرار می دهد. بمب
البته هدف ایالات متحده و اسرائیل خلع سلاح ایران است ، اما این غیر واقعی به نظر می رسد. ایران آماده دفاع از خود است و درگیری قدم زدن در پارک نخواهد بود.

منابع: تحقیقات جهانیپرس تی وی –

ترجمه و خلاصه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *