[ad_1]

اسرائیل هماهنگی را با کشورهای حاشیه خلیج فارس ترتیب می دهد … اما ایران توانایی های خارق العاده ای را ایجاد کرده است

منبع: المیادین

کارشناسان ، اخیراً رئیس سابق شورای امنیت ملی اسرائیل ، جزیره جورا ، احتمال حمله اسرائیل به ایران و دشواری این سناریو را به دلیل توسعه دوم در توانایی های آن زیر سال بردند.

علی رغم نگرانی های داخلی اسرائیل ، به ویژه مسائل کلی انتخابات برای کنست و بیماری همه گیر تاج ، پرونده هسته ای ایران کاملاً در دستور کار اسرائیل باقی مانده است ، از جنبه های مختلف و به همین منظور در اسرائیل اعلام شد که جلسه کابینه امور سیاسی و امنیتی که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود ، به یکشنبه آینده موکول شده است. این در دستور کار است “تهدید هسته ای” و سیاست دولت جدید ایالات متحده در مورد پرونده هسته ای ایران ، با توجه به گزارش های ایران درباره افزایش سقف غنی سازی اورانیوم ، با اشاره به اینکه این جلسه اولین جلسه آن است ، حدود دو ماه پیش.

نتانیاهو با امیران امارات و بارهین و ترامپ

نتانیاهو برای هماهنگی علیه ایران در امارات است

اسرائیل هایوم ، منبع نزدیک به بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر ، گفت که نگرانی های عمده ای در مورد “تحریکات” با افزایش سقف غنی سازی اورانیوم در ایران وجود دارد ، اما همچنین به دلیل پیام های فزاینده دولت بایدن در مورد این هدف. لغو تحریم ها علیه ایران و بازگشت به توافق هسته ای ، و روزنامه پیش بینی کرده است که جلسه کابینه یکشنبه آینده به عنوان اولین پرونده به این موضوعات رسیدگی خواهد کرد.

در همین حال، نتانیاهو تایید کرده است که قصد دارد هفته آینده از ابوظبی و بحرین دیدار کند، در یک بازدید کوتاه که ساعتها ادامه خواهد داشت. به گفته اسرائیل خیام ، نتانیاهو با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و حمد بن عیسی آل خلیفه ، پادشاه بحرین دیدار می کند و نتانیاهو موضع خود را در مورد مسئله ایران هماهنگ می کند تا خط مشترکی را به دولت ایالات متحده ارائه دهد.

در همین رابطه ، یووال اشتاینیتز ، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی روز سه شنبه گفت که ایران حدود شش ماه فرصت دارد تا مواد شکاف پذیر مورد نیاز سلاح هسته ای را تولید کند.

وی در مصاحبه با رادیو کان افزود: “تا آنجا که به غنی سازی مربوط می شود ، در صورت انجام هر کاری که لازم باشد می توانند ظرف مدت شش ماه به مقدار کافی برسند و در مورد سلاح های هسته ای مدت زمان آن حدود یک یا دو سال است. ” با اشاره به اینکه دولت ترامپ “آسیب جدی به پروژه ایران وارد کرده است”. هسته ای “.

کنایه از ارزیابی های اسرائیل به نقل از اشتاینیتز ، شخصیت نزدیک به نتانیاهو که پیشتر پرونده هسته ای ایران را به سفارش خود نتانیاهو پیگیری کرده بود ، نه تنها با ارزیابی های اعلام شده توسط وزیر خارجه جدید ، آنتونی ، مخالف است. Blinken ، اما این این مدت را طولانی می کند ، علیرغم این واقعیت که سیاست اسرائیل که مدتهاست تثبیت شده است ، سعی دارد برای مدتی در مورد تهدید علیه برنامه هسته ای ایران اغراق کرده و به ویژه از آن برای فشار بیشتر آمریکا بر ایران برای اعمال تحریم های بیشتر استفاده کند.

شاید توضیح این تناقض در این واقعیت نهفته باشد که برنامه کوتاه برنامه هسته ای ایران ، در مراحل مختلف آن ، به نفع سرعت بازگشت به توافق هسته ای با ایران را که اسرائیل می خواهد ، در حالی که افزایش زمان به نفع هرگونه فشار آمریکایی ها برای گزینه ای برای مذاکره و بازگشت سریع به توافق به جای حمله به ایران است.

موشک های ایرانی در سنگرهای زیرزمینی

ایرانی ها در سال های اخیر مهارت های باورنکردنی را کسب کرده اند
کارشناسان دیگر ، اخیراً رئیس سابق شورای امنیت ملی ، سردار ذخیره ، جزیره جورا ، آنها احتمال حمله اسرائیل به ایران و دشواری این سناریو به دلیل توسعه توانایی های دفاعی و تهاجمی ایران را زیر سوال بردند.

آیلند در مصاحبه با کانال کان گفت که خواندن واقعیت امروز نشان می دهد حمله اسرائیل به ایران ممکن به نظر نمی رسد. همانطور که بعید است ایران مستقیماً به اسرائیل حمله کند با یک حمله گسترده که دو طرف را به سمت رویارویی مستقیم می کشاند ، زیرا ایرانیان و آمریکایی ها نیز می خواهند مذاکرات را از سر بگیرند و به گفته آیلند ، این رویکرد مذاکرات به طور طبیعی “اسرائیل را از یک طرف و ایرانیان را از سوی دیگر محدود می کند”.

آیلند به آنچه در مورد گزینه نظامی اسرائیل علیه ایران گفته شد ، اشاره کرد و اذعان کرد که این مسئله می تواند دوباره مطرح شود ، همانطور که در سال 2012 پیشنهاد شد ، اما تأکید کرد که این پیشنهاد “در چشم انداز استراتژیک قرار می گیرد” ، “ارتش اسرائیل باید همیشه آماده رویارویی با هر سناریویی باشد ، اما بین آمادگی برای فعال سازی نبرد در عرض 24 ساعت و آمادگی عمومی که می تواند طی دو ماه فعال شود تفاوت وجود دارد.”

در این زمینه ، جزیره هشدار داد که “اگر اسرائیل هشدار بسیار بالایی بخواهد که بتواند ظرف دو یا سه روز فعال شود و بتواند از عهده نیازهای پیچیده تر از 8 سال پیش برآید ، باید در نظر داشت که تاسیسات ایرانی بیش از هر زمان دیگری محافظت و تقویت می شوند. و سیستم های دفاعی آنها خوب است و این نیاز به آموزش گسترده دارد و به نظر می رسد که این تجارت هزینه های مستقیم دارد و بخشی از هزینه های آن حمله نیست بلکه دفاع است.

ایرانی ها در سال های اخیر توانایی های باورنکردنی از جمله توانایی حمله را ایجاد کرده اند و پوشاندن اسرائیل با موشک های کروز بسیار دشوار است. منبع:

منبع: المیادین

ترجمه: فادی حداد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *