[ad_1]

اسرائیل در حال آماده سازی است تا بایدن را به یک درگیری بزرگ دیگر بکشاند

توسط لوسیانو لاگو

اخبار منتشر شده به برخی رسانه ها نشان داد که “اسرائیل در حال انتقال سلاح های دفاع هوایی ، توپخانه دوربرد ، هلی کوپتر و جنگنده های F-15 به اربیل ، پایتخت کردستان عراق برای جنگ گسترده تر علیه عراق و ایران است.”
این خبر که توسط منابع اطلاعاتی ایران و روسیه نیز تأیید می شود ، فرضیه برخی از تحلیلگران را تأیید می کند که دولت جدید بایدن تحت فشار اسرائیل مدتی برای تصمیم گیری در مورد جنگ جدید در خاورمیانه که علیه ایران خواهد بود تصمیم خواهد گرفت. و شامل نیروهای طرفدار ایران مستقر در عراق و لبنان خواهد بود.
نتانیاهو قصد اتلاف وقت را ندارد و احتمالاً پیش از این نیز تحریک متشکل از حمله به سربازان آمریکایی در عراق را تصور کرده است که ایران را به دلیل اصرار واشنگتن برای مداخله دسته جمعی با نیروهایش در یک جنگ عمومی در صفحه شطرنج ایران مقصر می دانند. عراق و لبنان.
بار دیگر ، تل آویو از طریق نیروی شرطی قوی خود بر دولت های ایالات متحده ، رشته های جنگ را در منطقه می کشد ، همانطور که در مورد جنگهای قبلی در دولت بوش و اوباما اتفاق افتاد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا با تأمین هر آنچه لازم است سعی در حفظ آرامش نخبگان حاکم رژیم صهیونیستی دارد: 1) خروج از توافق هسته ای با ایران ، 2) شناخت قدس به عنوان پایتخت ، 3) الحاق جولان سوریه. 4) الحاق کرانه باختری و قانونی کردن مستعمرات یهود در فلسطین ، 5) حذف فیزیکی رهبران مقاومت ، با ترور ژنرال سلیمانی و معاون فرمانده عراقی ابومحم المهندیس در حالی که آنها در بغداد در نزدیکی بین المللی بودند فرودگاه
با این حال ، ترامپ از حمله مستقیم به ایران پس از حمله ایران به پایگاه اسد در عراق در عراق جلوگیری کرده بود تا در پایان دوره ریاست جمهوری خود درگیری بزرگی ایجاد نکند و به احتمال زیاد قول داد که در اوایل تصمیم جدید خود چنین تصمیمی را بگیرد مدت (متکی بر انتخاب مجدد) ترامپ از تشدید تحریم ها و برنامه فشار حداکثر بر ایران که بی اثر بود ، “راضی” بود.
همه گیری رای گیری پستی و تقلب بعدی ، برنامه ترامپ را تضعیف کرد و “دیپ استیت همچنین برای خنثی کردن برنامه های انتخاب مجدد وی کلاهبرداری در کاپیتول ایجاد کرد و ترامپ را به گوشه ای سوق داد.

نتانیاهو در کنار ترامپ

با وجود این حوادث ، مسئله جنگ با ایران در بالای لیست موارد فوری که دولت آمریکا در ذهن دارد باقی مانده است و نتانیاهو عجله دارد. نخست وزیر اسرائیل بی تاب است ، در میان رسوائی های فساد داخلی ، نارضایتی بخش های اصلی از افکار عمومی خود و اتهاماتی که او به تهدیدهای امنیتی موجود در برابر اسرائیل پاسخ نداده است قرار دارد. او می خواهد بلافاصله با دفاع ایالات متحده از رئیس جمهور جدید و همچنین راهی برای آزمایش او بعد از همه پوشش هایی كه ارائه داده ، با ایران جنگ را شروع كند. بایدن شدیداً باج خواهی می شود و موساد اسناد سوزان زیادی در مورد او و خانواده اش دارد و به همین دلیل به بایدن توصیه می شود که با لابی قدرتمند مخالفت نکند ، این هزینه را می پردازد.
برای این منظور“AIPAC، انجمنی که لابی قدرتمند صهیونیست ها را در آمریکا متحد می کند ، تمام کارت های خود را برای این منظور اداره می کند: ایران را حتی به قیمت استفاده از سلاح هسته ای نابود کرد.

تصادفی نیست که کمی پیش از آنکه کنگره و سنای آمریکا بیانیه سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام و رابرت منندز دموکرات را تأیید کنند ، با تأکید بر این که “اگر اسرائیل مجبور به دفاع از خود شود و (علیه ایران) اقدام کند ، ایالات متحده در کنار آن خواهد بود (و فرمان خواهد داد) از اسرائیل حمایت نظامی و دیپلماتیک کنند. “
این سناریو از قبل موجود است: تحریک حمله جعلی موساد با تلفات در ارتش آمریكا و متعاقباً پاسخ آمریكا كه باعث جنگ خواهد شد ، با ایران ، كه این بار با وجود برخورد به دام ، قادر به عقب نشینی نیست ، در اوایل این ماه توسط ظریف وزیر امور خارجه. دیپلمات پیر و باتجربه ایرانی به واشنگتن درباره احتمال حمله جعلی به نیروهای اشغالگر خود در عراق برای ایجاد “casus belli” اسرائیلی هشدار داد.
با این حال ، ایرانی ها معتقد بودند که این خطر در هفته های آخر دولت ترامپ وجود دارد و به همین دلیل آنها به شبه نظامیان شیعه طرفدار ایران دستور داده بودند که به پایگاه ها و نیروهای آمریکایی حمله نکنند. با این حال ، آنها حیله گری نتانیاهو را که پیش از مذاکره بایدن با ایران برای احتمال بازگشت مجدد آن به پیمان هسته ای ، قصد حیله گری را کم آورده بودند ،

موشکهای ایرانی در سیاه چالهای محافظت شده

از طرف دیگر ، دولت نتانیاهو به دنبال احیای مجدد است طرح قدیمی صهیونیستی اسرائیل بزرگ (Eretz Israel) ، از نیل تا فرات ، ایده مسیحایی الهام گرفته از صهیونیست ها از پیدایش 15:18 ، اولین کتاب تورات ، که می گوید “4000 سال پیش ، عنوان کل زمین ، بین رود نیل در مصر و رود فرات ، به پدرسالار یهود وصیت شد. ابراهیم و بعداً به فرزندانش منتقل شد. بنابراین ، نخبه قدرت متعصبانه رژیم صهیونیستی در اسرائیل می خواهد علیه دولت های شیعه ایران ، عراق و لبنان جنگ بگیرد تا مناطقی را که طبق “کتاب مقدس” به حق مردم یهود هستند تسخیر کند. چشم انداز مسیحایی توسط بخشهای زیادی از افراطی ترین بخشهای فرقه نئو انجیلی ، که شخصیتهایی مانند مایک پمپئو و مایک پنس به آن تعلق دارند ، مشترک است.
این توضیح می دهد طرح اسرائیل برای سرقت کردستان عراقی ، به عنوان اولین گام در دستیابی به پایگاه استراتژیک حمله از ایران به دشمن بزرگ. اسرائیل سالهاست که کردهای پ.ک.ک را در کردستان مسلح و آموزش می دهد ، اسلحه و تجهیزات برای آنها تهیه می کند و اکنون فرصتی را برای جمع آوری پول و ترغیب کردها به اعلام استقلال کردستان از دولت شیعه بغداد ، دشمن اسرائیل می بیند. ترکیه از اقدامات اسرائیل و ایالات متحده در حمایت از كردها نگران و مشكوك است و برای مداخله آماده می شود ، در این صورت یك متحد اضافی برای ایران خواهد بود.

همه چیز برمی گردد و معمای بزرگ خاورمیانه بر اساس برنامه های استراتژیست های ایالات متحده و اسرائیل ، که برای منافع استراتژیک خود آماده یک درگیری بزرگ جدید هستند که باعث شعله ور شدن کل منطقه و درگیر شدن روسیه می شود ، دوباره شروع به شکل گیری و از هم پاشید. ایران و سوریه.
رئیس جمهور پوتین نمی توانست بی حرکت باقی بماند زیرا او به خوبی می داند که اگر ایالات متحده موفق شود ایران را نابود کند ، قدم بعدی حمله به روسیه خواهد بود. ایران یک سنگر خلیج فارس است که به طور غیرمستقیم نیز از روسیه محافظت می کند و سقوط آن پیامدهای استراتژیک منفی زیادی برای مسکو و
علاوه بر این ایران یک توافق نامه همکاری چند ساله با چین دارد که ایران را به عنوان تأمین کننده انرژی خود و کشور مورد سرمایه گذاری بزرگ چین برای جاده جدید بلتون (400 میلیارد دلار بودجه) می داند ، و برای پکن مسیر تأمین انرژی یک مسئله حیاتی با احتمال بسته شدن خلیج فارس است که نتیجه ای اجتناب ناپذیر خواهد بود از جنگ با ایران.

نیروهای اسرائیلی در جولان

همه این عوامل باید در برابر حمله به ایران توصیه کنند ، اما تعصب مسیحی نخبگان صهیونیستی اسرائیل دلیلی نمی بیند: آنها معتقدند که مقصد آنها تحقق رویای Eretz Israel است و مایلند کل جمعیتی را که در آن زندگی می کنند فدا کنند. منطقه

این سرنوشت پاکسازی قومی فلسطینیان را تحت تأثیر قرار داده است ، همانطور که ایلان پاپه ، مورخ اسرائیلی در کتاب “پاکسازی قومی فلسطین” شاهد آن است و این احتمال وجود دارد که طرح مشابه دیگری برای جمعیت ساکن امروز کردستان و فرات محفوظ باشد. فضا را برای “استعمارگران” و طرفداران جدید نتانیاهو آزاد کنید. آینده ای تاریک برای مردمی که در بین تعصب مسیحی و بنیادگرایی دینی ، تحریک شده توسط نیروهای خارجی گرفتار شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *