[ad_1]

شمار کشته های زلزله 6.2 ریشتری که در جزیره سولاوسی اندونزی رخ داد حداقل به 45 نفر رسید. با ادامه لرزه ها ، امدادگران به دنبال بازماندگان در آوار هستند. Caritas این کشور از جمعیت حمایت می کند ، و کلیساها میزبان آوارگان هستند ، ایتالیایی 500 هزار یورو برای کمک اختصاص داده است

الویرا راگوستا – واتیکان

مردم همچنان به جستجوی بازماندگان در جزیره سولاوسی اندونزی می پردازند که در روزهای اخیر زلزله شدیدی به آن وارد شده است. ده ها زخمی زنده از لاشه ساختمان های فروریخته در ماموجو ، شهر 110 هزار نفری در استان غربی که بیشتر از این زمین لرزه آسیب دیده ، نجات یافتند. ده نفر از بیماران و کادر پزشکی هنوز تحت تعقیب هستند و هنوز در یک بیمارستان فروریخته محبوس شده اند. صدها نفر زخمی شدند و حدود 15000 نفر بی خانمان شدند.

دستگاه نجات

مشکلات امداد و نجات در اثر باران های سیل آسا و رانش زمین باعث مسدود شدن برخی از جاده ها شده است ، در حالی که در برخی مناطق هنوز خطوط برق و تلفن قطع است و وسایل نقلیه سنگین مفقود هستند. این مطالعه به طور خاص در حدود هشت مکان در شهر ماموجو تمرکز دارد ، جایی که اعتقاد بر این است که هنوز افراد گرفتار در فروپاشی وجود دارد. در همین حال ، نیازهای اساسی جمعیت آسیب دیده از طریق هوا و دریا منتقل می شود. هواپیماهای باری به همراه غذا ، چادر ، پتو و سایر وسایل جاکارتا از قبل برای توزیع کمک به پناهگاه های موقت فرود آمده اند.

راهنما از Caritas اندونزی

کمک Caritas ملی به جزیره رسید: “کلیساهای محلی Mamuju و Polivali – توضیح می دهد پدر فردی Rante Taruk ، مدیر Caritas اندونزی – تصمیم گرفت که بلافاصله یک مرکز اضطراری برای پذیرایی از آوارگان ، که اکنون حدود 15 هزار نفر هستند ، افتتاح کند” ، در حالی که تعداد زیادی داوطلب به آنجا رفتند “به مکانهایی که بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته اند برای جمع آوری اطلاعات و داده ها و درک نیازها.” همچنین نجات توسط بیماری همه گیر Covid-19 با مشکل روبرو می شود: در واقع اندونزی ، با تقریباً 900000 مورد ویروس کرونا و بیش از 25000 مرگ ، کشوری است که در کل جنوب شرقی آسیا در معرض خطر است.

Caritas ایتالیایی نیز به کمک آمد

کنفرانس اسقفی ایتالیا نیز برای جمعیت آسیب دیده از زلزله شدید بسیج شد ، ضمن ابراز تسلیت و نزدیکی با مردم و اطمینان از دعای آنها ، اما همچنین با اختصاص 500 هزار یورو برای توزیع به نیازمندان.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *