[ad_1]

اسرائیل خواستار آماده سازی جنگ با ایران شده است

با توجه به “تلاشهای سریع ایران برای تولید بمب هسته ای” ، کمیته امور خارجه و دفاع پارلمان اسرائیل ، آوی دیچتر ، رئیس سابق شین بت ، از دولت خواست “شروع یک عملیات بزرگ ، به ویژه در نیروهای دفاعی اسرائیل “

به گزارش رسانه های اسرائیلی ، این تماس پس از آوی دیشتر پس از آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس بین المللی انرژی هسته ای) اعلام شده است كه ایران در حال نقض منظم مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) درباره برنامه هسته ای تهران و “نزدیك شدن به هسته ای” است. اسلحه “.

به گفته دیشتر ، عدم واکنش آمریکا در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ نسبت به “حمله گسترده ایران” به تأسیسات نفتی عربستان در سال 2019 به ایرانیان آموخته است که “برای پرداختن به تعرضات خود در هر بخش از خاورمیانه” پرداخت “نمی کنند و “این اطمینان را ایجاد می کند که ما می توانیم کارهای بیشتری با دولت جو بایدن انجام دهیم.”

نماینده اسرائیلی افزود: در نتیجه مهار بیش از حد آمریکا ، ایرانی ها استقرار گروه های شبه نظامی متحد در منطقه ، ساخت موشک های دوربرد و غنی سازی اورانیوم را تسریع کرده اند.

آوی دیشتر همچنین هشدار داد كه با توجه به رویكرد آمریكا ، “اسرائیل باید برای اقدامات نظامی آماده شود.”

نیروگاه هسته ای بوشهر ، ایران

“در دهه 1990 ، ایالات متحده در رأس امور به خواب رفت و کره شمالی را با سلاح های هسته ای قابل توجهی در اختیار داشتیم. در این صورت ، اسرائیل می تواند از حاشیه فاجعه را ببیند. وی گفت: “اگر خدای ناکرده ، نگهبانان آمریکایی به خواب روند و در مورد ایران ، اسرائیلی ها نباید عقب نشینی کنند.”

توجه داشته باشید:

به گفته کارشناسان نظامی ، اسرائیل سلاح هسته ای متشکل از حدود 400 سلاح هسته ای دارد و هرگز توافق نامه محدود کردن سلاح هسته ای را امضا نکرده است. با این حال ، مقامات تل آویو ادعا می کنند حق دارند که سایر کشورهای منطقه ، به ویژه ایران ، نه سلاح هسته ای داشته باشند و نه در شرایط صلح آمیز از انرژی هسته ای استفاده کنند و برای تعیین شرایط خود به ایالات متحده اعتماد کنند.
واشنگتن ، تحت نظر ترامپ ، از توافق هسته ای با ایران که به امضای پنج کشور دیگر رسیده است ، خارج شده و تحریم های بسیار سنگینی علیه ایران اعمال کرده است. این امر باعث شده است که ایران دیگر به این توافق نامه پایبند نماند مگر اینکه اعلام کند آمادگی بازگشت به توافق را دارد اگر ایالات متحده با لغو تحریم های پیشاپیش از جمله متحدان اروپایی خود این کار را انجام دهد (آنها همچنین به توافق نامه احترام نمی گذارند).

موشک های ایرانی

این برای ایالات متحده که می خواهد ایران غنی سازی اورانیوم را متوقف کرده و آماده مذاکره در مورد سیستم موشکی خود باشد ، کافی نیست. این مورد ایالات متحده است که به طور دسته جمعی دشمنان ایران را تأمین می کند: اسرائیل ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی با سلاح های پیشرفته. ایران ایده خلع سلاح را قبول ندارد و به غنی سازی اورانیوم خود ادامه می دهد. اوضاع در یک بن بست کامل است و دولت بایدن نشان می دهد که این وضعیت پس از اسرائیل در حال حرکت است ، مانند سایر دولت های ایالات متحده همیشه.

منبع: News Front – RT Actualidad

ترجمه و یادداشت: لوسیانو لاگو

ترجمه و یادداشت: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *