[ad_1]

تاریخ انتشار 1 فوریه 2021 در ساعت 7:46 بعد از ظهر
افغانستان آسیا

پنج نفر کشته شدند در یک سری حملات در کمتر از 24 ساعت حوادث هدفمند و انفرادی در کابل رخ داد. در همین حال ، طالبان می گویند اگر نیروهای خارجی تا ماه مه 2021 عقب نشینی نکنند ، “به دفاع از کشور” ادامه می دهند.

اولین حمله به کابل در شب 31 ژانویه در منطقه افشار ، در PD5 کابل رخ داد. پلیس تأیید کرد که حداقل دو محافظ یوسف نورستانی رئیس انتخابات پیشین افغانستان کشته شده اند. عصر همان روز ، دو تن از ساکنان پکتیا در منطقه شهرک آمنیات ، پایتخت ، PD12 جان باختند. در همین حال ، صبح روز اول فوریه ، یک عضو بخش امنیت ملی در حمله گروهی از افراد مسلح ، که در PD PD کابل بود نیز کشته شد. سرانجام این انفجار به یک خودروی حامل حسین نبی زادا ، رئیس کابینه وزیر صلح دولت برخورد کرد. طبق گفته پلیس ، این مرد از این حمله جان سالم به در برد و هیچ کس زخمی نشد. “اوضاع در کابل بدتر شده است. نیروهای امنیتی هوشیار نیستند. ” “تعداد کشته شدگان افزایش یافته است. دولت نمی تواند اوضاع را کنترل کند. هر کس در مورد منافع خود فکر می کند ، “افزود رشاد ، یکی دیگر از ساکنان کابل.

هیئت اتحادیه اروپا و نمایندگی های دیپلماتیک در افغانستان که در مورد تشدید خشونت در پایتخت صحبت می کرد ، در تاریخ 31 ژانویه بیانیه مشترکی را در محکومیت قتل ها و آدم ربایی های هدفمند که در این کشور ادامه دارد ، محکوم کرد. نمایندگان اتحادیه اروپا و استرالیا ، کانادا ، جمهوری چک ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، اسپانیا ، سوئد ، انگلستان و ایالات متحده و همچنین نماینده عالی ناتو در افغانستان خواستار پایان دادن به کشتار ، خشونت ، آدم ربایی و آدم ربایی. تخریب زیرساخت های حیاتی که به طور مستقیم به مردم افغانستان آسیب می رساند. سفیر ژاپن در کابل تاکاشی اوکادا نیز به گروه همخوانی پیوست و گفت حملات تروریستی باید متوقف شود.

در همین حال ، خبرگزاری رویترز، در تاریخ 31 ژانویه ، از مکالمه با سخنگوی طالبان گزارش داد که گفته است اگر نیروهای خارجی پس از مه 2021 ، تاریخ تعیین شده برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی ، در افغانستان بمانند ، گروه مبارز اسلام گرا “به دفاع از کشور” ادامه می دهد. توسط دولت سابق آمریكا و طالبان در دوحه ، قطر ، در تاریخ 29 فوریه سال 2020. با اشاره به چهار مقام ارشد ناتو ، رویترز گزارش داد كه نیروهای بین المللی قصد دارند پس از مهلت مه در افغانستان بمانند. در پاسخ ، مقامات طالبان اتحادیه اروپا گفتند که در صورت عدم رعایت توافق نامه ایالات متحده و طالبان ، این گروه به دفاع از “ارزش ها ، خاک ، کشور و حقوق آن” ادامه خواهد داد.

همانطور که تاریخ نشان داده است: “اگر کسی توافق دوحه را نادیده بگیرد و بهانه هایی برای ادامه جنگ و طولانی شدن اشغالگری بدنبال آن باشد ، ملت مجاهد در افغانستان می تواند مانند همیشه با جسارت از ارزش ها ، خاک ، کشور و حقوق خود دفاع کند.” به رویترز گفت. از طرف خود ، اوانا لونگسكو سخنگوی ناتو گفت كه هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است. وزیران دفاع اتحاد در نشست 17 تا 18 فوریه بر افغانستان تمرکز خواهند کرد. » در همین حال ، ناتو بار دیگر بر حمایت خود از روند صلح در افغانستان برای اطمینان از ثبات تأکید کرد و گفت که این کشور دیگر پناهگاه امن تروریست ها نیست. “ما همچنان از همه کشورها می خواهیم که از این فرصت تاریخی استفاده کنند. طالبان باید به تعهدات خود احترام بگذارند و روابط خود را با گروه های تروریستی قطع کنند ، خشونت را کاهش دهند و در مذاکرات معنادار شرکت کنند. سخنگوی ناتو افزود: “خشونت طالبان همچنان روند صلح را تضعیف می کند و باید متوقف شود.”

اعلامیه پنتاگون مبنی بر اینکه دولت فعلی ایالات متحده قصد ندارد تا ماه مه 2021 ، همانطور که در توافق نامه دوحه با طالبان پیش بینی شده است ، نیروهای خود را از افغانستان خارج کند ، از 28 ژانویه به دلیل عدم رعایت مفاد توافق نامه اعلام شده است. در پاسخ ، شبه نظامیان افغان واشنگتن را به نقض حقوق بشر متهم کردند. دولت جدید ایالات متحده باید با این شرایط حساس مقابله کند. در اوایل 20 ژانویه ، وزیر خارجه رئیس جمهور بایدن ، آنتونی بلینکن ، گفت که معامله با طالبان قبل از تصمیم گیری بررسی خواهد شد. در 25 ژانویه ، اشرف غنی ، رئیس جمهور افغانستان گفت که فصل جدیدی در روابط بین کابل و واشنگتن با روی کار آمدن دولت جو بایدن فصل جدیدی گشوده شده است. آینده توافق بین ایالات متحده و طالبان در این زمینه چه خواهد بود ، باید منتظر ماند.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از تحریریه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.