[ad_1]

تاریخ انتشار 27 ژانویه 2021 در ساعت 2:01 بعد از ظهر
افغانستان آمریکا و کانادا

آنها در 27 ژانویه در کابل اتفاق افتادند 3 انفجار در مکان های جداگانه. در همین حال ، رئیس جمهور ایالات متحده و دبیرکل ناتو در مورد مبارزه با تروریسم بین المللی در افغانستان و عراق بحث و تبادل نظر کردند.

پلیس تأیید کرد که به دلیل انفجار مین مغناطیسی که حدود ساعت 8:04 صبح به وقت محلی رخ داد ، 2 افسر در منطقه معروف به Despechari ، در P15 کابل زخمی شدند. یک منبع دیگر ادعا می کند که دو افسر پلیس دیگر در منطقه معروف به سلیم کاروان در PD12 پایتخت افغانستان کشته شده اند و یک وسیله نقلیه پلیس را هدف قرار داده اند که منجر به کشته شدن دو افسر پلیس و زخمی شدن دو نفر دیگر شده است. پلیس خبر را تأیید نکرده است.

سومین انفجار در اواخر بعدازظهر در منطقه شهر نو کابل گزارش شد و پلیس اعلام کرد که هیچ تلفاتی نداشته است. هیچ گروهی از جمله طالبان مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفت. روز قبل ، 26 ژانویه ، انفجار مین مغناطیسی منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر در یک وسیله نقلیه غیرنظامی ، همچنین در کابل شد.

همچنین در 26 ژانویه ، دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، با رئیس جمهور ایالات متحده صحبت می کند، جو بایدن ، در مورد “طیف وسیعی از چالش های متحدان ناتو در مبارزه با تروریسم بین المللی ، از جمله در افغانستان و عراق”. ناتو از توجه رئیس جمهور بایدن به بازسازی اتحاد استقبال کرد و خاطرنشان کرد که اتحاد جایی است که اروپایی ها و آمریکایی ها با یکدیگر دیدار می کنند و “می توانند با چالش هایی روبرو شوند که هیچ یک از کشورهای ما به تنهایی نمی توانند از عهده آن برآیند. در بیانیه ای آمده است.

در همین حال ، دولت جدید رئیس جمهور بایدن دوره زلمی خلیل زاد را به عنوان نماینده ویژه ایالات متحده در آشتی افغانستان به مدت نامحدود تمدید کرد. منابع آمریکایی افزودند که بایدن بررسی توافقنامه صلح آمریكا و طالبان بین دو كشور را كه در تاریخ 29 فوریه سال 2020 در دوحه امضا شد ، با استناد به ضمائم این توافق نامه كه برخی از آنها در افكار عمومی افشا نمی شود ، آغاز كرده است. . به گفته منابع ، ارزیابی طی سه هفته به پایان می رسد. بهادور امینیان سفیر ایران در کابل درباره سیاست آمریکا در افغانستان اظهار نظر کرد ، وی گفت: “ما معتقدیم که سیاست آمریکا بسیار اشتباه بوده است ، در ماه های اخیر آنها امتیازات زیادی را به طالبان داده اند تا شخصاً به اهداف خود برسند.”

اظهار نظر نماینده ایران در همان روز بود که ملا عبدالغنی برادر ، معاون رهبر طالبان ، به همراه هیاتی برای گفتگو در مورد روند صلح افغانستان به ایران سفر کرد. این خبر در تاریخ 26 ژانویه توسط روزنامه محلی اعلام شد اخبار طلوعبه نقل از محمد نعیم سخنگوی طالبان. به گفته این منبع ، این هیئت در مورد روابط دو کشور ، وضعیت پناهجویان افغان در ایران و تحولات امنیتی در افغانستان و منطقه با مقامات ایرانی گفتگو خواهد کرد. به نوبه خود ، سفر ملا برادر یک روز پس از آن صورت می گیرد که اشرف غنی ، رئیس جمهور کابل اعلام کرد که “فصل جدید” در روابط ایالات متحده و افغانستان گشوده شده است و واشنگتن کابل را به عنوان یک شریک اصلی می بیند.

در همین حال ، در دوحه ، گفتگوهای مقدماتی بین هیئت دولت کابل و یکی از طالبان برای پایان دادن به درگیری های داخلی که برای مدت بیست سال بر افغانستان تأثیرگذار بود ، جریان دارد. آنها از 12 سپتامبر سال گذشته شروع به کار کردند. به دنبال یک دوره بن بست که هیچ پیشرفت چشمگیری حاصل نشد ، در 2 دسامبر سال 2020 نمایندگان دو کشور به طور رسمی در مورد قوانین رویه ای برای آغاز مذاکرات صلح واقعی توافق کردند و یک دوره مکث را تعیین کردند تا 5 ژانویه ، زمانی که آنها ادامه داشتند. احیا شد با این حال ، از اوایل 11 ژانویه بعدی ، بنظر می رسد بن بست جدیدی در رابطه با توافق در مورد موضوعاتی که باید حل شود ، پدید آمده است.

به ویژه ، در مورد کاهش خشونت در زمین ، دولت کابل خواستار آتش بس در این کشور شده است که یک موضوع اولویت باشد که در گفتگوهای صلح واقعی که هنوز آغاز نشده است ، به آن پرداخته شود ، اما طالبان معتقدند که بحث کاهش خشونت باید فقط زمانی توافق می شود که توافق نامه ای درباره دولت آینده که شامل مبارزان اسلام گرا افغان است ، حاصل شود.

امنیت بین المللی را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده است

ماریا گراشیا روتلیانو

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *