[ad_1]

قهوه بلندثبات شکننده جمهوری آفریقای مرکزی با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تهدید شده است. مسکو که مدتی با بنگویی روابط نزدیک داشته است ، 300 نفر را به این کشور اعزام کرده است.

صلح ناخوشایند

به نظر می رسد توافق صلح متزلزل بین جناح های مختلفی که برای قدرت در جمهوری آفریقای مرکزی می جنگند به پایان رسیده است. به جز Bozizé از کشیدن از کاندیداها برای انتخابات ریاست جمهوری دسامبر گذشته این امر باعث درگیری مجدد درگیری بین گروه های شورشی حمایت کننده از وی و دولت مرکزی شد. واقعاً مقامات بانگی هیچ کنترلی بر کل قلمرو ملی ندارند، تا حد زیادی تحت سلطه رهبران نظامی محلی قرار دارد.
در پاسخ به بحران جدی مداوم در مسکو ، که طی سالهای اخیر با جمهوری آفریقای مرکزی رابطه برقرار کرده است ، توافق کرد 300 نفر بفرستد، افزایش قابل توجهی در تعداد عوامل روسی در این کشور.
به گفته میخائیل بوگدانف ، معاون وزیر امور خارجه، مردان واقع در بانگی آنها در درگیری ها شرکت نخواهند کرد و آنها مربیان نظامی خواهند بود که نه به ارتش منظم و نه به نیروهای ویژه تعلق ندارند. در غیر این صورت، سخنگوی دولت جمهوری آفریقای مرکزی گفت که فدراسیون روسیه صدها نیرو و حتی سلاح های سنگین را برای حمایت از مقامات می فرستد.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 1 – یکی از مراکز رای دهی در بانگی، 27 دسامبر 2020

استراتژی های نفوذ

عملیات نظامی ایجاد شده توسط مسکو این بخشی از استراتژی گسترده کرملین برای نفوذ به قاره آفریقا خواهد بود طی چندین سال گذشته. علاوه بر این مدت هاست که جمهوری آفریقای مرکزی وارد مدار روسیه شده است. این کشور از نظر منابع معدنی به ویژه الماس بسیار غنی است و مسکو دریغ نکرد که جای خالی فرانسه را پر کند، پس از اعلام کامل ماموریت بازنشسته می شود بر حفظ صلح در سال 2016. به یاد داشته باشید ملت آفریقا قربانی یک جنگ داخلی شدید شد که پس از فرسودگی Bozize در سال 2012 آغاز شد و در زمان جنگهای فرانسه برای خروج از آن جنگ هنوز پایان نیافته بود.
بنابراین ، در فوریه 2017. رئیس آفریقای مرکزی توادرا رسماً از روسیه درخواست کمک کرد. ارتش زیر صحرای کشور برای مقابله موثر با اقدامات شبه نظامیان شورشی بسیار ضعیف بود ، چه رسد به اینکه تحت تحریم تسلیحاتی تحمیل شده توسط سازمان ملل متحد قرار گیرد. از سازمان ملل متحد تخفیف می گیرد ، مسکو شروع به ارسال اسلحه و مربیان نظامی کرد در جمهوری آفریقای مرکزی. علاوه بر این ، کرملین ارسال کرد مجریان از شرکت معروف واگنر و سرویسهای امنیتی تازه تأسیس Sewa در کشور. طبق برآورد ازهوش ایالات متحده آمریکا ، بانگی میزبان 400 مزدور از روسیه خواهد بود. وظیفه این افراد حفاظت از زیرساختهای مهم و اعضای دولت و در عین حال مراقبت از آموزش نیروهای امنیتی آفریقای میانه خواهد بود.
در سال 2018 توادرا او نامزد می کند افسر سابق FSB به عنوان رئیس شورای امنیت ملی، والری زاخاروف ، در حالی که در همان دوره مردان از Seva شروع به مراقبت از امنیت شخصی رئیس جمهور کردند.
شرکت خصوصی نظامی گره خورده خواهد شد یکی از نزدیکترین کارآفرینان ولادیمیر پوتین: یوجین پریگوژین. همچنین گفته می شود که وی با شرکتی فعال در بخش معدن به نام Lobaye مرتبط است. طبق شورای امنیت سازمان ملل، در سال 2018 لوبای نقشی اساسی در دستیابی به توافق صلح بین دولت و جناح های مختلف شورشی بازی می کند. در حقیقت ، این شرکت هزینه سفر به سودان ، محل انتخاب شده برای گفتگوهای طرف های درگیر ، با برخی از فرماندهان آفریقای میانه را كه به گروه سلكا وابسته بودند ، پرداخت خواهد كرد. ناگفته نماند روند صلح به ابتکار عمل و تشکر از کمک قاطع مسکو آغاز شد.
به هر حال لوبی قراردادهای زیادی دریافت کرده است برای بهره برداری از منابع معدنی جمهوری آفریقای مرکزی ، در آنچه به نظر می رسد کمک مالی است که Tuadera در ازای کمک از کرملین پرداخت کرده است. اگر شرکت Prigožin در مناطق تحت کنترل فرماندهان به تجارت قانونی الماس بپردازد مزدوران روسی این تجارت سودآور را اداره می کنند. در مناطقی که به طور غیرقانونی الماس قاچاق می شود ، حضور مجریان اغلب با قاچاق گوهر در ارتباط است.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 2 – مزدور روسی ، سرباز سازمان ملل و عضو گارد ریاست جمهوری در حال دفاع از یک مرکز رای دهی، 27 دسامبر 2020

قدرت نرم مسکو

نفوذ روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی فقط نظامی-اقتصادی نیست. مطابق کامل با دستورالعمل جدید استراتژیک کرملین ، مسکو نیز بهره برداری می کند قدرت نرم تا نفوذ خود را بر جمعیت افزایش دهد. در فیسبوک صفحات متعددی در حمایت از حضور روسیه در این کشور ظاهر شد و خیابانهای بانگی با پوسترهای همکاری بین کشورها پوشانده شده بود. این همکاری همچنین توسط رسانه های سنتی ، که بودجه قابل توجهی از روسیه دریافت کرده اند ، پشتیبانی می شود. Lobaye حامی بسیاری از مسابقات ورزشی و مسابقه Miss Miss Central Africa است. دلپذیر کاریکاتور که همکاری بین مسکو و بانگی را تحسین می کند بسیار محبوب شده است ، و روس ها نیز رادیویی ایجاد کرده اند که منطقه وسیع تری از دولت رسمی را پوشش می دهد.

ریکاردو آلگری

تصویر از جورونو تحت تحت مجوز است CC BY-NC-SA

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *