[ad_1]

اسرائیل: کشف کتیبه “مسیح متولد مریم” 1500 سال پیش

این یافته که حدود 10 روز پیش اعلام شد ، در میان روزنامه های مختلف سفر کرده و به زبان یونانی نوشته شده استمسیح ، متولد مریم>>

باستان شناسان دعای مسیحی 1500 ساله را کشف کردند که با کتیبه نقل شده آغاز می شود ، همانطور که توسط گزارش شده است اداره آثار باستانی اسرائیل (IAA).

متن منقش به سنگ ، به زبان یونانی نوشته شده و عنصری از معماری (سازه ای است که از قسمت بالای قاب درها عبور می کند) که ورودی کلیسایی واقع در تایبا امروزی را که به آن تایبا نیز می گویند ، زینت داده است. قسمت شمالی دره Jezreel در اسرائیل.

به نظر می رسد که تاریخ خود کلیسا از اواخر قرن 5 میلادی. که بدان معنی است که ساخت آن می تواند به دوران امپراتوری بیزانس بازگردد. علاوه بر این مانع ، باستان شناسان دریافته اند که کلیسای تاکنون ناشناخته حاوی کف موزاییکی است که به صورت هندسی مرتب شده است.

احتمالاً این کتیبه برای افتتاح کلیسا متولد شده است. دومین لیا دی سگنی، یک محقق در موسسه باستان شناسی بردانشگاه عبری اورشلیمکه متن را ترجمه کرده است.

تصویر: © Tzachi Lang / سازمان باستانی اسرائیل

در کل کتیبه آمده است: <مسیح ، متولد مریم. این کار وحشتناک ترین و متقی ترین اسقف است [Theodo]sius و Th بدبخت[omas] از پایه ساخته شده است. هرکس وارد شود باید برای آنها دعا کند >>.

“خط اول”مسیح ، متولد مریم“این احتمالاً برای محافظت از حکاکی شده کتیبه در برابر نیروهای شر بود – این عبارت رایجی است که در کتیبه ها و اسناد آن زمان استفاده می شود.”؛ نظرات علائم دی.

“کتیبه به کسانی که وارد می شوند سلام می کند و آنها را برکت می دهد“او گفت علائم دی در بیانیه ای از IAA. “بنابراین روشن است که این ساختمان یک کلیسا است ، نه یک صومعه: کلیساها هنگام ورود از م welcomeمنان استقبال می کنند ، در حالی که معمولاً صومعه ها چنین کاری نمی کنند.”

اسرائیل: کتیبه باز 1500 ساله

تئودوسیوس، یکی از مردانی که در این کتیبه ذکر شده است ، از اولین اسقف های مسیحی و بنیانگذار بنا بود. وی اسقف اعظم منطقه بود ، به این معنی که وی دارای اقتدار مذهبی بر بزرگترین کلانشهر این کشور بود شرط ببندکه شامل آنچه اکنون است et-Tayiba.

این اولین شاهد وجود کلیسای بیزانس در روستای et-Tayiba است. و به اکتشافات دیگری اضافه می شود که گواهی بر فعالیت مسیحیان ساکن در منطقه استبه مطبوعات اعلام کنید ولید اطراش، یک باستان شناس از IAA. پیش از این ، باستان شناسان بقایای یک کلیسا را ​​از جنگهای صلیبی کشف کردند. و همچنین صومعه ای که تحت صلاحیت کلان شهر مذهبی بود شرط ببند.

مانند بسیاری دیگر از بلوک های سنگی باستان (به عنوان مثال ، محراب 1800 ساله خدای بت پرست ماهی تابه، بعداً به عنوان آجر در یک کلیسای بیزانس در اسرائیل بازسازی شد) مانع در تاریخ بعدی دوباره مورد استفاده قرار گرفت. شاید در پایان دوره بیزانس یا اوایل دوره اسلامی.

“اکنون پیدا شده است که درون دیوارها تعبیه شده است ، بنابراین ما می دانیم که سنگ به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده مجدد قرار گرفته است. ساختمان احتمالاً خراب شد و مرمت شد »، او به پارا گفت اورشلیم پست یارد اسکندر، یک باستان شناس از IAA.

در دوره بیزانس (قرن 5 تا 7) این مکان یک دهکده مسیحی بوده است. و در طی جنگهای صلیبی به قلعه ای مسیحی تبدیل شد. “THEدهکده مدرن عرب در اطراف آن بزرگ شده و برخی از بقایای آن هنوز هم قابل مشاهده استردیابی اسکندر.

باستان شناسان این کلیسا را ​​قبل از یک پروژه راه سازی کشف کردند. تزاچی لنگ است کوجان هاکو، IAA گفت ، باستان شناسان از سازمان باستانی اسرائیل حفاری ها را رهبری می کردند و از مردم ، از جمله دانشجویان ، داوطلبان و کارگران محلی ، کمک می گرفتند.

به دسته بروید تاریخ.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *