[ad_1]

در 3 جرعهروابط انرژی روسیه و ترکیه محدود به گاز طبیعی نیست ، بلکه به مدت یک دهه در بخشی گسترش یافته است که اغلب فروکش می کند اما از ثانویه دور است: انرژی هسته ای. پروژه های جاه طلبانه و سرمایه گذاری های قابل توجه بیشتر دو ساحل دریای سیاه را به هم متصل می کند.

1. مانند ROSATOM

از بسفر تا بنگلادش ، ازآفریقا به قطب شمال ، شرکت انرژی هسته ای دولتی روسیه ، روزاتوم، باز می شود در قرعه کشی او استراتژی گسترده. در واقع ، طی بیست سال گذشته ، کرملین از برنامه های ملی و بین المللی خود به شدت حمایت کرده است صنعت هسته ایکه فراتر از چشم انداز وسوسه انگیز قراردادهای سودآور است. صادرات گیاهان جدید در سراسر جهان با فناوری های مرتبط تو میدونی چطوری، نماینده دیگری است ابزار نفوذ ژئوپلیتیک حضور خود را تقویت کند در بسیاری از بازارهای نوظهور. بنابراین ، نه تنها گاز طبیعی منبعی است که مسکو و آنکارا به ویژه در ساخت خطوط لوله گاز سرمایه گذاری کرده اند. جریان آبی است ترک استریم. به طور کلی ، ورودی “انرژی” نشان دهنده است 70 درصد صادرات روسیه به ترکیهحدود 60٪ از نیازهای آناتولی را پوشش می دهد. در این سناریوی بسیار فعال می توانیم قرار دهیم و پروژه نیروگاه هسته ای آككویو، اولین بار در تاریخ در ترکیه ، نقاشی متولد شده پس ازتوافق بین دولتی بین مسکو و آنکارا در ماه مه 2010

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 1 – ساخت اولین نیروگاه هسته ای ترکیه در Akkuyu ، در قسمت جنوبی شبه جزیره آناتولی در حال انجام است

2. تجمع ، ERDOGAN NUCLEI

پروژه بلند پروازانه روسیه و ترکیه شامل ساخت چهار راکتور است VVER1200، با ظرفیت 4800 مگاوات به طور کلی و به وضوح امضای Rosatom را دارد. طراح کلی گیاه است Atomenergoproekt، ساخت و ساز به امانت گذاشته شده است Atomstroyexport و اورانیوم مورد نیاز راکتورها توسط TVEL، تمام شعبات غول دولت روسیه ، در حالی که نظارت علمی بر عهده آن استموسسه کورچاتوف مسکو آماده سازی سایت ، که از سال 2013 در استان مرسین آغاز شد ، کارهایی را آغاز کرد که حتی در جریان تنش های شدید بین دو کشور به سناریوی سوریه متوقف نشد. ساخت اولین راکتور در آوریل آغاز شد 2018، در حضور پوتین است اردوغاندر حالی که مورد دوم دقیقاً دو سال بعد آغاز شد. سرانجام ، برای Akkuyu-3 و -4 ،تأیید مجوز از تنظیم کننده ترکیه تا پاییز سال آینده. تکمیل اولین نیروگاه هسته ای از تاریخ ترکیه برنامه ریزی شده است 2023در حالی که سه واحد دیگر باید آماده باشند 2025.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 2 – رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین ساخت اولین راکتور در آککووی را در آوریل 2018 آغاز کردند.

3. توانایی و شک و تردیدها در جاه طلبی ترکیه

با این حال ، آرمان های فن آوری و انرژی اردوغان همچنان مهار شده است تعهدات قراردادی مطرح شده توسط مسکو و سایر موضوعات مهم در مورد پایداری، تضمین می کند وسودمندی پروژه در درجه اول 93٪ از تأمین مالی توسط Rosatom کاملاً تضمین و نگهداری می شود از بانک های روسی، که آنکارا را از تعهدات سنگین مالی خلاص می کند ، اما به نوبه خود آن را مجبور به رعایت الف قیمت ثابت برق و دو برابر سایر پروژه های هسته ای روسیه (0.12 دلار در هر کیلووات ساعت در مدت 15 سال) ، که تورم دلار و نوسانات بازار جهانی و نرخ ارز را شامل نمی شود. همچنین ، عدم اطمینان باقی مانده استمصرف واقعی برق از نیروگاه ها ، با توجه به حرفه صنعتی کم منطقه. برخی انتقادات نیز وجود دارد توسط برخی تحلیلگران روسی، به طور عمده با توجه بهاسراف بیش از حد پروژه ($20-22 میلیارد به طور کلی) ، ازعدم ممنوعیت مطلق ملی شدن نیروگاه های هسته ای و مربوطه لرزه خیزی در شبه جزیره آناتولی. با این حال ، کار همچنان ادامه دارد و علاقه ترکیه به انرژی هسته ای در حال افزایش است. در گذشته نه چندان دور ، آنکارا قبلاً چنین داشته است توافق را لغو کنید با یک کنسرسیوم ژاپنی برای ساخت دومین نیروگاه هسته ای در سینوپ، در قسمت شمالی کشور ، از مطالعات امکان سنجی ، زمان و قیمت ها ناراضی است ، بدون این که اجرای آینده پروژه را با یک شریک دیگر مستثنی کند.

ماتیاس بالدونی

تصویر از fietzfotos تحت تحت مجوز است CC BY-NC-SA

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *