[ad_1]

جهان

URL کوتاه

گفته می شود این عملیات غیرقانونی در آبهای سرزمینی این کشور در جنوب شرقی آسیا انجام شده است.

اندونزی گفته است که دو تانکر نفتی MT Horse ایران و MT Freya پانامایی را به ظن انتقال نفت به آبهای این کشور توقیف کرده است. گزارش ها رویترز با استناد به مقامات دولتی در جاکارتا به عنوان منابع:

“تانکرهای نفتی که حدود ساعت 05:30 (22:30 روز یکشنبه ، 23 ژانویه در ایتالیا ، ویراستار) کشف شده اند ، با نشان ندادن پرچم های ملی خود ، ایجاد اختلال در سیستم های شناسایی خود و عدم پاسخگویی به تماس رادیویی ، هویت آنها را پنهان می کنند.” محافظت از ویشنو پراماندیتا

پس از آن افسر تصریح کرد که وقتی این نفتکش هندی بخشی از محموله خود را به پانامایی منتقل کرد ، تعجب کردند.

سازمان بین المللی دریانوردی تصریح کرده است که کشتی ها از ترانسپوندرها به منظور شفافیت و ایمنی استفاده می کنند و تنها در صورت خطر ناشی از قایق های دزدان دریایی از خروج آنها اطمینان حاصل می شود. با این حال ، برخی از خدمه از این ترفند برای فعالیت های غیرقانونی خود استفاده می کنند.

پیش از این ایران برای فرار از تحریم های آمریکا به سرپوش گذاشتن بر صادرات نفت متهم شده بود.

تحریم های آمریکا علیه ایران

با خروج از توافق هسته ای وین در سال 2018 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، بار دیگر تحریم های اقتصادی شدید علیه ایران اعمال کرد.

این اقدامات منجر به کاهش صادرات نفت به تهران شده است که اکنون امیدوار است اقدامات مشابه جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریکا را کاهش دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *