[ad_1]

ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا روی پیوند ارسال شده در پیام ارسال شده کلیک کنید

ماریا ادبار ، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز با توجه به رابطه با کریستینا تیمانوفسکایا ، دونده سرعت المپیک بلاروس ، گفت که دولت آلمان از مقامات بلاروس می خواهد به حقوق و آزادی شهروندان خود از جمله ورزشکاران احترام بگذارند.

“ما مرتباً رفتار آنها را در قبال جامعه مدنی محکوم می کنیم. آزار و اذیت رسانه های مستقل و جامعه مدنی ، که مطمئناً ورزشکاران را نیز شامل می شود ، به شدت محکوم می کنیم. ما دائماً از مقامات بلاروس می خواهیم به حقوق اساسی دموکراتیک ، از جمله آزادی اندیشه و آزادی احترام بگذارند. مطبوعات. برای همه شهروندان بلاروس ، از جمله ورزشکاران ، “ادبار در یک کنفرانس خبری گفت.

متعاقباً مارسین پرژیداچ ، معاون وزیر خارجه لهستان گفت که تیمانوفسکا ویزای بشردوستانه لهستان را دریافت کرده است.

“کریستینا تیمانوفسکایا ، ورزشکار بلاروس ، در حال حاضر با دیپلمات های لهستانی در توکیو در تماس مستقیم است. ویزای بشردوستانه دریافت کرد. لهستان تمام تلاش خود را برای کمک به او در ادامه فعالیت ورزشی خود انجام خواهد داد. لهستان همیشه مترادف همبستگی است.” توییتر.

آناتولی کوتوف ، نماینده اپوزیسیون بلاروس ، گفت تیمانوفسکایا اواخر این هفته وارد لهستان می شود.

در همان روز ، مقامات ژاپنی به جمهوری چک تأیید کردند که کریستینا تیمانوفسکایا ، دونده سرعت المپیک بلاروس ، پیشنهاد پناهندگی پراگ را دریافت کرده است.

روز یکشنبه ، این ورزشکار ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که در آن می گفت مقامات بلاروس در تلاش هستند تا او را “به زور” به وطن خود بازگردانند. وی خواستار مداخله کمیته بین المللی المپیک شد. کمیته ملی المپیک بلاروس اعلام کرد که کادر فنی تیم دو و میدانی بلاروس تصمیم گرفته است تا دونده دوومیدانی را به دلیل “وضعیت روحی و روانی” خود به خانه بفرستد.

تیمانوفسایا خود از کمیته المپیک بلاروس حمایت کرده بود و تصمیم گرفت او را به وطن خود بازگرداند زیرا در اینستاگرام شکایت داشت که پس از اعلام برخی از اعضای تیم بلاروس به دلیل عدم وجود دوپینگ ، برای شرکت در مسابقات 4×400 متر ثبت نام کرده است. آزمایشات

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *