[ad_1]

از جانب: http://reteitalianaism.it/reteism/index.php/2021/01/16/trasferimento-dellambasciata-degli-stati-uniti-un-gerusalem-e-stato-uno-scherzo/

16 ژانویه 2021 | ایوان ریدلی

https://www.middleeastmonitor.com/20210116- سفارت-آمریکا-بود-به-جیراسم-در-واقعیت- یک-هوس / حرکت کرد /

اندونزیایی ها در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس متحد شدند [Anton Raharjo / Agenzia Anadolu]

هنگامی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور رسوا ، رئیس جمهور رسوا روز چهارشنبه کاخ سفید را برای همیشه ترک می کند ، برای فلسطینیان آهی راحتی می کشد ، زیرا هیچ کشوری از سیاست خارجی این شخص در آمریکا آسیب بیشتری ندیده است.

آیا ممکن است برخی از احمقانه ترین اظهارات ترامپ مانند به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت کشور صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به این شهر مقدس ، شوخی های پیچیده ای بیش نباشد؟

به جای اینکه ترامپ را به قول خودش در نظر بگیریم – به نظر می رسد انجام این کار منطقی است! – من واقعیت سفارت را بررسی کردم.
در زمان نگارش این مقاله ، وزارت امور خارجه آمریکا تحت نظر مایک پمپئو ، وفادار به ترامپ ، هنوز مناقصه یا حتی بودجه ای برای پروژه سفارت منتشر نکرده است ، چه رسد به اینکه طرح مناسبی برای چه کاری پیدا کند. این ساختمان بدون شک ساختاری پرمدعا و متشکل خواهد بود.

یکی دیگر از ناسازگاران سیاسی بنیامین نتانیاهو رهبر اسرائیل است که دادگاه وی به جرم کلاهبرداری و سایر اتهامات بار دیگر به تعویق افتاد. مانند ترامپ ، واقعیت برای او ناشناخته است.
روزی که استیضاح رئیس جمهور معترض آمریکا برای دومین بار انجام شد ، نتانیاهو با صدای بلند و با افتخار اعلام کرد که قطعه ای از زمین گرانقدر اورشلیم را به ساختمان سفارت آمریکا تحویل می دهد. وقت آن بود که به نفع شخصی که نخست وزیر اسرائیل “بهترین دوستی که اسرائیل تاکنون داشته” به کاخ سفید برگرداند.

تصمیم ممنوعیت استفاده از ترامپ از شبکه های اجتماعی ، از جمله توییتر مورد علاقه وی ، ما را از مطالعه در مورد این “هدیه از BIBI” به سبک معمول “تمام کلاه” نجات داد.

در اوایل این هفته ، کمیته برنامه ریزی شهرداری اورشلیم تلاش کرد تا برنامه ریزی حداقل دو مجتمع سفارت ایالات متحده را تصویب کند. آنچه گفته نشد این بود که وزارت امور خارجه ایالات متحده قبلاً هر دو سایت را به عنوان نامناسب رد کرده بود. آنها به راحتی برای پذیرش 1000 کارمند و کارمند دیپلماتیک که در سفارت تل آویو کار می کنند بسیار کوچک هستند.

بنابراین حقیقت در مورد سفارت آمریکا در قدس چیست و اظهارات ترامپ در این باره چقدر جدی است؟ واقعا شوخی بود؟ تلاش برای اثبات واقعیت ها کمی شبیه تلاش برای چسباندن ژله به دیوار بود … دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک ، شاید یک رویای دیگر ترامپ که هنوز محقق نشده است.

کمیته برنامه ریزی که به طور عجیبی با کمتر از 24 ساعت اطلاع به طور مخفیانه می نشست ، توسعه یک مجتمع در اورشلیم غربی را تصویب کرد ، اما هنوز خیلی کوچک است. همین جلسه محرمانه چراغ سبز طرح یک مجموعه 65000 فوت مربعی در جاده هبرون در محله تالپیوت را روشن کرد. این منطقه در سال 1948 در مرزهای بیت المقدس غربی و اسرائیل قرار دارد و منظره چشم انداز بی نظیری از شهر قدیمی و تپه های اطراف آن را ارائه می دهد.

برای جزئیات بیشتر با وزارت امور خارجه ایالات متحده تماس گرفتم ، اما در زمان نوشتن این مقاله هنوز منتظر جواب کامل هستم. به صادقانه بگویم ، با این حال ، اکثر رسانه های دولت ترامپ عقب نشینی کرده اند یا مرخصی گرفته اند. در همین حال ، دفتر نتانیاهو از پاسخگویی به سوالات رسانه ای مبنی بر اینکه “هدیه سخاوتمندانه” او به ترامپ در آستانه عزیمت ، چیزی جز نمایشگرایی برای هیچ چیز نبود ، خودداری کرد. در واقع ، کمی شبیه “ارتفاعات ترامپ”.

یاد آوردن؟ همه ما شاهد اجرای تئاتر در مارس 2019 بودیم ، زمانی که دولت اسرائیل مراسمی را با هدایت رسانه ها در بلندی های اشغال شده جولان سوریه برای رونمایی از رامات ترامپ برگزار کرد. “ارتفاعات ترامپ” این روزها کاملا ناامید کننده به نظر می رسد. به من گفته اند که کتیبه های روکش طلا درخشش خود را از دست داده اند و برخی از نامه های وی به دلیل شکست پرچم های ایالات متحده و اسرائیل به سرقت رفته یا از بین رفته است.

اسرائیل در طول جنگ شش روزه در سال 1967 بلندی های جولان را از سوریه فتح کرد و در سال 1981 قلمرو را ضمیمه کرد. بیشتر جامعه بین المللی از به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از اسرائیل امتناع ورزیدند و طبق قوانین بین المللی آن را سرزمینی اشغال شده دانستند. اگرچه الحاق زمینهایی که در طول جنگ گرفته شده غیرقانونی است ، اما 55 سال از زمان ساخت اسکان اسرائیل برای اولین اسکان غیرقانونی خود در جولان می گذرد و بیش از 20،000 شهرک نشین یهودی سرزمین را اشغال کرده اند.

با وجود اعلامیه های غیرقانونی ترامپ در مورد به رسمیت شناختن الحاق اسرائیل به این منطقه و سایر سرزمین های اشغالی ، هیچ کس به ارتفاعات ترامپ نقل مکان نکرده است ، مهمترین دلیل آن وجود نداشتن آنها است. محلی که نتانیاهو در کنار تابلوی عظیمی که نام رئیس جمهور ایالات متحده را با حروف طلایی به عبری و انگلیسی نشان می داد و از پیشرفت اخیر خود می بالید ، ایستاده بود ، اکنون تا کمر با علف های هرز پوشانده شده است. هیچ چیز جدیدی ساخته نشده و حتی یک آجر نیز گذاشته نشده است.

بنابراین ، علاوه بر این ، در تصور ترامپ و نتانیاهو ، آیا واقعاً واقعیت عینی در ساخت سفارت آمریکا در قدس یا به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان در سوریه وجود دارد؟ ما می دانیم که سیاستمداران اغلب نمی توانند در مورد همه چیز حقیقت را به ما بگویند ، اما آیا این دروغ های واقعی است؟ آیا ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در این زمینه از یکدیگر پیشی بگیرند؟
اتهامات متعدد به نتانیاهو و تلاش های ترامپ برای جلوگیری از هرگونه مسئولیت حمله به پایتخت ، آنها را از عدم صداقت سر به سر گذاشته است.

جنبه دلگرم کننده این امر این است که افراد زیادی در سراسر جهان از جمله فلسطینیان وجود دارند که نه ریا و دروغهایی را که در زمان ترامپ از واشنگتن و تل آویو بیرون آمد باور کرده اند و نه از آن حمایت کرده اند. با این حال ، همچنان که مبارزه برای حقیقت و عدالت ادامه دارد ، لازم است کسانی که توسط دولت ترامپ فریب خورده فریب خورده اند تا نتانیاهو متهم کلاهبردار را متقاعد کنند. برای این دعوت شرم آور با عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، بحرین ، سودان و مراکش ادامه دهید. قبل از اینکه خود را در معرض تحقیر حتی بیشتر بین المللی قرار دهید ، شاید باید چاپ های کوچک میثاق های ابراهیمی را با دقت بررسی کرد تا ببینید آیا کاغذی که روی آن نوشته شده هنوز ارزش چیزی دارد.

نظرات بیان شده در این مقاله از نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده سیاست های تحریریه Middle East Monitor نیست.

http://reteitalianaism.it/reteism/index.php/2021/01/16/trasferimento-dellambasciata-degli-stati-uniti-un-gerusalem-e-stato-uno-scherzo/

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. تشخیص – غیر تجاری – به طور مساوی 3.0 ایتالیا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *