[ad_1]

ده ها تظاهرات در روسیه علیه دولت استبدادی ولادیمیر پوتین و همبستگی با الکسی ناوالنی مخالف برگزار می شود. دستگیر شد یکشنبه گذشته او از آلمان بازگشت ، جایی که در ماه های اخیر به دلیل مسمومیت به دستور وی تحت درمان قرار گرفته بود – و دوم بسیاری از بازسازی – از سرویس های امنیتی روسیه. این تظاهرات که در بیش از 60 شهر برگزار شده بود ، توسط دولت مجاز نبود و عمدتاً در شبکه های اجتماعی تبلیغ می شد. از صبح زود پلیس با خشونت تظاهرات را سرکوب کرد. OVD Info ، سایتی است که بازداشت ها را هنگام تظاهرات مخالفان کنترل می کند ، صحبت می کند از 1614 بازداشت در سراسر کشور

یکی از مهمترین تظاهرات در میدان پوشکین مسکو ، نه چندان دور از مقر دولت ، ساختمان کرملین ، برگزار شد. برای چندین ساعت ، هزاران نفر از تظاهرکنندگان در تلاش بودند تا میدان را اشغال کنند: با این حال ، پلیس برای جلوگیری از فعالیت سازمان یافته ، بسیاری را متهم و دستگیر کرد. برخی از معترضین با گلوله های برفی پلیس پاسخ دادند.

طبق برآورد از رویترز حداقل 40،000 نفر در تظاهرات مسکو شرکت کردند: تعداد بسیار زیادی در کشوری که مخالفان سیاسی به طور سیستماتیک دستگیر و مورد خشونت قرار می گیرند. تظاهرات گسترده ای در سایر شهرهای مهم روسیه مانند سن پترزبورگ و نووسیبیرسک با سرکوب مشابه پلیس برگزار شد. جوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، محکوم کرد معترضین و چند روزنامه مستقل گزارش دادند: “دستگیری های گسترده ، استفاده نامتناسب از زور و اخلال در شبکه اینترنت و تلفن”.

به گزارش خبرنگار بار مالی در مسکو ، مکس سدون ، تظاهرات در “شهرهای خواب آلود و روستایی که تظاهرات سیاسی غیر مجاز تقریباً هرگز دیده نمی شود” نیز در حال انجام است. در برخی موارد ، حوادث در شرایط بسیار سخت آب و هوایی اتفاق می افتد: در روسیه زمستان است و در بعضی مناطق دما به ده درجه زیر صفر می رسد.

برای روزها ، مقامات روسی سعی کردند مانع شرکت بسیاری از مردم در تظاهرات روز شنبه شوند: آنها دستگیر شده بودند چندین همکار ناوالنی، به خانه های فعالان و روزنامه نگاران دلسوز مخالفان وارد شد ، به عنوان مثال در معرض خطر شبکه های اجتماعی با جریمه های زیاد برای توزیع احتمالی محتوا که افراد خردسال را به شرکت در اعتراضات ترغیب می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *