[ad_1]

از جانب مارتا سرافینی

به گفته منابع محلی CNN ، یک راکت به ساختمان نزدیک فرودگاه در پایتخت افغانستان شلیک شد که روز یکشنبه افراد بی گناه را هدف قرار داد. در میان آنها همچنین شش کودک خردسال و مترجم سابق نیروهای آمریکایی منتظر ویزا هستند

زمرای (40 سال) با نصیر (30 سال) ، ضمیر (20 سال) ، فیصل (10 سال) ، فرزاد (9 سال) ، آرمین (4 سال) ، بنیامین (3 سال) ، آیات و سومایا (2 سال) ، مالیکا (2 سال)

ده کشته از جمله شش کودک که دو نفر از آنها تنها دو سال دارند. اسامی منقضی می شود قربانیان حمله آمریکا بعد از ظهر یکشنبه در کابل روبروی ساختمانی در نزدیکی فرودگاه کابل در ولسوالی خواجه بغرا ، در هنگام برخاستن آخرین پروازهای تخلیه نیروهای نظامی خارجی فیلمبرداری شده است.

عملیاتی که طبق نیت و در اولین اعلامیه های پنتاگون ، قرار بود به خنثی سازی آن کمک کند. حمله جدید ISKP علیه عقب نشینی نیروهای آمریکایی پنتاگون با تأکید بر این که معتقد است “هدف مورد اصابت قرار گرفته است” گفت: “نیروهای آمریکایی حمله ای دفاع شخصی به خودرویی در کابل انجام داده و تهدید قریب الوقوع داعش در فرودگاه را از بین بردند.” دفاع ایالات متحده از “انفجارهای ثانویه قابل توجه در خودرو” صحبت می کند ، اثبات وجود “مقدار قابل توجهی مواد منفجره”. اما نسخه با شهادت بازماندگان و بستگان قربانیان مطابقت ندارد. “ما داعش یا داعش نیستیم و این خانه ای خانوادگی بود که برادران من و خانواده های آنها در آن زندگی می کردند.”یکی از آنها با گریه گفت: Cnn


به گفته احد ، یکی از همسایه ها ، سپس “همه ساکنان محله سعی کردند کمک کنند و برای خاموش کردن آتش آب آوردند و من دیدم که 5 یا 6 نفر کشته شده اند: پدر خانواده و یک پسر دیگر و آنها دو نفر بودند. فرزندان. آنها مرده بودند. آنها قطعه قطعه شده بودند. دو زخمی نیز وجود داشت. کلماتی که مطابق آن چیزی است که رسانه های افغانستان گزارش داده اند و اظهارات طالبان بلافاصله پس از غرش ، که از دو انفجار جداگانه صحبت می کند. بنابراین شواهد تأیید می کند که حمله آمریکا به مخفیگاه Iskp یا حداقل نه تنها آن نرسید.


جزئیات دیگر توسط یک خبرنگار محلی ارائه شد که بلافاصله پس از حمله هوایی از محل بازدید کرد. همانطور که خودش گزارش می دهد Cnn ، نزدیکان قربانیان وی از دو اتومبیل پارک شده ، یکی از آنها شامل یکی از پدران و سه پسر وی بود ، خبر دادند که هنگام آماده شدن برای ملاقات مجدد با خانواده های خود کشته شدند. نسخه نیز توسط واشنگتن پست که در مورد “یک ضربه واحد به خانواده بزرگ هنگام پیاده شدن از اتومبیل در مسیر متوسط ​​خود” می نویسد. “به گفته مسلم شیرزاد ، مجری و محقق سابق Tolo News در دانشگاه وست مینستر ، یکی از قربانیان ، نصیر ، اهل کاپیسا ، به مدت 6 سال مترجم و مترجم نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها بود و سپس افسر دولت غنا بود. او قرار بود در 30 آگوست ازدواج کند. شیرزاد در توییتر خود نوشت و همچنین نامه درخواست ویزا از ناصیر و عکسهای برخی دیگر از قربانیان را ارسال کرد.

و تا زمانی که بحث بر سر روشهای خروج ارتش آمریکا ادامه پیدا نکند ، همچنین متهم به تیراندازی به سمت جمعیت در پی حمله روز پنجشنبه گذشته به دروازه عبی فرودگاه شددر همین حال ، واشنگتن گفت که تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده است. بیل اوربان ، سخنگوی Centcom می گوید: “ما از گزارش های تلفات غیرنظامیان در پی حمله ما به یک خودرو در کابل مطلع هستیم.” اوربان ادامه داد: “ما می دانیم که انفجارهای پی در پی به دلیل تخریب خودرو رخ داده است ، که نشان دهنده مقدار زیادی مواد منفجره است که می تواند تلفات دیگری را به دنبال داشته باشد.” در حال بررسی بیشتر هستیم. ما از هرگونه تلفات احتمالی جان بیگناهان بسیار ناراحت خواهیم شد. وی افزود: “خسارت های همراه ، که اگر تأیید شود ، مطمئناً اولین مورد از آغاز حضور نظامی ایالات متحده در 2001 ، تا به امروز ، روزی که آخرین سربازان از افغانستان خارج می شوند ، نخواهد بود.

30 آگوست 2021 (تغییر 30 آگوست 2021 | 15:36)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *